kuşum sürekli ağzında bir şey varmış gibi yapıyor

beyza alpak

Yeni Üye
merhabalar kuşum 1.5 yaşında erkek muhabbet kuşu. önceden dönem dönem kusmaları vardı ancak bir süredir sürekli salyalı kusuyor masaya sandalyeye tüneğe elimizin üstüne vs.
bir de sürekli bir şey çiğniyormuş gibi ağzını hareket ettiriyor hasta olmuş olabilir mi ya da eş mi istiyor?

Kesinlikle göz enfeksiyonu var. Eczaneden terramyin göz pomadı ve gentagut almanız gerekir. Gentagut'u 2 gözünede günde 1 damla şeklinde uygulamalısınız. Terramycin kremide göz içine değmeden, az oranda göz çevresine sürmelisiniz kulak çöpü ile.
Dışkılarda da şeklen sorun yok. Sağlıklı bir kuş dışkısı ama ürat kısmı beyazken sararmalar olmuş. Buda olası böbrek ya da karaciğer sorunlarını gösteriyor. Destekleyici ürünler kullanmak lazım.

Birde kumlu tünekler önerilmez. Bakteri oluşumuna ve ayak mantarlarına fırsat oluşturur. Normal ahşap tünek kullanınız. 1 tırnağıda kötü uzuyor maaleef. Sanırım sonradan olmuş.
Ne gibi destekleyici ürünler?IMG_20200609_170936.jpg

Oyla 0
Amino asit, elektrolit ve B vitaminleri açısından zengin takviyeler gereklidir.

Oyla 0
Tüy dönemindeydi en son. O yüzden tüy dökme oranı yüksek olur. Eğer titreme durumu siz yaklaşınca başlıyorsa stres kaynaklı, bazen serinlemek içinde yapıyorlar. Hastalık olarak bildiğim tek şey ateşli bir rahatsızlık olduğunda titreme olduğu. Dışkı yapışması ise kabızlıkla alakalı. Ispanak, brokoli gibi K vitamini yönünden zengin gıdalar verebilirsiniz.
Öyle belirtiler ki bir çok rahatsızlığı gösteren bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden ilaç önerebilmem pek mümkün değil. Dışkısından fotoğraf atabilir misiniz?

Oyla 0
İ
Tüy dönemindeydi en son. O yüzden tüy dökme oranı yüksek olur. Eğer titreme durumu siz yaklaşınca başlıyorsa stres kaynaklı, bazen serinlemek içinde yapıyorlar. Hastalık olarak bildiğim tek şey ateşli bir rahatsızlık olduğunda titreme olduğu. Dışkı yapışması ise kabızlıkla alakalı. Ispanak, brokoli gibi K vitamini yönünden zengin gıdalar verebilirsiniz.
Öyle belirtiler ki bir çok rahatsızlığı gösteren bir durum söz konusu olabilir. Bu yüzden ilaç önerebilmem pek mümkün değil. Dışkısından fotoğraf atabilir misiniz?
Kuyruğu titriyor ben yaklaştığımda değil birkaç gündür kuyruğu çok titriyor daha önce de vardı ara ara oluyordu bu ara biraz yoğun. Gözü için damla ve krem önermiştiniz kullandım. Bir de bundan bir ay önce kursak mantarı olmuştu triflucan kullanmistim tekrar kullanmalimiyim çünkü ağzından yine sindirilmemis yemler düşüyor sürekli. Karnı ağrıyor gibi kambur duruyor.

Oyla 0
İ
Kuyruğu titriyor ben yaklaştığımda değil birkaç gündür kuyruğu çok titriyor daha önce de vardı ara ara oluyordu bu ara biraz yoğun. Gözü için damla ve krem önermiştiniz kullandım. Bir de bundan bir ay önce kursak mantarı olmuştu triflucan kullanmistim tekrar kullanmalimiyim çünkü ağzından yine sindirilmemis yemler düşüyor sürekli. Karnı ağrıyor gibi kambur duruyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20200624_081416.jpg
    IMG_20200624_081416.jpg
    800 KB · Görüntüleme: 4
Oyla 0
Maşallah ne güzel. Kızgınlıktan yem kusuyor olabilir. Dışkısı fena görünmüyor. Probiyotik ve elektrolit vermeyi ihmal etmeyiniz. Kuyruk titremesi solunum yolu sorunlarıyla daha doğrudan ilgilidir. Bu konu üzerinde biraz araştırma yaparsanız sağlıklı olabilir.

Oyla 0
Maşallah ne güzel. Kızgınlıktan yem kusuyor olabilir. Dışkısı fena görünmüyor. Probiyotik ve elektrolit vermeyi ihmal etmeyiniz. Kuyruk titremesi solunum yolu sorunlarıyla daha doğrudan ilgilidir. Bu konu üzerinde biraz araştırma yaparsanız sağlıklı olabilir.
Merhaba iki gündür çok tüy döküyor bundan bir hafta önce tüy döküyordu durmuştu tekrar devam ediyor halsiz titriyor ve de vücudu morarmış.kendini kasiyor diye bir pire spreyi de sıktım hala kasiniyor göğüs bölgesinde tüy bırakmadı yolmaktan.

Ekli dosyalar

• IMG-20200714-WA0007.jpg
    IMG-20200714-WA0007.jpg
    136.3 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20200714-WA0008.jpg
    IMG-20200714-WA0008.jpg
    88.4 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20200714_134828.jpg
    IMG_20200714_134828.jpg
    937.2 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20200714_135011.jpg
    IMG_20200714_135011.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 3
Oyla 0
Kuş hasta görünüyor. Kuruma diyemem ama o yolda ilerliyor gibi. Etli doku azalmaya başlamış. Dışkıları gayet temiz. Dediğiniz gibi biraz tüyde. Bu onu yorgun yapıyor olabilir.
En sağlıklısı veterinere danışmak olacaktır.

Oyla 0
Kuş hasta görünüyor. Kuruma diyemem ama o yolda ilerliyor gibi. Etli doku azalmaya başlamış. Dışkıları gayet temiz. Dediğiniz gibi biraz tüyde. Bu onu yorgun yapıyor olabilir.
En sağlıklısı veterinere danışmak olacaktır.
Daha önce kuruma olmuş dedi veteriner triflucan kullandım. Biraz toparladı kendini şimdi tekrar başladı sanırım. Veteriner çok anlamadığını söyledi. Küçük bir ilçede kalıyorum imkanlarım kısıtlı veterinerin de çok bilgisi yok siz ne önerirsiniz.

Oyla 0
Daha önce kuruma olmuş dedi veteriner triflucan kullandım. Biraz toparladı kendini şimdi tekrar başladı sanırım. Veteriner çok anlamadığını söyledi. Küçük bir ilçede kalıyorum imkanlarım kısıtlı veterinerin de çok bilgisi yok siz ne önerirsiniz.
Kuruma zor bir hastalık ve triflucanın pek etkisi olmaz. Daha kapsamlı bir kaç ilaç kullanmak gerekir ama ağır gelebilir bu evrede. Zolax, biteral, amphotericin gibi ilaçlar kullanmak gerekir ama ağır ilaçlardır.

Oyla 0