Kuşum hastamı

frhande

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba, sultan papaganim var ve bugun biraz ateşli, son 1 haftadir hapsiriyordu burnu akiyordu biraz vitamin falan verdim gecti, ama pek su içmedi bugün, biraz elimle yem yedirdim, kabarık sekilde gün boyu basi govdesine gömülü kısık gozlerle uyuyor, yeni yeme düşmüştü pek ucamiyordu aldığımda ve alalı 2 ay falan oldu, ama aldığım günden beri kabarık ve tembel sekilde duruyo, bu da dışkısı ilk defa bu şekilde yaptı, hastalıkmı var acaba
t2n73l1.jpg

Arkadaşlar merhaba, sultan papaganim var ve bugun biraz ateşli, son 1 haftadir hapsiriyordu burnu akiyordu biraz vitamin falan verdim gecti, ama pek su içmedi bugün, biraz elimle yem yedirdim, kabarık sekilde gün boyu basi govdesine gömülü kısık gozlerle uyuyor, yeni yeme düşmüştü pek ucamiyordu aldığımda ve alalı 2 ay falan oldu, ama aldığım günden beri kabarık ve tembel sekilde duruyo, bu da dışkısı ilk defa bu şekilde yaptı, hastalıkmı var acaba
t2n73l1.jpg
Fotografta biraz koyu çıkmış ama beyaz olmasi gereken yerler öyle gözüktüğü gibi fıstık yeşili değil. Cok uçuk bi yesillik var, Kakasida o kadar koyu yeşil degil, sanırım telefon kamerası ve ışık biraz etkilemis

Merhaba, kullandığınız yemden bir görsel atabilir misiniz?
Kabarıp uyuklaması hoş değil, muhtemelen yeterli beslenemiyor veya yem uygun değil. İlk aşamada yeni paketli bir yeme geçmenizi önereceğim. Probiyotik desteği + yem değişimi sonrası dışkı toparlamazsa ilaç kullanmak gerekebilir.

Merhaba, kullandığınız yemden bir görsel atabilir misiniz?
Kabarıp uyuklaması hoş değil, muhtemelen yeterli beslenemiyor veya yem uygun değil. İlk aşamada yeni paketli bir yeme geçmenizi önereceğim. Probiyotik desteği + yem değişimi sonrası dışkı toparlamazsa ilaç kullanmak gerekebilir.
Cevabiniza tesekkurler, Bu sekilde atiyorum çünkü surekli fotograf yuklerken hata veriyor gorsel büyük diye.
Yemi 1 ay önce aldım, darıda 1 haftalık ekstra olarak japon darısı var, yulaf var, devedikeni tohumu var yeni aldim, ama en cok severek japon darisini yiyolar, kuslarin kendi kakalarini okla işaretledim, yeni yaptilar.
Röhnfried entrobac probiyotik kullaniyorum, gervit w yeni aldim, grili olan kuş 1bucuk ay önce kursak mantari olmustu amfoterisin b, kombi mix ve med tolyyamin forte ile kür yaptım bi süre, bi kac kerede triflucan verdim mamayla ve elle kursaktan mama ile besledim sürekli sonucunda iyilesti, tedbir amacli sarıliyada kullanmistim az bisey, ama son bi haftadir kakalari koyulasti koksidiyozdan suphelendim ve cocci geel siparis ettim bayram diye hala gelmedi, az oncede sarılı olan hapsurdu elime su geldi burnu akiyor ve yine uyukluyor, evde surekli petek sicak diye ustune ucuyor pek izin vermiyorum kurutur sicaklik diye, gagasini her zaman operim ama bugun sabahtan beri gagasi aralik ve sıcak, atesi var gibi 🥺

Yeminiz güzel, pelet içeriyor olması da bir miktar dışkı görünümünü etkileyebiliyor. Cocci geel sipariş etmeniz yerinde bir karar olmuş. Yemini yediğinden emin olunuz ve enerjisini toplaması adına elektrolit veriniz. Yoksa eczaneden geçici olarak georal alınabilir. Malzemeleri varsa alttaki tarifi de uygulayabilirsiniz.
Başlığa aldırış etmeyin, enerjisini toplamasına yardımcı olacaktır. Bir miktar dışkısını da toplayacaktır. Bunu yapamasanız bile kekikli bir çay iyi gelebilir.
Sipariş ettiğiniz ürün gelene kadar böyle idare ediniz. Geldiğinde hemen ürüne başlayınız
@neanderthalensis

Yeminiz güzel, pelet içeriyor olması da bir miktar dışkı görünümünü etkileyebiliyor. Cocci geel sipariş etmeniz yerinde bir karar olmuş. Yemini yediğinden emin olunuz ve enerjisini toplaması adına elektrolit veriniz. Yoksa eczaneden geçici olarak georal alınabilir. Malzemeleri varsa alttaki tarifi de uygulayabilirsiniz.
Başlığa aldırış etmeyin, enerjisini toplamasına yardımcı olacaktır. Bir miktar dışkısını da toplayacaktır. Bunu yapamasanız bile kekikli bir çay iyi gelebilir.
Sipariş ettiğiniz ürün gelene kadar böyle idare ediniz. Geldiğinde hemen ürüne başlayınız
@neanderthalensis
Teşekkürler, yemi cok seçiyorlar, icindeki peletleri degilde tohumlari cekirdekleri yiyorlar, versele laganin evde pelet yemi var bazen rondoda cekip mamaya katip vitamin ve probiyotik ekleyerek veriyorum bunu yapmam dogrumu sizce, evde bt amin forte ve üst solunum icin röhnfried atemfrei var, hapsurdugu icin atemfreiyi versem olurmu?, birde care 4 bird'ün salmo stop var gelene kadar bi faydasi olurmu versem bagirsaklari icin

ilaveten aklınızda bulunsun,

koksidiyoz için internetten böyle pahalı ve kontrolsüz ürünler almaniza gerek yok. veterinerden basit sulphamezathine alabilirsiniz

hatta eczaneden alacağıniz bactrim şurup hem koksidiyoz hem sindirim sistemi bakterileri için iyidir

ilaveten aklınızda bulunsun,

koksidiyoz için internetten böyle pahalı ve kontrolsüz ürünler almaniza gerek yok. veterinerden basit sulphamezathine alabilirsiniz

hatta eczaneden alacağıniz bactrim şurup hem koksidiyoz hem sindirim sistemi bakterileri için iyidir
Bunlari koksidiyoz icin almamıştım, daha önce baska hastalik gecirdiler ve ölen kuşumdan kaldı bir kaçı, oneriniz olan bactrimi dikkate alicam cok tesekkurler ilginize 🙏

cocci geel yerine sulphamezathine alabilirsiniz demek istemiştim , mevcut ilaçlarınızı kastetmedim
Ilaclarimi sorduktan sonra Pahali ve kontrolsuz urunler almaniza gerek yok diyince ben elimde bulunanlari kastettiniz sanmıştım, sulphamezitini aradim bulamadim oneriniz varmi bulabilicegim veya siparis verebilicegim

Ilaclarimi sorduktan sonra Pahali ve kontrolsuz urunler almaniza gerek yok diyince ben elimde bulunanlari kastettiniz sanmıştım, sulphamezitini aradim bulamadim oneriniz varmi bulabilicegim veya siparis verebilicegim
veterinerlerde genelde bulunuyor aslında. Facebook üzerinden ilacın adını aratırsanız satan kuşçular da mevcut. Bulunamaz ise reçeteli bir ilaç olan bactrim alınabilir.