kuşum garip bir ses çıkartıyor

dmlacan

Yeni Üye
9 aylık dişi muhabbet kuşum tuhaf bir ses çıkartıyor, son bir kac saattir. bu nedir biliyor musunuz

Hmm. Hasta kabarması mevcut, direnci de düşük görünüyor. Solunum ya da birden çok problemden kaynaklı olabilir. Mutlaka veteriner görmeli :(

Hmm. Hasta kabarması mevcut, direnci de düşük görünüyor. Solunum ya da birden çok problemden kaynaklı olabilir. Mutlaka veteriner görmeli :(
evet tüyleri kabarık bir kac saattir sürekli böyle. sıcak su koydum yanina peteğin üstüne bıraktım biraz üşümüş olabilir diye ama hâlâ aynı:(
bugun idare edebileceğim bir öneriniz var mıdır?

Uyurken üstünü bir battaniye ile kapatınız, mümkünse tam değil ama biraz peteğe yaklaştırınız. Sabah için elektrolit verilebilir. Eczaneden georal ya da Kafes Kuşlarında İshale Karşı Elektrolit bu tarifi uygulayınız geçici olarak. Ardından veteriner kontrolüne gitmeli :(
sabah hemen veterinere götürdüm, akciğer enfeksiyonu olduğunu ve üşüttüğünü söyledi (çok üşüdüğünü ve çok sıcak tutmam gerektiğini de söyledi.) iki tane antibiyotik damla verdi 5er milimden. biri sabah biri aksam için, suluğuna çok az su koyup 2-3 damla antibiyotikten damlatmamı söyledi. beş gün tekrarlayacakmışız antibiyotik yeterli olur mu ama bilmiyorum. sıcak tutmak için de kafesin içine sıcak su torbası koydum. peteğin dibinde etrafında sıcak tutacak bir şekilde sardım. kavonoza kaynar su koydum değip yakmasın kendini diye kavonoza ince kumaş sardı (bir kaç saatte bir sürekli yeniliyorum suyu). ses çıkartıyor yine ama en azından üşümesi geçti.

teşekkürler size de desteğiniz için sağlıcakla kalın :) :*