Kuşum Hasta Yardım!

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar kuşum ölecek gibi lütfen yardım edin. Az demin kafes tabanındaydı dışarı çıkardık halsizdi biraz dal darı yedirdim avucumuzun içindeydi. Lütfen yardım edin şuan biraz daha iyi ama hala halsiz elle besleme maması yapmayı düşünüyorum çünkü şuan dal darı veriyorum elimden alıyor ama yemiyor yada yiyemiyor yumurtayı haşladım annem bebe bisküvisi almaya gitti biraz içine doğrayacağım inşallah.Bir tane şırınga var iğnesini çıkardım onu kullanmayı düşünüyorum . Ne yapabilirim ilk kez şırıngayla yemek vereceğim fazla vermekten korkuyorum bana yardımcı olur musunuz başka ne yapayım??? Lütfen yardım edin

Melike yanlış hatırlamıyorsam senin onu bulma serüveninde oldukça ilginçti. Geldiğinde de ufak pürüzleri vardı demek ki ilerlemiş bir durum yavaş yavaş, gizliden gün yüzüne çıkıverdi.

Bence ara vermeden yeni bir yavru edinin ve güzel enerjinizi ona aktarın.

Oyla 0
Oyla 0
Melike yanlış hatırlamıyorsam senin onu bulma serüveninde oldukça ilginçti. Geldiğinde de ufak pürüzleri vardı demek ki ilerlemiş bir durum yavaş yavaş, gizliden gün yüzüne çıkıverdi.

Katılıyorum. Yeni, size ihtiyacı olan bir yavruyu sahiplenmeni öneririm Melike. Geçmiş olsun:(

Oyla 0
Off çok üzüldüm gerçekten,başın sağolsun Melike.
Acınızı hatırlatmamak için yazmayım dedim de konuyu gördükçe içim gitti :( tekrardan başın sağolsun.
İkinize de teşekkür ederim. Bende çok üzüldüm onu öyle görünce kafesinin tabanında yattığını görünce ilk önce Halime dedim baktım ses yok hareket yok öldüğü aklıma geliyordu ama ben öyle düşünmek istemiyordum belki uyuyordur diyordum taa ki elime alana kadar elime aldıktan sonra zaten ağlamaya başladım.. Sonuçta 4.5 yaşındaydı artık ailemizin bir üyesi gibiydi bazenleri bizimle çekirdek çitliyor hatta bazenleri bizimle kahvaltı bile yapıyordu. Üzüldüğüm bir diğer şey ise onun için aldığımız ilacın birinin bugün gelmesiydi.:( Zaten dün saat ilerledikçe yanlış hatırlamıyorsam 12 gibiydi uyanmıştı tekrar yemeğini yedirdik suyunu içti sonra onu tekrar yatırmak istediğimde yatmak istememişti. Bana bakıyordu çıkmak istiyordu sanki, zaten onun yanındaydım ama uyusun uyusun da yarına daha dinç kalksın diye yaptığım yuvanın içine koyuyordum bende yanında bekliyordum. Ama bana öyle bakıyordu ki sanki vedalaşmak istiyordu :cry:
01869942-8875-46C1-8AED-80D6655EE696.jpeg
Onu çok özlicem çok bağlanmıştım ona ama ömrü bu kadarmış:cry::cry::cry: :cry:

Oyla 0
İkinize de teşekkür ederim. Bende çok üzüldüm onu öyle görünce kafesinin tabanında yattığını görünce ilk önce Halime dedim baktım ses yok hareket yok öldüğü aklıma geliyordu ama ben öyle düşünmek istemiyordum belki uyuyordur diyordum taa ki elime alana kadar elime aldıktan sonra zaten ağlamaya başladım.. Sonuçta 4.5 yaşındaydı artık ailemizin bir üyesi gibiydi bazenleri bizimle çekirdek çitliyor hatta bazenleri bizimle kahvaltı bile yapıyordu. Üzüldüğüm bir diğer şey ise onun için aldığımız ilacın birinin bugün gelmesiydi.:( Zaten dün saat ilerledikçe yanlış hatırlamıyorsam 12 gibiydi uyanmıştı tekrar yemeğini yedirdik suyunu içti sonra onu tekrar yatırmak istediğimde yatmak istememişti. Bana bakıyordu çıkmak istiyordu sanki, zaten onun yanındaydım ama uyusun uyusun da yarına daha dinç kalksın diye yaptığım yuvanın içine koyuyordum bende yanında bekliyordum. Ama bana öyle bakıyordu ki sanki vedalaşmak istiyordu :cry:
Ekli dosyayı görüntüle 9629
Onu çok özlicem çok bağlanmıştım ona ama ömrü bu kadarmış:cry::cry::cry: :cry:
En güzel şekilde baktın,elinden geleni yaptın,seninle güzel bir ömür geçirdi öyle düşün.Benim kızım da son gece boynumda uyumuştu,keyifsizdi.5 te kafesine koydum sabah buldum aynı şekilde.O kadar iyi anlıyorum ki seni :( o günü tekrar yaşadım resmen.Canlı bakmanın da kötü tarafı bu işte.Tekrar başın sağolsun :(

