Kuşum sürekli geceleri nefes alıp verirken ses çıkarıyor ve kuyruğunu oynatıyor

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
Merhabalar şimdiden öneri ve yardımlarınız için teşekkürler.
Dışı kuşum yeme düştüğü günden itibaren geceleri ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı oynatıyor ses çıkarırken. Diğer kuşlarımızla dışarıda günlük vakit geçirirken ilgilenmiyor, oyun oynamıyor, bir yere tünüyor sabit kalıyor kuşlar yanına yaklaşınca ısırıyor eşi dışında diğer kuşlarda çok yaklaşmıyor dışı kuşuma hiç çiftleşmedi. Çiftleşme isteğide yok ötmüyor sadece ses çıkarıyor vik vik vik diye. Dışı kuşumun videosu aşağıdaki ekde bulunmaktadır.
Yardımlarınız ve önerilerinız için teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

İpek.s 

Yönetici
Moderatör

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
kafes tabanındaki dışkiların NET fotolarını da atabilirmisiniz?
Kafes tabanlarını yıkadım günlük yıkıyorum şuan dışarda kuşum 3 gün boyunca hepsine aminosol vitamin verdim 5 damla verdim 1 gün bugün son günleri 4 damla verdim 2 gün ve bugün biraz iyi ama akşamları videodaki gibi gün içinde de bazen uçarken aynı sesi yapıyor. Tabanı değiştirince atarım. Erkek kuşumda kanlı tüy çıkarıyor annesi rutini babası tepeli yaponesmiş. Dün kuyruk tüyu kopdu deri bakım sprey sıktım hemen gece prozym spreyin adı başka ne yapabilirim erkek kuşum içinde halsiz

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
kafes tabanındaki dışkiların NET fotolarını da atabilirmisiniz?
Kafes tabanlarını yıkadım günlük yıkıyorum şuan dışarda kuşum 3 gün boyunca hepsine aminosol vitamin verdim 5 damla verdim 1 gün bugün son günleri 4 damla verdim 2 gün ve bugün biraz iyi ama akşamları videodaki gibi gün içinde de bazen uçarken aynı sesi yapıyor. Tabanı değiştirince atarım. Erkek kuşumda kanlı tüy çıkarıyor annesi rutini babası tepeli yaponesmiş. Dün kuyruk tüyu kopdu deri bakım sprey sıktım hemen gece prozym spreyin adı başka ne yapabilirim erkek kuşum içinde halsiz

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
önce buna bakalim önemli olan bu, şu an detaylarda boğulmayalim
dişi Kuşumun kakasını çekemedim eşiyle birlikde yaşıyor kafesde yarın tek bırakıcam ama kakası normal anarmol bir durum mevcut değil. Yukarıda ekde bulunan videodaki gibi hala aynı sesi çıkartıyor geceleri uyumuyor ve ses çıkarırken kuyruğunu sallıyor. Genellikle kafesde bulunan gaga taşı yada mineral blokların üstüne tünüyor kafesde olduğu süre içinde dışarı çıktığında tek takılmaya devam ediyor. Solunum yolu enfeksiyonu yada astım olabilirmi? Aynı vik vik vik sesini arada başka kuşumda çıkarıyor uçarken ve genelde onu kafesde rahatsız edersem.

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
yanlış anlamayın ama geç kaliyorsunuz ilaca artık yanıt alamama ihtimaliniz var, siz yanıt verene kadar çok çok ilerlemiş

herhangi bir veteriner kliniğine gidip doksisiklin etken maddeli antibiyotik satın alınız, alınca kullanımını yazarız

bu ilacı BUGÜN alın lütfen, diğer ilaçları sonra yazarız

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
yanlış anlamayın ama geç kaliyorsunuz ilaca artık yanıt alamama ihtimaliniz var, siz yanıt verene kadar çok çok ilerlemiş

herhangi bir veteriner kliniğine gidip doksisiklin etken maddeli antibiyotik satın alınız, alınca kullanımını yazarız

1c34a40d-bb30-4a7e-905b-acddaa2e969e.jpg

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi

peki alınca burdan yazarım size teşekkür ederim.

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Rica ederim sizden ricam hasta ve iyileştikten sonra ki resmini atarmısıniz☺️
İyi olmasına çok sevindim maşallah 🧿 sağlığı yaşadığı süre içerisinde daim olsun ☺️

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
Rica ederim sizden ricam hasta ve iyileştikten sonra ki resmini atarmısıniz☺️
İyi olmasına çok sevindim maşallah 🧿 sağlığı yaşadığı süre içerisinde daim ols

En kısa sürede videosunu aticam

Sündüs Dağcı

iyikus.com Üyesi
Kuşun son durumu nedir ?
Kuşum şuan iyi fakat yağlanma oluşmuş bunun için tekrar bir post açmıştım yardımcı olmuştunuz. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Karantinaya aldım ve muhabbet kuşlarında yağlanma nedenleri başlığı altında paylaşılan yazıdaki önerileri uygulamaya başladım inşallah iyileşir. Şuan tüm kuşlarıma uyguluyorum hepsi kilo aldı aspur ve yem çok yediler nedeni büyük ihtimalle bu gün içinde 5 saatten fazla odada serbest uçuyorlar ama hepsi obur 100 ml suluğa 5 damla elma sirkesi damlattım yemleri çıkarıp dal darı ekledim.