Kusum surekli kusuyor ve uyuyor

Birdie

Yeni Üye
9 haftalik green cheek conure/ turkuaz tarcin renkli.
Surekli uyuma istegi var, ve mutlaka elimde olmak istiyor. Avcumun icinde hemen uykuya daliyor...
elle besliyoruz, kaytee formula , Harrison’s (organik kus pelleti yavru kuslar icin olani) ve roudybush pellet. ille Elimden Yemek istegi var, (problem degil)
yemek yedikten bi sure sonra kusuyor, bazen yemekten hemen sonra kusuyor. Haliyle kusugu cok kotu kokuyor, olu balik gibi...
baytril kullandik 7gun guide 2 kere... his bir ise yaramadi. tahlil yapildi man haric cunku 60gram. zayif ve Bebek oldugundan 2 veterinerde kan tahlili istemed.
bird egzotik veteriner digeri avian yani kus veteriner.
Organik elma sirkesini bile denedik sonuc yok... extra vitamin verdik ayni ...
2 veteriner degistirdik, hala sonuc yok...

fikri olan bar mi?

*av olduklari icin hastaliklarini cok iyi saklarlar.

@neanderthalensis dediği gibi ben de öncelikle mantar enfeksiyonlarindan şüphe ederdim. Mikostatin, flagy türevi ilaclar daha etkili olabilir. Yine de veterinere durumu anlatınız.

Oyla 0
Haline cok uzuluyorum ? 3 tame veterinere goturdum. Ilk veteriner hafta degil dedi, 2 test yapti. Care bulamadi...
3.vette test yapti bisey cikmadi... yaklasik $600 harcadik. Hic sonuc yok
b ve c vitamini verince biraz canlanir gibi oldu ama hic duzelme yok.
buraya da yazmamim sebebi belki bir umut...
butun gun uyuyo, acikiyor besliyorum yarisini kusuyor...
farkindayim son gunlerini yasiyor... ? daha fazla aci cekmeden uyumasi daha iyi olur ama ....??

Oyla 0
Haline cok uzuluyorum ? 3 tame veterinere goturdum. Ilk veteriner hafta degil dedi, 2 test yapti. Care bulamadi...
3.vette test yapti bisey cikmadi... yaklasik $600 harcadik. Hic sonuc yok
b ve c vitamini verince biraz canlanir gibi oldu ama hic duzelme yok.
buraya da yazmamim sebebi belki bir umut...
butun gun uyuyo, acikiyor besliyorum yarisini kusuyor...
farkindayim son gunlerini yasiyor... ? daha fazla aci cekmeden uyumasi daha iyi olur ama ....??
Merhabalar İstanbul veteriner kliniğine başvurdunuz mu acaba, Floryadaki?

Oyla 0
Ben amerikada yasiyorum
merhaba,Anlattığınıza göre kuş ya üşütmüş yada anne-babasından mantar kapmış.
El besleme mamasını el besleme şırıngası ile direk kursağa basmayı denediniz mi?
Bu durumda eğer kuşunu yemiyor ve yediğini kusuyorsa kursak mantarı ilacını mama ile olması gereken oranda karıştırıp kuşun kursağına basmanız gerekir,kursakta ne kalırsa kar.
Eğer siz kuşun kursağına direk mama basmazsanız ve kuş beslenememeye devam ederse,kuşunuzu kaybedersiniz.
Bu durumda yapılabilecek en iyi şey yakınlarda bir avian veterinere gidip şırıngayla kursağa mama nasıl basılır öğrenmeniz. Kuşunuz kendini toparlayacak kadar 3-4 gün boyunca veterinerde kalabilir ve veteriner her 4-5 saatte bir onu şırınga ile besleyebilir.Bu arada belki yediği mamanın içerisinde kendisine dokunan bir içerik olabilir,mamayı da değiştirip kuşun kursağına direk şırınga ile 3-4 gün kursak mantarı ilacı ile karıştırılmış mama basıp kuşu iştahı açılacak kadar stabil bir hale getirmek gerekiyor.Mama su ile karıştırılıp alındığı için susuz da kalmaz.

Son düzenleme:
Oyla 0