Oyla 0
Başın sağolsun Melike, sen elinden geleni yaptın vadesi bu kadarmış. Keşke kuşlardan anlayan daha çok veteriner olsada bu durumları yaşamasak. Kendini üzme daha fazla.. :(

Oyla 0
Konusu açılmışken anlatmak isterim.Bizim Halime den önce iki tane kuşumuz vardı ama ben o sıralar daha küçüktüm hatta mavi bir kuşumuz varmış onun olduğunu bile hatırlamıyorum daha çok bakımlarını annemgil yapıyordu. Mavi kuştan sonra yeşil bir kuşumuz oldu bu kuşu biz yavruyken almamıştık yetişkindi babamın bir arkadaşının tayini çıkmış ve gidecekleri yere kuşlarını götüremiyorlarmış. O günü hatırlıyorum kafesiyle kucağıma almıştım eve getirmiştik ama sizde biliyorsunuz ki muhabbetler çok duygusal canlılar bize bir türlü alışamamıştı desem yeridir kafesi salondaydı zaten ama olmamıştı eğer yemek yiyorsa ve biz onun yanından geçersek yemeyi bırakıyordu tüneğine geçiyordu zaten bide korka korka yiyordu sanırım. Onun bu halini gördüğümüzde ne zaman yemek yerse yanından geçmemeye çalışıyorduk hatta biri geçmeye çalışırsa yemek yiyor biraz bekle falan diyorduk kuş bize her ne kadar alışmamış olsada biz onu kafesine kapatmak istemiyorduk ara sıra dışarı çıkıyordu sonra bir gün pazara gittik döndüğümüzde kafesini ve camı açık bıraktığımızı farkettik ve kaçmıştı:( her ne kadar bize alışık olmasa da çok üzüldüm sonuçta oda bir candı bu üzüntü mü gören annemle babam bir tane kuş alalım dediler ve petshoba gittik bende orda onu seçtim ve böyle ailemizin bir üyesi oldu sonra tayinimiz çıktı taa Ağrı dan Çankırı ya bizimle birlikte geldi Türkiye yi dolaştı resmen bir ucundan bir ucuna gitti. Zaten sonra bir tırnağı yukarı kalktı nedenini bilmediğim bir şekilde, iki farklı veterinere götürdüm ama ikisi de normal dedi sonra da zaten bu forumu buldum ve iyiki de bulmuşum iyiki sizinle tanışmışım bu forum sayesinde bir sürü şey öğrendim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Ondan da geriye fotoğrafları kaldı:(
E13D04FA-C368-4611-A946-52FE45451F6B.jpeg
CC0ADB72-5807-40EE-908C-35A57B8E0564.jpeg

D8B16916-6E54-4154-A9A0-E385296561D7.jpeg
F971B441-13C8-468D-AB8D-4D6A93E12361.jpeg
Katılıyorum. Yeni, size ihtiyacı olan bir yavruyu sahiplenmeni öneririm Melike. Geçmiş olsun:(
Yeni bir yavru edinmen bencede iyi olur. En azından eski üzüntünü birazda olsa unutursun zamanla.
Aslında Halime için bir arkadaş almıştık yaklaşık iki hafta önce daha 1,5 aylık bir erkek kuş ama tüylerini yolduğu için bir araya çok getirmemiştik bulaşıcı bir hastalıksa ona da bulaşmasın diye yani bir kuşum daha var artık onu en iyi şekilde büyütmeye çalışacağız ama ona da bu kadar bağlanmaktan korkuyorum :(

Son düzenleme:
Oyla 0
En güzel şekilde baktın,elinden geleni yaptın,seninle güzel bir ömür geçirdi öyle düşün.Benim kızım da son gece boynumda uyumuştu,keyifsizdi.5 te kafesine koydum sabah buldum aynı şekilde.O kadar iyi anlıyorum ki seni :( o günü tekrar yaşadım resmen.Canlı bakmanın da kötü tarafı bu işte.Tekrar başın sağolsun :(
Sizinde başınız sağolsun :(

Oyla 0
Bağlanmaktan korkma Melike insanlarada bağlanıyoruz ailemize, arkadaşlarımıza.. en güzel yanı biz değilde daha kötü bi yerde de yaşayabilirlerdi. Düşünüyorum biz almasaydik şuan kim bilir kimlerle olacaktı. Hayatını kurtarıyoruz onların.
Ben şahsen Limonum ölürse uzun bi süre belkide hiçbir zaman muhabbet kuşu almayı düşünmüyorum. Öldüklerinde ki nasıl öldüğüde önemli uzun süreli bi hastalık tedavisinde hem biz hem de o çok fazla yıpranıyor. Buna daha fazla dayanamam..

Oyla 0