Kuşum hep hasta iyileşmiyor

Gamze Mansur

iyikus.com Üyesi
merhaba benim dişi(8aylik)bir kuşum var ilk aldığımda kursak mantarı gecirdi mikostatin verdim bir süre iğleşti ardından aylar sonra kuruma oldu ve zolex mikostatin verdim keyfi yerinde gibi duruyor oyun oynuyor ötüyüyor ama şimdide vikviklemeye basladı tükmük yukar gibi yutkunuyor ağlar gibi vikvikliyor ne yapcağımı şaşırdım ölsede kurtulsa derecesine geldim ne olur yardım edin

muhtemelen solunum yolu enfeksiyonu var, veterinerden doksisiklin etken maddeli antibiyotik alabilirsiniz. ancak ağız hareketlerine bakınca kursak paraziti ya da protozoa gibi bişey de olabilir, kuşun çıkardığı "fik fik" tabir edilen ses çok yoğun değil. forumdaki tecrübeli arkadaşların da bakmasında fayda var
İlk geldiginde 1aylik kusmaya başlamıştı ilacla geçti bidaha kusmadı kursağında problem var bence

Oyla 0
İlk geldiginde 1aylik kusmaya başlamıştı ilacla geçti bidaha kusmadı kursağında problem var bence

aslında maddi durumunuz müsaitse , kuşa laboratuvar tetkiki yapabilecek bir hekime giderseniz, nokta atışı ile sorunu çözer. bu tarz tek renk kuşların bağışıklığı genetik olarak da zayıftır , hastalanmaya daha müsaitler, ard arda ilaç kullanımı uzun vadede sıkıntı yaratabilir

Oyla 0
aslında maddi durumunuz müsaitse , kuşa laboratuvar tetkiki yapabilecek bir hekime giderseniz, nokta atışı ile sorunu çözer. bu tarz tek renk kuşların bağışıklığı genetik olarak da zayıftır , hastalanmaya daha müsaitler, ard arda ilaç kullanımı uzun vadede sıkıntı yaratabilir
Ücret ne kadar oluyor

Oyla 0
Oyla 0
Hayır götürme imkanım yok sizde ilaç önerdiniz daha yeni ilaçli tedaviden cikti bence daha kötü oluyor
Benim kuş da böyle olmuştu veteriner antibiyotik ve vitamin verdi enjektör içinde soğuk algınlığı dedi bir hafta kullandım üçüncü gün baya hafifledi. Yine aynı şekilde arkadaşımında hastalanmıştı oda video çekti götürdü izletti veteriner ilaç verdi iyileşti. Çok maliyetli de değil bence en kötü videoyu gönderin bir veterinere arayın konuşun düzelir. Çok geçmiş olsun

Oyla 0
Hayır burda biri önerdi

foruma dün (bugün) saat 20:44 de katılmışsınız, daha önce başka bir nickle girdiyseniz paylaşırmısınız? önceki hastalık/belirti süreçlerini görmek ve kuşunuza zarar vermemek açısından soruyorum. bu forumda nystatin ve flukonazol'u aynı anda ve bu dozda kullanmanız önerildiyse mutlaka farklı bir durum vardır

Oyla 0