Kuşumun cinsiyeti nedir acaba?

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Selamlar..2 hafta önce ilk defa muhabbet kuşu sahibi oldum fakat cinsiyeti ile ilgili soru işaretleri var kafamda..başka bir yerde lutino-dişi dediler aldığım yer
albino-erkek dedi :rolleyes::censored: ayrıca davranışlarıyla ilgili bana göre garip gelen şeyler var..tabii acemiyim o yüzden doğru olup olmadığını bilmiyorum :)403620190922_210023.jpg

Ekli dosyalar

• 20190921_142358.jpg
    20190921_142358.jpg
    775.7 KB · Görüntüleme: 9
  • 20190921_223857.jpg
    20190921_223857.jpg
    735.1 KB · Görüntüleme: 10
  • 20190921_223901.jpg
    20190921_223901.jpg
    734.6 KB · Görüntüleme: 14

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Çok teşekkürler...Erkek diye aldım :oops:

Huyları da bir acayip :) Dal darı yemez suratına bile bakmaz hatta kendi yemi dışında bişi yemiyor..Isırmaz hayatta (belki beceremiyor emin deilim) sevdirir kendini, kafasını bile kaşıtır ama elinize kendi gelmez illa siz alacaksınız konduğu yerden..banyo yapmaz oturduğu yerden kolay kolay kalkmaz..sabahları uyandırmaz pencere kapalı olduğu sürece..oyun bilmez oyuncak falan dokunmaz kesinlikle..kafesten kendi çıkar ama açlıktan ölse kendi girmez..bir garip yani.. arkadaşımın bir dişisi var elini kulağını nereyi bulursa parçalıyor.. hiperaktif gibi sürekli oyun peşinde..herşeyi çatır çutur yiyor :)

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Merak etmeyin kızışmaya başlasın seni ısırmaya başlar ev ortamında beslenmiş belliki ısırma yada kaçma huyu yok dedigim gibi kızışma dönemi bu dediklerinizin tam tersi oluyor :)

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Çok teşekkürler yorumlarınız için..Büyük ihtimal sahiplendiricem sanırım :(
Arkadaşımın dişisiyle çiftleştirmek amacıyla erkek diye aldım dişi çıktığı için ve bir de tabi daha hareketli ve oyuncu bir kuşla bütün gün evde vakit geçirmek istediğimden yani arkadaşa ihtiyacım olduğundan dolayı sahiplendirmeyi düşünmeye başladım.. Bizimki pek oyuncu ve arkadaş canlısı değil daha çok ingiliz asilzadesi gibi :D

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu durum çok normal. Kimi kuş çok sakin olabiliyor, meraklı olmayabiliyor. Albino ve lutinolar daha doğrusu kırmızı gözlü kuşlarda genelde dişi kuş sık rastlanır. Erkeği daha nadir görülür. Kuşunuzun davranışları tamamen alışmadığı, öğretilmediği için bu şekilde. Kolay öğrenebilir mi bilmiyorum ama bir süre sonra denemek istediklerini görebilirsiniz.

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Doğrudur. Ben de acemi olunca :)
Bütün gün evde olduğum için elimden geldiğince bazı şeyleri öğretmeye çalışıyorum..Hatta bazen fazla mı ilgi gösteriyorum acaba diyorum :)
Mesela dün bir banyo yaptırayım dedim(üstü başı toz içinde) hava da sıcaktı..Ben terden banyo yaptım o yapmadı :D öğrenme konusunda biraz inatçı gibi bakalım artık zamanla görücez :)

Oyla 0

Liebe55

Veteran
kuşları siz yıkamayın ona banyoluk alın o isterse yıkanır yada bir tabaga su koyun yakınına gerek duyarsa girer siz yıkarsanız zararı var

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
kuşları siz yıkamayın ona banyoluk alın o isterse yıkanır yada bir tabaga su koyun yakınına gerek duyarsa girer siz yıkarsanız zararı var
ben de bir kaba su koydum masanın üzerine bıraktım yaptığım konduğu yerden alıp(tepelerde olduğu için in çık biraz efor gerektiriyor kendisi elime gelmiyor çünkü) kaba yakın yerde elimi tutmak şeklinde yoksa zorla suyun altına sokmadım yapmam zaten.. su içti ordan ama içine girmedi :) bakalım bir de banyoluk alayım madem onu da deneyeyim teşekkürler :)

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Çok teşekkürler yorumlarınız için..Büyük ihtimal sahiplendiricem sanırım :(
Arkadaşımın dişisiyle çiftleştirmek amacıyla erkek diye aldım dişi çıktığı için ve bir de tabi daha hareketli ve oyuncu bir kuşla bütün gün evde vakit geçirmek istediğimden yani arkadaşa ihtiyacım olduğundan dolayı sahiplendirmeyi düşünmeye başladım.. Bizimki pek oyuncu ve arkadaş canlısı değil daha çok ingiliz asilzadesi gibi :D
Size alıştıkça açılacaktır muhtemelen.alışana kadar anlattıklarınız normal.İnsanlar ısıran kuşu değiştirir siz ısırmayanı değiştirmek istiyorsunuz :Dçok güzel bir dişi maşallah.Albino.Ben hala kendi albino mu verdiğime pişmanım:cry:

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Size alıştıkça açılacaktır muhtemelen.alışana kadar anlattıklarınız normal.İnsanlar ısıran kuşu değiştirir siz ısırmayanı değiştirmek istiyorsunuz :Dçok güzel bir dişi maşallah.Albino.Ben hala kendi albino mu verdiğime pişmanım:cry:
Teşekkürler :) Yok vazgeçtim değiştirmiycem alıştım zaten, bir de birkaç gündür hafiften hoş değişiklikler olmaya başladı kendini sarı yüz bile yaptı penguen kılıklı :love: biraz büyüsün yanına bir eş alırım artık :)

Oyla 0