Kusumun ayaginda sorun var

Esra emir

Yeni Üye
Kuşumun tunekteyken ayagi surekli atiyor, iki ayagini birden hizli hizli surekli acip kapatiyor, bir an bile durmaksizin bu hareketiyapmaya devam ediyor sanki refleksif bir sekilde kendi istegi dogrultusunda olmadan yapiyor daha once basina gelmis olan varsa yardimci olabilirse sevinirim

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba hoş geldiniz. Ayak atma durumları genelde yaşlılık, vitamin, mineral ve kalsiyum eksikliklerinde sık gözlemleniyor. Ayak yaraları, parazitler (bit gibi) olduğunda da yaptıkları oluyor. Görsel atmanız mümkün mü ya da video?

Eğer yara, mantar vb. durum kaynaklı ise siz tedavi edebilirsiniz. Diğer türlü bir sorun ise veterine götürmenizi tavsiye ederim. Ayak sorunları ciddi derece önemli problemlerdendir.

Oyla 0

Esra emir

Yeni Üye
Dosya eklemeye calisiyorim fakat dosyanin buyuk olduğunu soyluyor bir turlu gonderemiyorum yaslilik olmasi imkansiz cunku daha 1 yasinda bile değil kusum eger dediginiz gibi bir sorun varsa ne yapmam nasil beslemem ya da nasil bir tedavi uygulamam gerekir benim cozemedigim bir durum olursa veterinere gotureyim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Video göremedim. Resim boyutunu da biraz ufaltarak atabilirseniz yükleyecektir ya da yardımı sitelerden destek alabilirsiniz hizliresim.com gibi.
Vitamin takviyesi için suluğuna ya da mamasına multi vitaminlerden eklemeniz lazım. Kuş ürünleri satan yerlerden ya da internetten temin edebilirsiniz. Ne kadar bir bütçe ayırabilirsiniz bilmiyorum ama başlangıç için nekton ürünlerini tavsiye edebilirim. Kafeste kalamar kemiği ve kuş kumu olması gerekiyor. Mineral ve kalsiyum ihtiyaçlarının büyük kısmını buradan karşılıyorlar. Aynı şekilde yumurtada destek sağlıyor.

Ne süredir o halde?

Oyla 0

Esra emir

Yeni Üye
Kus kumu var, soylediginiz diger seyleri de temin ederim bir sure bekler duzelmezse veterinere gotururum. Sanirim iki uc hafta olacak. Ilk baslarda ev degistirdik stresten vs dir diyerek onemsemedim ama suan ciddi bir sey oldugunu dusunuyorum yardiminiz icin tesekkur ederim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Geçmiş olsun. Lütfen aksatmayın. Ayak sıkıntısı ciddi bir sorunun başlangıcı ya da tetikleyicisi olabilir. Bu süre zarfında tünekleri, suluğunu tabana en yakın konuma getirmenizi öneririm (kuşun kuyruğu tabana değmeyecek şekilde tabi). oyuncakları varsa da çıkartmanız daha sağlıklı olabilir. Ayak aksaklıklarında düşmeler sık gözlemleniyor.

Oyla 0