Kuşum sadece yulaf yiyor

Bora Umay

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. 1 buçuk aylık muhabbet kuşum var. İlk 1 ay şırıngayla un şeklinde olan mamayla besledim. Yavaş yavaş yem yedirmeye çalıştım. Kabuksuz yem yemedi kabukluda yemedi darıda yemedi. Sadece yulaf yiyor. Karıştırdım verdim yemleri. Yine yulafı seçip yiyor. Ne yapabilirim? zararlı mı iyi mi kötü mü bilemedim.

Merhabalar. 1 buçuk aylık muhabbet kuşum var. İlk 1 ay şırıngayla un şeklinde olan mamayla besledim. Yavaş yavaş yem yedirmeye çalıştım. Kabuksuz yem yemedi kabukluda yemedi darıda yemedi. Sadece yulaf yiyor. Karıştırdım verdim yemleri. Yine yulafı seçip yiyor. Ne yapabilirim? zararlı mı iyi mi kötü mü bilemedim.
Aslında tek tohum beslenmesi kötü.Karıştırarak vermeye devam edin.Öğrenicektir yavaş yavaş.Soyulmuş yulag ı yemek kolay ondan tercih ediyor muhtemelen.Dal darı ile yulaf ı karıştırın önce sonra da dal darı ile darı yı karıştırın.Yanına mama da yapabilirsiniz yumurta ile kontrol edin besinsiz kalmasın.Sade dal darı ya alışmadı da iyi değil fakat geçiş için güzel bir yol.

Merhaba, aspur ve yulaf bu evrede öncelikle yöneldikleri tohumlar. Zamanla diğer tohumlara da yönelecektir. Aspur vermenizi tavsiye ederim. Diğer tohumlar da belli oranda olmalı mutlaka.