Kuşum kabarık duruyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ahmettt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ahmettt

iyikus.com Üyesi
Sürekli kakası değişkenlik gösterdi kahverengi siyah yeşil şimdide sulu sarı kakası var kakaları genelde yüksek idrarlıydı aldığımda epey iri bir kuştu zayıflatmak için sık sık uçurdum evin içinde şükür zayıfladı yemesi güzel bazen hareketlide ama genelde böyle durgun neden oluyor anlamadım biri yardım edebilir mi fotolarını yükledim. Sarı kuştan bahsediyorum yeşil kuşum maşallah hasta olmamaya gelmiş dünyaya 3 dişi eksiltti. He birde hapşuruyorlar

Ekli dosyalar

• IMG_20210324_080734.jpg
    IMG_20210324_080734.jpg
    1,022.8 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210324_080752.jpg
    IMG_20210324_080752.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210323_211742.jpg
    IMG_20210323_211742.jpg
    898.4 KB · Görüntüleme: 18
Usutmus olabilirler. Sari boyayan dışkı bir çok sorunun ortak belirtisi olabilir. İç parazit için bir ürün kullanildi mi?

Oyla 0
Veteriner bulamadım kanatlı hayvan için kuşçu Bi abi mikostatin verdi kullandım ama çok bir işe yaramadı

Oyla 0
Sırf ısınsınlar diye kombiyi fazla yakıyorum 600₺ geldi fatura yinede yakıyorum sağlam bir veteriner varsa götüreyim ama evim eski ev biraz rutubetleniyor olabildiğince nemi düşürdüm %65 lerde şuan ama aldığım her dişi bir aya ölüyor nedendir bilmiyorum erkekte mi Bi sorun var anlamadım

Oyla 0
Oyla 0
Florya da abi istvet Sakarya daha yakın Anadolu yakasında bir yer yoksa mecbur gidicez de anadoluda var mı veteriner öneriniz. Birde muayene ücretleri ile alakalı bilginiz var mı?

Oyla 0
iki kuş var aynı kefese bir kuş daha mı alacaksınız? aldığım 3 kuş da öldü yazmışınız, kuşlar geldikten ne kadar süre sonra öldü? mikostatini ne kadar süre ve ne şekilde kullandınız?

Oyla 0
iki kuş var aynı kefese bir kuş daha mı alacaksınız? aldığım 3 kuş da öldü yazmışınız, kuşlar geldikten ne kadar süre sonra öldü? mikostatini ne kadar süre ve ne şekilde kullandınız?
iki kuşum var şuan sarı kuşu 2 ay evvel aldım. ondan önce aralık ayında aldığım 2 dişi kuşum ocak ayında öldüler. Rutubetten diye düşünüp evin rutubetini düşürücü önlemler aldım kaya tuzu aldım nem çeken ev aletleri aldım havalandırma taktım. mikostatini 3 gün kullandım.

Oyla 0
eski kuşunuz hasta olmasa bile enfeksiyon taşıyıcısı olarak yeni gelenlere bulaştırıyor olabilir, kuşların aynı anda değil 5-15 gün gibi yakın aralıklarla ölmesi bu ihtimali artırır

bu durumda mantar olma ihtimali çok düşüktür, mantar olan kuş bu kadar kısa sürede ölmez. mantar varsa da mikostatin 3 günde etki göstermez

hastalığın kesin teşhisi için veterinerin laboratuvar analizi yapması gerekir. bu yapılamıyorsa hastalık kaynaği bilinmediği için sırayla ilaç kürü uygulamak ya da mix ilaç kullanmak gerekebilir (sırayla iç parazit, bakteri, protozoa vb)

ilave olarak, yeni gelecek kuşu şimdilik farklı bir kafese , mümkünse diğerlerinden uzak bir yere koyun enfeksiyon hava yoluyla bulaşıyor olabilir

Oyla 0
eski kuşunuz hasta olmasa bile enfeksiyon taşıyıcısı olarak yeni gelenlere bulaştırıyor olabilir, kuşların aynı anda değil 5-15 gün gibi yakın aralıklarla ölmesi bu ihtimali artırır

bu durumda mantar olma ihtimali çok düşüktür, mantar olan kuş bu kadar kısa sürede ölmez. mantar varsa da mikostatin 3 günde etki göstermez

hastalığın kesin teşhisi için veterinerin laboratuvar analizi yapması gerekir. bu yapılamıyorsa hastalık kaynaği bilinmediği için sırayla ilaç kürü uygulamak ya da mix ilaç kullanmak gerekebilir (sırayla iç parazit, bakteri, protozoa vb)

ilave olarak, yeni gelecek kuşu şimdilik farklı bir kafese , mümkünse diğerlerinden uzak bir yere koyun enfeksiyon hava yoluyla bulaşıyor olabilir
İlaç kürlerini nasıl uygulamalıyım ilaç isimleri ve kullanım şekillerini yazar mısınız? Suluklarına kaç damla damlatmalıyım ve ne sıklıkla değiştirmeşiyim

Oyla 0