Kuşum tüylerini yolmuş

ozlemdmrcı

iyikus.com Üyesi
2-3 gündür büyük tüy görüyordum yerde . Kuyruğundan kopmuş . Tüylerinde bi değişiklik gördüm ama dikkatli bakamamıştım. Bugün farkettim kanat tüylerini koparmış . Sebebi nedir ? 2-3 gündür bebeğimiz hasta fazla ilgilenemedim ondan olabilir mi ? Çok üzülüyorum bişey olursa kahrolurum . B4F67E4D-7446-4096-B9B6-B09EDFBD1A3C.jpegB596E620-8F96-4894-A06E-9810291387A9.jpeg8C9D5505-849D-4597-95E2-D033DA44087C.jpeg

Merhaba, çok geçmiş olsun. Stres kaynaklı ya da yetersiz b kompleks + aminoasit eksikliklerinden bu tip tüy kemirme davranışı sergiliyorlar. Muhtemelen ilgisizlikten bu yönteme başvurmuş olmalı.

Oyla 0
Merhaba, çok geçmiş olsun. Stres kaynaklı ya da yetersiz b kompleks + aminoasit eksikliklerinden bu tip tüy kemirme davranışı sergiliyorlar. Muhtemelen ilgisizlikten bu yönteme başvurmuş olmalı.
Tüylerin eski haline dönmesi için ne yapmam lazım. Kuyruğunun tüylerini de koparmış . Bu davranışına devam ediyor .

Oyla 0
Tüyer uzadıktan sonra beslenmeyi ve kendini yenilemeyi keserler. Ta ki tekrar tüyler dökülene kadar. Bu evrede o kırpık tüyler dökülmeden yenilenmeyecektir. Bazı durumlarda tüyler çekilebilir ancak buna gerek yok. Kendisi zamanı geldiğinde düşürecektir.
Elinizde mutlaka iyi bir B kompleks ve aminoasit katkısı bulundurun. Örneğin tollyamin forte. Ek olarak himalaya tuz kayası bulun ( himalaya tuz sabunu olarakta satılabiliyor). Petmarketburada gibi sitelerden ya da civarınızda himalaya lambası ve tuz ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Potasyum eksiklikleri de tüy kemirme eğilimini tetikliyor. En son ihtimal gazı biraz kaçırılmış bir maden suyunu, sulağa 1/3 oranında ilave ederek çözebilirsiniz.

Oyla 0