Kuşum kabız mı? Poposu çok açılmış

Aynen zaten yem vs almaya gittiğimde de fark ediyorum kafesleri inanılmaz pis oluyor böyle katmer kir yani ben çok üzülüyorum oradaki kuşlara 😔yeni doğan bebek yoksa kafes temizliği neden yapmazlar ki anlamadım hijyenik bir ortam yok yani
Yaaa İnan tabanda ölen kuşu görünce 😮‍💨 kötü oldum al bari o kuşu demi çürümeye az kalmış 🤢 ki daha neler neler vardır görmediğimiz

Yaaa İnan tabanda ölen kuşu görünce 😮‍💨 kötü oldum al bari o kuşu demi çürümeye az kalmış 🤢 ki daha neler neler vardır görmediğimiz
Gerçekten inanamıyorum. Hadi kafesini temizlemedin bari hayvanın ölüsünü alda diğerleri hastalanmasın. Bizim burdada bir petshop vardı. Cins olan Kedi köpekleri cam kare akvaryum tarzı şeylere koyup satıyorlardı. Her gördüğümde içim acırdı. Hayvanın dönebileceği kadar yer var, altına da gazete kağıdı koyup kendi haline bırakıyorlardı. Allah’tan petshoplara kedi köpek satma yasağı geldi. Tabi yasağı ne kadar taktıkları da tartışılır :/ Şuan dediğim yerde kapandı çok şükür, büyük ihtimalle şikayetler yüzünden. Gerçekten çok kötü oluyorum, petshopların bu umursamazlıklarını görünce. Geçenlerde bir petshopa girmiştim. Sahibi, her kafese 3-5 kuş koymuştu, kafesler gayet temizdi ve kafeslerin önünü de camla kapatmış gelen geçen ellemesin diye. Kuşlar gayet sağlıklı duruyorlardı. Keşke her petshop dikkat etse. Sonuçta eşya satmıyorsunuz.

Kuşumun dışkıları poposunda kalmış ve çok büyük açıklık var. Normal mi bu?

Benim kuşumu da ilk aldığımda böyleydi 2 hafta kadar sonra kendiliğinden geçti. İlk yeni kuşlarda olabiliyor, siz yine önleminizi alın diğer kuşlardan ayırın. Bence aspur verebilirsiniz, ķızıl dal darıda bende işe yaramıştı. Ortama alışmaya başlayınca geçer diye düşünüyorum en azıdan bende Öyle oldu,geçmiş olsun 🤗

Benim kuşumu da ilk aldığımda böyleydi 2 hafta kadar sonra kendiliğinden geçti. İlk yeni kuşlarda olabiliyor, siz yine önleminizi alın diğer kuşlardan ayırın. Bence aspur verebilirsiniz, ķızıl dal darıda bende işe yaramıştı. Ortama alışmaya başlayınca geçer diye düşünüyorum en azıdan bende Öyle oldu,geçmiş olsun 🤗
Bugün poposundaki dışkılar yoktu temizlenmişti. Açıklık da yavaş yavaş kapanır diye düşünüyorum. Kendiliğinden iyileşiyor sanırım ☺️