Kusum hasta

Efeerbas

Yeni Üye
Kusum kafasini arkasina sokuyor ve kabarik duruyor fakat evdeki elektrikli sobayi kafese tuttugumuzda veya saldigimizda kendine geliyor ishal değil yem yiyor su iciyor nesi var anlayamadim

Ekli dosyalar

• 20171218_111314.jpg
    20171218_111314.jpg
    465.1 KB · Görüntüleme: 2

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Oyla 0

Efeerbas

Yeni Üye
Normalde resimdeki gibi duruyor ama bazen yanindaki kuşla oynamaya basliyor ve bu sefer de yerinde duramiyor genelde bu enerji artisi oda sicakligi yükseldiğinde veya kuşu kafesten cikarttigimda oluyor sizin verdiğiniz linlkteki yazanlari okudum hastalık belirtisi olarak sadece artan iştahi ve kabarmasi.Tüylerini yine düzenli olarak düzeltiyor kendine iyi bakiyor.yürürken de kabarik yürüyor aliskanlik yapmis da olabilir diye düşünüyorum. Bir kere sarimsakli yoğurt verdik kuş kendine geldi bu yüzden iyileşmiş olabilir.sizin bu durumla ilgili onereceginiz herhangi bir bagisiklilik sistemi arttirici ilaç varsa yazabilirsiniz veya sarimsakli yoğurda devam mi edeyim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yoğurt vermeyin. Birde oda sıcaklığını sabit tutmaya çalışın. İlaç öneremem fakat besin takviyesi olarak mama, B,E ve S vitaminleri kullanabilirsiniz.
Ayrıca suluğuna 15 günde 1, 5-6 damla elma sirkesi damlatabilirsiniz.
Haftada 1-2 kez de suyuna çay kaşığının ucuyla bal ekleyip iyice karıştırın. Buda üşümesini azaltacaktır.

Oyla 0

Merve B.

Veteran
oda sıcak olduğunda kendine geliyorsa üşüyor da olabilir arkadaşın dediği gibi sıcaklığı sabit tutup takip edin eğer düzelme yoksa ilaç başlayın derim ama geç kalmamak adına yine bir veteriner veya petshop danışılabilir birşey yoksa içiniz rahat eder varsa da ilerlemeden önlem alınmış olur

Oyla 0