Kuşumun burun deliği kapanıyor

İlker K.

iyikus.com Üyesi
Merhaba dişi kuşumun ceresi yaklaşık 9 aydır bu şekilde. Kızgınlıktandır diye tahmin ettik ama bu süre uzadı gibi sanki ve burun deliklerinden birisi sanki kapanıyo gibi ne yapmam lazım neyi var? Daha önce de foruma konu açmıştım ama kızgınlıktandır denmişti

Ekli dosyalar

• IMG_4019.jpeg
    IMG_4019.jpeg
    218 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_4013.jpeg
    IMG_4013.jpeg
    232.3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_4014.jpeg
    IMG_4014.jpeg
    200.1 KB · Görüntüleme: 11
Gördüğüm kadarı ile Mantar var.
troysd deri merhemi alıp ceresine kulak çöpü ile sürebilirsiniz.veya petshoplardan mantar kremi alabilirsiniz.
Ayakların da da aynı durum var mı?
Muhabbet kuşlarına normaldede cere bakımı yapılması gerekir.Normal de cere bakımı yapıyor muydunuz?

Gördüğüm kadarı ile Mantar var.
troysd deri merhemi alıp ceresine kulak çöpü ile sürebilirsiniz.veya petshoplardan mantar kremi alabilirsiniz.
Ayakların da da aynı durum var mı?
Muhabbet kuşlarına normaldede cere bakımı yapılması gerekir.Normal de cere bakımı yapıyor muydunuz?
Normalde cere bakımı yapmıyorum bilgim yoktu çünkü. Ayaklarında bi sıkıntı yok

merhaba

daha once de sordunuz, aynı cevap verildi diye hatırlıyorum

yapabileceğiniz tek sey tecrübeli bir veterinere o cereyi soydurmak

başka bir yöntemi yok

geçmiş olsun

merhaba

daha once de sordunuz, aynı cevap verildi diye hatırlıyorum

yapabileceğiniz tek sey tecrübeli bir veterinere o cereyi soydurmak

başka bir yöntemi yok

geçmiş olsun
Anladım o zaman kremi alıp sürsem işe yaramayacak. Çevremde de böyle tecrübeli bir veteriner yok acaba soydurmasam kendi kendine düzelebilir mi? Bilmeyen birisinin kuşuma zarar vermesinden de korkuyorum

Anladım o zaman kremi alıp sürsem işe yaramayacak. Çevremde de böyle tecrübeli bir veteriner yok acaba soydurmasam kendi kendine düzelebilir mi? Bilmeyen birisinin kuşuma zarar vermesinden de korkuyorum
Evet düzeltebilir, böyle bir durumda burun deliklerini tikamadan biraz kremlerle masaj yapabilirsiniz. Kokusuz bir vazelin olabilir örneğin

Hormonal dengeler söz konusu olduğu için onu kizistiracak besinlerden, hareketler ve alanlardan uzak tutmak gerekiyor olabildiği kadar

Evet düzeltebilir, böyle bir durumda burun deliklerini tikamadan biraz kremlerle masaj yapabilirsiniz. Kokusuz bir vazelin olabilir örneğin

Hormonal dengeler söz konusu olduğu için onu kizistiracak besinlerden, hareketler ve alanlardan uzak tutmak gerekiyor olabildiği kadar
Anladım hocam çok sağolun yardımınız için peki son sorum olarak badem yağı ile de masaj yapsam iyi gelir mi? Olmazsa dediğiniz gibi kokusuz vazelin ile masaj yapıcam

Anladım hocam çok sağolun yardımınız için peki son sorum olarak badem yağı ile de masaj yapsam iyi gelir mi? Olmazsa dediğiniz gibi kokusuz vazelin ile masaj yapıcam
badem yağı olabilir elbette. Evcil bir kuş ise biraz güven sorunu yaratabilir o bölgeyle uğraşmanız, bilginize.