Kuşum Değişik bir ses çıkarıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan justbanu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

justbanu

iyikus.com Üyesi
Merhabalar...
1,5 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Kendisi son zamanlarda garip bir ses çıkarmaya başladı. Bilhassa geceleri çıkartıyor bu vikleme tarzı sesi. Herhangi bir sağlık problemi yok gözlemlediğim kadarıyla. Çünkü yemini-suyunu güzelce yiyor. Gündüzleri de bizimle konuşup, oyun oynuyor. İlk başta korktuğundan dolayı bu sesi çıkardığını düşündüm ama gündüzleri gayet güzel oyun oynarken kafesi aynı yerde olmasına rağmen geceleri bu sesi çıkartıyor. Ve çoğu gece uyumuyor. Bize bir şeyler mi anlatmak istiyor, ya da eş mi istiyor anlayamıyorum maalesef. size danışmak istedim.
Not: sesi gönderemiyorum, dosya uzantısında hata veriyor.

Tesekkur ederim. Tum bilgiler, tecrubeler cok degerli. Hepsini biraz daha arastirip mevcutta kullanidigimiz ilaclarla herhangi bir yan etkisi olmamasi icin hekimimizle de konusup kontrol edip uygulamaya calisacagiz.
Umariz biz de sizin gibi yine keyifli yaramaz gunlerine donmus oglumuza kavusuruz.

Oyla 0
Evet ses ayarını yükseltince bende farkettim hırıltıyı. Eğer kuşun önceki halini bilmesek yaz sıcakları diyebilirdik belki ama solunum problemi tam olarak geçmemiş. Önceki videosunada tekrar bakınca arada bariz fark var iyi yönde. Hırıltı ve kuyruk atımı azalmış baya. Dediğiniz gibi ilaçlar yada bitkisel ürünler fayda etmiş bir miktar. Ama bence ikinci bir antibiyotik kullanmak gerekiyor yinede.

Eczaneden bu ilaçları temin edin. Eğer eczane vermek istemezse reçetelidir çünkü aile hekiminden yazdırmaya çalışın. Mg'ları farketmez, dozajını ona göre ayarlarız.
  • Macrol yada klacid
  • Flagyl yada biteral
Macrol solunum enfeksiyonu için. Flagyl ise trichomoniasis'e bağlı bir solunum sorunu varsa bunun için. Bu ilaçlar birlikte kullanılabilir aynı anda kullanıcaz ikisinide. Zaten Bir tek denemediğimiz bunlar kaldı. Bunlarıda kullandıktan sonra büyük olasılıkla düzelir diye düşünüyorum şayet düzelmez ise bizim yapıcağımız birşey kalmıyor. Bu aşamadan sonra veteriner tahlili yapılması gerekir.
Merhaba, muhabbet kuşumda sizin yaşadığınız problemin birebir aynısını yaşıyorum. Size ulaşabileceğim bir sosyal mecra varmı tedavi aşamalarını net ve anlaşılır bi şekilde yazabildeceğiniz. İnstagram sutlac_cicikus var ise burdan ulaşabilir misiniz

Oyla 0
Merhabalar...
1,5 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Kendisi son zamanlarda garip bir ses çıkarmaya başladı. Bilhassa geceleri çıkartıyor bu vikleme tarzı sesi. Herhangi bir sağlık problemi yok gözlemlediğim kadarıyla. Çünkü yemini-suyunu güzelce yiyor. Gündüzleri de bizimle konuşup, oyun oynuyor. İlk başta korktuğundan dolayı bu sesi çıkardığını düşündüm ama gündüzleri gayet güzel oyun oynarken kafesi aynı yerde olmasına rağmen geceleri bu sesi çıkartıyor. Ve çoğu gece uyumuyor. Bize bir şeyler mi anlatmak istiyor, ya da eş mi istiyor anlayamıyorum maalesef. size danışmak istedim.
Not: sesi gönderemiyorum, dosya uzantısında hata veriyor.
Size nerden ulaşabilirim veya siz bana ulaşabilir misiniz instagram sutlac_cicikus

Oyla 0
Merhaba, muhabbet kuşumda sizin yaşadığınız problemin birebir aynısını yaşıyorum. Size ulaşabileceğim bir sosyal mecra varmı tedavi aşamalarını net ve anlaşılır bi şekilde yazabildeceğiniz. İnstagram sutlac_cicikus var ise burdan ulaşabilir misiniz

Alttaki linkleri inceleyip yeni konu açarsanız yardımcı olmaya çalışalım..

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...