Kuşum elimi ısırıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan eb6041
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eb6041

iyikus.com Üyesi
8 aylık erkek sultan papağanım var. Kuşum elime geliyor elimden yem yiyor ama hiç sevdirmiyor. Sevmek istediğimde sürekli ısırıyor.

Merhaba, bazı kuşların ciddi anlamda el korkuları var. Bunu ona daha fazla zaman tanıyarak, ürkütmeden alıştırabilirsiniz. Sevdirmek istediklerinde sultan papağanları kendilerince yöntemler uygularlar. Bu sürede istiyorsa eğer sevdirecektir. Diğer türlü alışkanlıkları, huyları var. Tepki gösteriyor olması güven sorununuzun olduğunu, tam aşamadığınızı gösteriyor.

Oyla 0
Merhaba, bazı kuşların ciddi anlamda el korkuları var. Bunu ona daha fazla zaman tanıyarak, ürkütmeden alıştırabilirsiniz. Sevdirmek istediklerinde sultan papağanları kendilerince yöntemler uygularlar. Bu sürede istiyorsa eğer sevdirecektir. Diğer türlü alışkanlıkları, huyları var. Tepki gösteriyor olması güven sorununuzun olduğunu, tam aşamadığınızı gösteriyor.
bir ay öncesine kadar çok iyiydik zaten 3 aydır bizimle ama son 1 aydır hırçınlaştı. sizce alışma sürecinde ne yapmalıyım?

Oyla 0
Ödül mamaları vererek kafes içinde yavaşça sevmeyi deneyebilirsiniz. Ardından dışarıda bu işleme başlayabilirsiniz. Örneğin dal darı ya da sevdiği bir meyveyi verirken yanaklarını okşayarak hafiften başlayabilirsiniz.

Oyla 0
Ödül mamaları vererek kafes içinde yavaşça sevmeyi deneyebilirsiniz. Ardından dışarıda bu işleme başlayabilirsiniz. Örneğin dal darı ya da sevdiği bir meyveyi verirken yanaklarını okşayarak hafiften başlayabilirsiniz.
Anladım birde bu şekilde yaklaşayım. Umarım başarabilirim. Ve sorularımı cevapladığınıziçin teşekkür ederim.

Oyla 0
Rüca ederim.İlk kez besliyormuş o da video da dediği gibi.Baya güzel teknikler var.Papağanlar hakkında bilgim olmadığı için bunu izlemiştim.
Çok teşekkür ederim. Aynen oda benim gibi 3-4 aydır besliyormuş daha yeni yeni elinde yemeye alışmış. Benim kuşum da öyle daha elimden yemeye omuzuma çıkmaya yeni yeni alışıyor ama çok hırçın işte dediğim gibi umarım yakın zamanda alışır.

Oyla 0