Kuşum Kabarık ve Uyuyor

Bir Şahsiyet

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 20 dakikadır ekteki gibi kabarık ve uyumaya çalışıyor gibi görünüyor.
Öncesinde sindirilmemiş yem kustu, kafasını silkeleyerek.Kafese koyduk ve öylece duruyor.Korkuyorum bi şey olacak diye :(20210502_135841.jpg

Merhaba, kuşun dışkısı ne durumda acaba. Kafa bölgesinde ki tüy kapsüllerine bakılırsa tüy dönemine başlamış. Bunun durgunluğu olabilir.

Oyla 0
Dışkısında hiçbir değişiklik yok ve şimdi daha iyi olmaya başladı.Her yem kustuğunda -şimdiye kadar 3 kez tekrarladı- böyle oluyor ama ben neden yem kustuğunu da çözemedim, o konuda ne yapabilirim?

Oyla 0
Dışkısında hiçbir değişiklik yok ve şimdi daha iyi olmaya başladı.Her yem kustuğunda -şimdiye kadar 3 kez tekrarladı- böyle oluyor ama ben neden yem kustuğunu da çözemedim, o konuda ne yapabilirim?
Önüne rahat içebileceği şekilde temiz su koyun .Varsa dal darı veya aspur(kanarya yemi verin).
Kuşu sıcak,sessiz bir ortama alın.Sıcaklık yeteri kadar yüksek değilse kafes etrafını 1 tarafı açık kalacak şekilde battaniye tarzı bir şeyle sarın.Kafes tabanını temizleyip dışkısını gözlemleyebilmeniz için kağıt havlu serin.Yemleri rahat yiyebileceği bir konuma getirin.Yem yeyip yemediğini gözlemleyin.Varsa vitamin desteği yapın.Yem yememeye devam ederse bir veterinere bekletmeden götürün.

Oyla 0
Kuşunuzun yerde dökülmüş tüyleri var. Mevsim geçişi olurken tüy değişimi olabilir. Karın ağrısı çektikleri için kabarıyorlar. Ayrıca kafes telleriniz bana paslanmaya müsait gibi geldi. Dikkat etmenizi öneririm. Kuşa eğer yerse yulaf takviyesi yapın tüyden daha çabuk çıkacaktır. Sıcak tutun. Hasta diye evham yapıp farklı beslenme diyetlerine ya da ilaçlara çok yönelmeyin. Bu kuşunuzu daha çok yoracaktır. 2 haftadan uzun bir süre bu şekilde kabarık durmaya devam edebilir. Dışkı değişirse hastalık ihtimalini göz önüne alın. Çok geçmiş olsun

Oyla 0
Kuşunuzun yerde dökülmüş tüyleri var. Mevsim geçişi olurken tüy değişimi olabilir. Karın ağrısı çektikleri için kabarıyorlar. Ayrıca kafes telleriniz bana paslanmaya müsait gibi geldi. Dikkat etmenizi öneririm. Kuşa eğer yerse yulaf takviyesi yapın tüyden daha çabuk çıkacaktır. Sıcak tutun. Hasta diye evham yapıp farklı beslenme diyetlerine ya da ilaçlara çok yönelmeyin. Bu kuşunuzu daha çok yoracaktır. 2 haftadan uzun bir süre bu şekilde kabarık durmaya devam edebilir. Dışkı değişirse hastalık ihtimalini göz önüne alın. Çok geçmiş olsun
Anladım çok teşekkürler

Oyla 0