Kuşum nefes alamıyor acil

Esracglr60

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum misafirimiz tarafından farkedilmedi ve kapıya sıkıştı. Tam kapatırken kaçmış ama yinede kafasının arkasında küçük bir çizik ve kan vardı tüyü döküldü. Dilinde küçük bir kan vardı.Şuan nefes alamıyor sadece. Nefes alırken zorlanıyor ve ses çıkartıyor. Veterinere götürdük ama anlamadılar hiçbiri. Uçabiliyor, su içiyor, azda olsa dal darı yiyor ama sesi çıkmıyor hayvanın sanki kısılmış gibi.Nefes alıp verirkende kanatlarını açıyor sürekli zorlanıyor gibi. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz çok üzülüyorum

Merhaba aramıza hoşgeldiniz
Çok talihsiz bir kaza
olmuş üzüldüm öncelikle kuşunuzun videosunu görebilirmiyiz şuan şokta olabilir veya durumu ciddi de olabilir stramable.com üzerinden veya YouTube üzerinden video yükleyin bakalım

Çok talihsiz bir kaza
olmuş üzüldüm öncelikle kuşunuzun videosunu görebilirmiyiz şuan şokta olabilir veya durumu ciddi de olabilir stramable.com üzerinden veya YouTube üzerinden video yükleyin bakalım

Çok talihsiz bir kaza

Ense tarafındaki tüy dökümü ve yara çok ciddi gözükmüyor nefes alış verişi ise korktuğu için olabilir çok bağırdı ise sesi kısılmış olabilir evde daldari varsa veriniz strese iyi gelir
Yemek yemediği için direk dal darı koydum direk vitamin verdim ve ayriyetten solunum vitamini ekledim başka bir suluğa. İnşallah ciddi birşey yoktur sadece korktuğu içindir çünki nefes alırken hem zorlanıyor hemde sesi çıkmıyor ve kanat açıyor sanki boğazında birşey takılmış gibi duruyor

Yemek yemediği için direk dal darı koydum direk vitamin verdim ve ayriyetten solunum vitamini ekledim başka bir suluğa. İnşallah ciddi birşey yoktur sadece korktuğu içindir çünki nefes alırken hem zorlanıyor hemde sesi çıkmıyor ve kanat açıyor sanki boğazında birşey takılmış gibi duruyor
Anladım peki kursak bölümünü kontrol ettiniz mi delinme kesilme vs varmı bence kapıya kafa kısmı sıkıştığı için kursak bölümüde sıkışmış ve etkilenmiş gösterecek bir kanatlı uzman Yok ise beklemekten başka çareniz umarım geçici bir durumdur çok geçmiş olsun olsun

Anladım peki kursak bölümünü kontrol ettiniz mi delinme kesilme vs varmı bence kapıya kafa kısmı sıkıştığı için kursak bölümüde sıkışmış ve etkilenmiş gösterecek bir kanatlı uzman Yok ise beklemekten başka çareniz umarım geçici bir durumdur çok geçmiş olsun olsun
Boynunda ağzında hiçbirşey yok sadcee kafasının arkasında minnacık bir çizik vardı ve dilinde kan vardı bugün o dilindeki kanda geçmiş. Kursağıda normal gagasıda normal. Bi kanatlı hayvanlara bakan birine daha gösterdik biraz önce sıkışan bir kuşa göre gayet iyi olduğunu travmadan kaynaklı sesinin çıkmadığını söyledi eğer düzelmezse tekrar getirin dedi

Yaşadığı olayin sonucundan dolayi bir stres durumu yaşıyor olmalı. Görüntü olarak sorunlu değil gibi. Ufak cizikte zamanla toparlayacaktir diye düşünüyorum. Dışkısı nasıl?

Yaşadığı olayin sonucundan dolayi bir stres durumu yaşıyor olmalı. Görüntü olarak sorunlu değil gibi. Ufak cizikte zamanla toparlayacaktir diye düşünüyorum. Dışkısı nasıl?
Dün ilk olay anında sıvı yaptı sonra ishal gibiydi ama şuan normal bir dışkısı var sabaha kadar kontrol ettim sürekli. Sadece anlam veremediğim nefes aldıkça kanatlarını açması sanki çok sıcakmış gibi uçtuğunda da aynısını yapıyor.

Dün ilk olay anında sıvı yaptı sonra ishal gibiydi ama şuan normal bir dışkısı var sabaha kadar kontrol ettim sürekli. Sadece anlam veremediğim nefes aldıkça kanatlarını açması sanki çok sıcakmış gibi uçtuğunda da aynısını yapıyor.
Şimdilik salmayin havanın da sıcak olmasından kaynaklanıyor olabilir kanat açması banyo yapmayı seviyorsa strese iyi gelebilir

Son düzenleme:
Şimdilik salmayin havanın da sıcak olmasından kaynaklanıyor olabilir lütfen kanat açması banyo yapmayı seviyorsa strese iyi gelebilir
Sadece uçabiliyor mu diye kontrol amaçlı çıkarmıştım geri koydum kafese. Banyo yapmayı hiç sevmiyor malesef. Şuanlık sadece bekliycez inşallah nefes alışı düzelir

Umarım 😔 çok teşekkür ederim haberdar ederim. Çok dikkat edilmesi gerekiyormuş hiç aklıma gelmezdi bir anda oldu
Maalesef olabiliyor kardeşimin kuşu annemin peşinden gidiyordu annem kapıyı kapattı bağırmasaydim anne kapatma kapıyı diye kuş şuan yaşamıyordu kıl payı kurulmuştu çok kötü hissettimistim
Allah'tan kuşunuz yaşıyor ve az bir hasar ile atlattıniz bana kalırsa en kısa sürede diğer sorunları da gidecektir

Maalesef olabiliyor kardeşimin kuşu annemin peşinden gidiyordu annem kapıyı kapattı bağırmasaydim anne kapatma kapıyı diye kuş şuan yaşamıyordu kıl payı kurulmuştu çok kötü hissettimistim
Allah'tan kuşunuz yaşıyor ve az bir hasar ile atlattıniz bana kalırsa en kısa sürede diğer sorunları da gidecektir
Çok şükür yaşıyor ciddi bir kırığı çıkığı yok ama neşesiz hali bile bizi çok üzüyor. Çocuğumuz gibi görüyoruz onu derdini anlatamadıkça üzülüyor insan. Umarım iyileşir eski neşesine kavuşur biran önce