Kuşum ne zaman yumurtlar?

Muhabbet kuşum

iyikus.com Üyesi
Kuşumun herhalde yaklaşık bir haftadır dışkısı büyük. Yumurtlayacak sanırım dedim bugün baktım poposu baya baya büyümüş. Ama ne zaman yapar. Kaç günde yumurtlamasi gerek. Eşi yok. Yuvaligi da yok o yüzden. Yumurta sıkışmasi gibi durumlar oluyormuş. Kaç günden sonra sıkıştığını anla

Rım
Kuşumun herhalde yaklaşık bir haftadır dışkısı büyük. Yumurtlayacak sanırım dedim bugün baktım poposu baya baya büyümüş. Ama ne zaman yapar. Kaç günde yumurtlamasi gerek. Eşi yok. Yuvaligi da yok o yüzden. Yumurta sıkışmasi gibi durumlar oluyormuş. Kaç günden sonra sıkıştığını anla
rım. Yandan bakınca bile belli orda yumurta olduğu şuan

Kafesinin içine bı kutu koydum içinde oynuyor belki içine yumurtlar dedim üstü açık ama

Yapacağı yumurta sayısı birdir ve kızgınlık yumurtasıdır yapacağı. Yani döllenmemiş bir yumurta. Yuvalık vb. materyaller koymanıza gerek yok. Atabilirsiniz.

Oyla 0
Yuvaya kutu koydum derken?
4-9 gün arası yumurtluyorlar

Oyla 0
Yumurta sıkışması olmaz yumurta sıkışması dinlenmeyen çift kuşlar da görülür üst üste kuluçkaya yatan dinlendirilmeyen kuşlarda nadir görülür sizin ki kızgınlık yumurtası yanına tecrübeli bir erkek almanızı öneririm dişiden en az 2 ay büyük olması

Oyla 0
Kaç günde yumurtladi peki sizinki. Şişlik olduktan sonra ortalama
En geç 1 haftada atmıştı,son 2 yumurta sıkıştı ne yazık ki.Kendim çıkarmak zorunda kaldım.Ben şişlikten ziyade popo ve dışkı büyümesinden anlıyordum.Zaten atamadığı zaman hayvan sıkıntıya giriyor anlarsınız,mesela benim ki tabana inip ıkınır gibi yapardı.Baktım zorlanıyor,atamıyor o zaman müdahele ettim.Eğer sorun yoksa şu anlık genel durumunda bekleyin.

Oyla 0
En geç 1 haftada atmıştı,son 2 yumurta sıkıştı ne yazık ki.Kendim çıkarmak zorunda kaldım.Ben şişlikten ziyade popo ve dışkı büyümesinden anlıyordum.
Dışkı büyümesi bayadir aslında iki gündür poposu şiş. Bekleyeyim bakalım. Kızgınlık yumurtası bir tane olmuyor mu? Ard Arda yapar mı eşi olmadan

Oyla 0
Dışkı büyümesi bayadir aslında iki gündür poposu şiş. Bekleyeyim bakalım. Kızgınlık yumurtası bir tane olmuyor mu? Ard Arda yapar mı eşi olmadan
Yumurta gelmeye yakın popo baya büyüyor evet,bir süre bekleyin.Kendi atar büyük ihtimalle.Bizim on gün arayla 3 tane yaptı ilk seferinde:/ sonrası 2 normal 2 sıkışma tekrar oldu.Bir daha da yapmadı.Yani olabilir evet.

Oyla 0