Kuşumun ayağındaki problem

maviscesur

iyikus.com Üyesi
IMG_1693.jpegMerhaba, kuşumun sağ bacak ekleminde şişlik var , megabakteri tedavisi görüyor şu an Amfoterisin kullanıyoruz. Ayağındaki şişliğin sebebinin bu olduğunu söyledi veteriner ancak daha önce başına böyle bir durum gelen var mı ne yapabilirim

Ekli dosyayı görüntüle 31465Merhaba, kuşumun sağ bacak ekleminde şişlik var , megabakteri tedavisi görüyor şu an Amfoterisin kullanıyoruz. Ayağındaki şişliğin sebebinin bu olduğunu söyledi veteriner ancak daha önce başına böyle bir durum gelen var mı ne yapabilirim
Siz daha önce sanki (ilaç kullanmadan önce)benzeri bir konu açmıştınız.
Amfoterisin kaçıncı günündesiniz.

Evet sorunumuz sol ayağındaki parmaklarını düz zeminde basamama ile başladı ve değişik şekillerde devam ediyor. Bugün 18. Günümüzdeyiz kontrolümüz var.

Evet sorunumuz sol ayağındaki parmaklarını düz zeminde basamama ile başladı ve değişik şekillerde devam ediyor. Bugün 18. Günümüzdeyiz kontrolümüz var.
Eğer tabiki sorun kesinlikle megabakteri ise ki amfoterisin en güzel ilaçtır .fakat birazda ağırdır.kullanım biçiminiz nasıl ?
antifugal grubu ilaçlar bazen böbreğede zararlı olabiliyor.🤔(fazla dozajda) Yani şuanki sıkıntı bu durum kaynaklıda olabilir.
Amfoterisin zaten genelde 20 gün olarak kullanılıyor.
Tam birşey diyemiyorum.🤔
Tüyü kadar ömrü olsun.🌼

Sürecin iyi ilerlediğini söyledi veterinerimiz, yaşından dolayı da biraz yavaş olduğunu biliyorum. Bugün dışkıda megabakterinin bittiğini gördük. 21 e tamamlayıp bitireceğiz. Dışkı kontrolü devam edecek aralıklarla. Karaciğer böbrek vs için destekleyiciler kullanıyoruz ayağı da inşallah toparlayacak . Bizim belirtilerimiz aniden sol ayağını yumruk gibi yapmasıyla oldu sonra sağ ayakta yaralar oluştu şişlik oluştu vs . Yaralar nasır gibiydi ama bitti çok şükür yumruk yapma da neredeyse bitti sayılır şişlik de inecek inşallah.

Sinirsel sorunlarda bu tip şişmeler meydana gelebiliyor. Aynı zamanda enfeksiyon durumlarında da böyle şişlikler olabilir.
Tilosin, eritromisin, spektinomisinin ve linko-spektinomisinin etken maddeli ilaçlardan tercih etmek gerekir.

Son düzenleme:
Sinirsel sorunlarda bu tip şişmeler meydana gelebiliyor. Aynı zamanda enfeksiyon durumlarında da böyle şişlikler olabilir.
Tilosin, eritromisin, spektinomisinin ve linko-spektinomisinin etken maddeli ilaçlardan tercih etmek gerekir.
Teşekkür ediyorum, bu rahatsızlığa kadar bitkisel devam ettik hiç antibiyotik vs kimyasal kullanmadığımız için tedirginim aslında. Söylediklerinizi de bilmiyorum ancak araştıracağım sürece göre kullanmak gerekirsem ki inşallah gerek kalmaz

Son düzenleme:
Geri