Kuşum tam alışmaya başlamıştı sonra korkmaya başladı

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

GüzelKuş

Veteran
Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce 3 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım. Beni sevmesi için elimden geleni yaptım ilgilendim sürekli yemini suyunu felan elimden yem yiyordu elimi ne kadar yaklaştırsam korkmuyordu. son günlerde elimi uzattığım gibi elime atlayıp yem yiyordu ben gelince boyle bi hareketleniyodu o sevgiyi hissetmiştim. ertesi gün uyandığımda elimi bi uzattım direk kaçmaya başladı zor da olsa elimden azıcıık yemek yedi ama korkmuş temkinli yaklaştığı cok belliydi geliyor hemen kafasını sokuyor yiyor uzaklaşıyor falan. Ne olmuş olabilir sizce ne yapmalıyım. Paranoyak mı oldum acaba? kuşumun beni sevmesini elime omzuma gelmesini çok istiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yavrularla oynamaya başlamadan önce, kafes önünde sohbet etmeli ve elinizi sanki ilk kez görüyormuş gibi tanıtmalısınız. Kafes kenarından parmağınıza geliyorsa eğer sevdirmek istiyordur. Eğer gelme eğiliminde değilse kaçacaktır. Böyle durumlarda 10-15 dk zaman tanıyın ona. Bu sürenin ardından tekrar ilgilenmek için yanına yanaşın.

Tam güven elde edilmediğinde bu sorunları çok yaşarız. Biraz daha uğraşmanız gerekiyor.