Kuşum ishal oldu.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MiniKuş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MiniKuş

Veteran
Kuşum akşam saatlerinde beyaz yeşil karışımı dışkı yapıyordu gece birden bu şekilde yoğun ishal olduğunu fark ettim. Biraz halsizde.

Üşütmesi imkansız. Oda 28 derece altına düşmüyor. Kapı klima pencere hic acmadım odada. Durduk yere böyle oldu.

Sizce ne yapmam gerek?
images (15).jpeg

Bu arada elimde VL optibreed var başka birşey yok kullandığım. Hiç vermedimde haftaya başlayacağım kullanmaya.

Oyla 0
İshal olmuş kuşunuz :(
Yem oranında aspur ve yulafı arttırınız + elektrolit ve probiyotik takviyesi yapınız.

Oyla 0
İshaller genelde iyot eksikliğine bağlı gözlemleniyor. Birde beslenme değişikliğinde.
Bunu deneyiniz ya da eczaneden geçici süre kullanım için ge-oral temin ediniz.

Oyla 0
İshaller genelde iyot eksikliğine bağlı gözlemleniyor. Birde beslenme değişikliğinde.
Bunu deneyiniz ya da eczaneden geçici süre kullanım için ge-oral temin ediniz.
Deneyeceğim bunu sabah karşı.

Oyla 0
Kuş bayağı kötü oldu. Kuşu hemen yakınımda olan veterinere götürdüm. Allah'tan 7/24 açıklar. Divitsol diye ishal ilacıyla bir şırınga ilaç verdiler kırmızı renk. Mikroskopta incelediler daha öncesinde ve sıradan ishal olduğunu söyledi. İnşallah daha iyi olabilir.

indir (1).jpeg

Oyla 0
Kuş bayağı kötü oldu. Kuşu hemen yakınımda olan veterinere götürdüm. Allah'tan 7/24 açıklar. Divitsol diye ishal ilacıyla bir şırınga ilaç verdiler kırmızı renk. Mikroskopta incelediler daha öncesinde ve sıradan ishal olduğunu söyledi. İnşallah daha iyi olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 9883

Tamam divitsolde işe yarıyabilir bunuda kullanabilirsin...

Oyla 0
Abi bu veterinerin verdiği divitsolu bence kullanmayayim. Bu markanin urunlerini kullandim hic bir ise yaramadi. Divitsol yerine zaman kaybetmeyip opti breed vereyim diyorum. Uygun mudur?

Divitsolü Doğanay kullanmış işe yaradığını söylüyordu. Ama istersen önce şırıngadaki ilacı kullan.

Oyla 0
Divitsol benim en sevdiğim ucuz üründür :D
ilginç bir şekilde ishali kesmede sulphamazethinden sonra üstüne tanımam. Kırmızı olan muhtemelen sulphamazethine.

Oyla 0