Kuşum hep ince bir halde duruyor, kabarmıyor

ozgspnn

Yeni Üye
Merhabalar, benim yaklaşık 16 aylık bir muhabbet kuşum var. Birkaç haftadır onunla ilgili problemler farkediyorum. En başta poposundaki tüyler dökülmüştü karnına kadar. Bunun normal bir tüy dökülmesi olmadığı bariz belliydi veterinere götürdüm ve ishalden olacağını söyledi. Cidden de ishaldi. İki tane ilaç verdi ikisi de suya katmalık. İlk bir hafta turuncu kabı olan Vitaform ilacını kullandık. Sonra dedikleri gibi diğer verdikleri aminosol vitamine geçtik. İshali tamamen geçti ama başka sorunları var şuan. Önceden kabaran kuşum artık kabarmıyor. Sürekli ince vaziyette ve dışarı çıkardığımız zaman hemen kafesine geri giriyor. Uçurmamaya çalışıyorum çünkü bir yere uçmak istiyor uçuyor ama konacağı yere konarken düşüyor. Hali feri kalmadı. Normalde enerjik kuşumu böyle görmek beni çok üzüyor. Kanatlarını titretiyor ve normal zamanki halinden daha hızlı nefes alıp veriyor. Veterinerde uzak ve sanırım strese giriyor götürdüğümde çünkü o gün götürdüğümde eve döndüğümde bize küsmüştü bir daha götürmek istemiyorum. Ne yapabilirim lütfen bilen biri yok göstersin:(

Son düzenleme:
Merhabalar, benim yaklaşık 16 aylık bir muhabbet kuşum var. Birkaç haftadır onunla ilgili problemler farkediyorum. En başta poposundaki tüyler dökülmüştü karnına kadar. Bunun normal bir tüy dökülmesi olmadığı bariz belliydi veterinere götürdüm ve ishalden olacağını söyledi. Cidden de ishaldi. İki tane ilaç verdi ikisi de suya katmalık. İlk bir hafta turuncu kabı olan Vitaform ilacını kullandık. Sonra dedikleri gibi diğer verdikleri aminosol vitamine geçtik. İshali tamamen geçti ama başka sorunları var şuan. Önceden kabaran kuşum artık kabarmıyor. Sürekli ince vaziyette ve dışarı çıkardığımız zaman hemen kafesine geri giriyor. Uçurmamaya çalışıyorum çünkü bir yere uçmak istiyor uçuyor ama konacağı yere konarken düşüyor. Hali feri kalmadı. Normalde enerjik kuşumu böyle görmek beni çok üzüyor. Veterinerde uzak ve sanırım da strese giriyor götürdüğümde çünkü o gün götürdüğümde eve döndüğümde bize küsmüştü bir daha götürmek istemiyorum. Ne yapabilirim lütfen bilen biri yok göstersin:(
Dışkı ve kuşun fotoğrafıyla kısa bi videosunu eklerseniz yardımcı olurlar. Videoyu youtube veya streamble.com dan yükleyebilirsiniz