Kuşum tuhaf ses çıkarıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan O.İ.N.V
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kuşumun tırnaklarında da izler var önceden yoktu sizce kötü bir durum mudur bu
Tirnaklari bilmem ama şuan ki rahatsizligiyla alakali ya da alakasiz ayak ve bacaklarinda pullanmalar var. Eğer bir A vitamini eksikliği yoksa, gagasina da detayli bakmali, pullu ayak veya gaga akari olabilir mi ustalarım

Uzun kontrol gerektiren sorunlardan bir tanesi. Gün gün genişleme oluyor mu kontrol etmelisiniz. Tırnaklarda kanlanmalar tıpkı gagada olduğu gibi karaciğer sorunlarını işaret etmektedir. Beslenmeyle alakalı bir problemi de işaret edebileceği gibi çarpma sonrası hassaslaşmış da olabilir.

Uzun kontrol gerektiren sorunlardan bir tanesi. Gün gün genişleme oluyor mu kontrol etmelisiniz. Tırnaklarda kanlanmalar tıpkı gagada olduğu gibi karaciğer sorunlarını işaret etmektedir. Beslenmeyle alakalı bir problemi de işaret edebileceği gibi çarpma sonrası hassaslaşmış da olabilir.
Yok bir yere çarpmadı. Kuşum zaten kör çok az uçuyor yani. Beslenmeyle alakalı derken orayı anlayamadım. Karaciğer sorunu varsa bunu nasıl anlayabiliriz

Organ sorunlarını sadece veteriner ile anlamak mümkün. Bunun dışında en belirgin belirtisi tırnaklarda ve gagada aşırı hızlı uzama, lekeli gagalar ve tırnaklar öncelikli düşündürtenler. Eğer çok yoğun katkı kullanılıyorsa ya da yanlış sunuluyorsa da olabiliyor. Çok yağlı yem karışımları da örnek olabilir.

Organ sorunlarını sadece veteriner ile anlamak mümkün. Bunun dışında en belirgin belirtisi tırnaklarda ve gagada aşırı hızlı uzama, lekeli gagalar ve tırnaklar öncelikli düşündürtenler. Eğer çok yoğun katkı kullanılıyorsa ya da yanlış sunuluyorsa da olabiliyor. Çok yağlı yem karışımları da örnek olabilir.
Yarın veterinere sorayim o zaman ama bilebileceğini pek sanmıyorum :( teşekkür ediyorum size çok yardımcı oldunuz çok sağ olun