Kuşum Kafasını döndürüyor, Sallabaş mı?

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşu hediye geldi ve sürekli kafasını geriye atıyor. İnternette baktım sallabaş diyor nasıl tedavi edebilirim?

Çözüm
@neanderthalensis @Malkoçoğlu @Doğanay Y. Bakarlarsa daha iyi olur. Beklediğiniz sürede hastalık sinir sistemine iyice yapışıyor ve iyileşme ihtimali azalıyor. Bence amoksisilin içeren bir ilaç kullanabilirsiniz. Eczaneden agumentin temin edip başlayabilirsiniz daha fazla gecikmeden. Reçetesiz alınmıyor diye biliyorum

nacizane bilgim dahilinde önerilerimi net şekilde yazmıştım ancak dikkate alınmamış, elbette saygı duyarım. bu aşamadan sonra kanatlı hekiminin görmesi daha iyi olur

kombimix bu kadar uzun süre kullanılmamalı, ic organlar ciddi yorulmuştur. artık amoksisilin (augmentin) de işe yaramayabilir çünkü kombimix'in içinde var, yoğunluğu az olduğu için uzun süre kullanımda direnç gelişmiş olabilir...
öncelikle çevrenizde varsa vakit kaybetmeden uzman kanatlı hekimine gitmeniz iyi olur. bu şansınız yoksa bence aşağıda coli-mix yazan ilacı deneyebilirsiniz (isminin coli-mix olmasına takılmayın)

Screenshot_20220110-174731_Samsung Internet.jpg

Tollisan kombi mix ürünü almıştım daha önceden. Onu kullansam olurmu oda başka kuşumda işe yaramıştı

amoksisilin içerdiği için kullanılabilir, ancak bu hastalıkla direkt ilgisi olmayan 6 etken madde daha içerir ve uzun süre kullanımda kuşu gereksiz yere yorabilir. isterseniz 3 gün kadar kullanıp gidişatı gözlemleyin

amoksisilin içerdiği için kullanılabilir, ancak bu hastalıkla direkt ilgisi olmayan 6 etken madde daha içerir ve uzun süre kullanımda kuşu gereksiz yere yorabilir. isterseniz 3 gün kadar kullanıp gidişatı gözlemleyin
Peki kafasını geriye atması içindeki parazitten dolayımıdır ? 1 hafta önce petshopa sormuştum kafasını çarpmıştır ondandır dedi

merhaba, darbe yahut çarpma kaynaklı bir durum değil. Parazit, bakteriler kaynaklı bir sorundur. Zor tedavi edilir bazense sonuç alınamayabilir.

Peki kafasını geriye atması içindeki parazitten dolayımıdır ? 1 hafta önce petshopa sormuştum kafasını çarpmıştır ondandır dedi

parazit (helmint) kaynaklı olması düşük ihtimal, genelde tek taraflı ayak/kanat tutulması olur. sizinki salmonella tarzına benziyor. ben önerimi yukarıda yazdım

@Doğanay Y. ve @Malkoçoğlu da müsait olurlarsa bakabilirlerse iyi olur

Vakit kaybetmeden antibiyotik tedavisine başlayın. Kafa çarpması yada parazit değil... Sallabaş hastalığı için her eczaneden bulabileceğiniz augmentin ilacını kullanabilirsiniz. İlacı alınca yine yazın arkadaşlar nasıl kullanmanız gerektiğini söylerler... Tedaviye destek olarak iyi birde multivitamin alın. Supradyn all day tavsiye ederim...

Vakit kaybetmeden antibiyotik tedavisine başlayın. Kafa çarpması yada parazit değil... Sallabaş hastalığı için her eczaneden bulabileceğiniz augmentin ilacını kullanabilirsiniz. İlacı alınca yine yazın arkadaşlar nasıl kullanmanız gerektiğini söylerler... Tedaviye destek olarak iyi birde multivitamin alın. Supradyn all day tavsiye ederim...
Boynundan tüy çektim hergün masaj yapıp tollisan kombi mix veriyorum. Yaptığım doğrumu

Tüy çekme durumu işlevsel değil. Enfeksiyon sonucu gelişen bir hastalığın çözümü asla olamaz. Merkezi sinir sistemi etkilendiği için ileri bir hastalık olarak yorumlamak gerekir ve mutlaka ilaçlı tedavi gerekir.

Tüy çekme durumu işlevsel değil. Enfeksiyon sonucu gelişen bir hastalığın çözümü asla olamaz. Merkezi sinir sistemi etkilendiği için ileri bir hastalık olarak yorumlamak gerekir ve mutlaka ilaçlı tedavi gerekir.
İlaç kullanıyorum ama 1.5 haftadır hiç bir değişiklik olmadı. Veterinere götürsem burdakiler anlamıyor. Ne yapabilirim bu nasıl geçer? kuşun hastalığı bulaşıcı mı? Yanına başka kuş koysam birşey olurmu? Ve bu kuş eşlesebilirmi?

İlaç kullanıyorum ama 1.5 haftadır hiç bir değişiklik olmadı. Veterinere götürsem burdakiler anlamıyor. Ne yapabilirim bu nasıl geçer? kuşun hastalığı bulaşıcı mı? Yanına başka kuş koysam birşey olurmu? Ve bu kuş eşlesebilirmi?
Kesinlikle bulaşıcı, yanına eş koymayın. İnsana bulaşmaz ama dışkıyla temas ettikten sonra ellerinizi yıkayın. Son halini videoya çekip ekler misiniz

İstanbul'daymissiniz. Aslında orada çok iyi anlayan veterinerler var. Yazmışlar neresi olduğunu