Kuşumun Cinsiyeti ve Yaşı Nedir

Ali_06

iyikus.com Üyesi
Merhaba, alalı çok oldu demişsiniz ama kuş küçük gözüküyor yani kafa üzerindeki çizgili tüyleri duruyor sanırım 2-3 aylık civarında, resimden anlaşılan dişi gibi duruyor, cerenin daha yakın ve net fotoğrafını çekip ekleyin, cere etrafı beyaz gibi gözüktü.

Oyla 0

ernsarac7

iyikus.com Üyesi
3588

Bu şekilde birde önceden yani sanırsam 1,5 2 aylık iken sevebiliyordum bir hafta önce abim severken ilk kez onu ısırmış bugünde ben elimde durması için elimi kafese soktum kanat falan çırpmadı biraz izledi elime iyice açtım birşey yapmadı sonra parmağımı ona yakınlaştırıp biraz bekledim bi anda ısıracakmış gibi yaptı bende bi an olunca korktum ben korkunca onuda çok korkuttum sanirim şimdi dışardan parmağımı az yakinlastirinca biraz bekliyorum sonra bi anda saldırıyor kafesin dışından parmağınla yem uzattim yine bi anda saldırdı yine korktum ne yapmam lazım bu konu hakkindada yardim olursanız sevinirim korkmamam gerekiyor ama bi anda olunca korkuyorum

Oyla 0

Ali_06

iyikus.com Üyesi
Dişi kuşunuz bu net, kafesin içine elinizi soktuğunda çığlık atan genelde dişidir erkek pek yapmaz. Kafese elinizi aniden sokmayın ve ısırdığı zaman elinizi çekmeyin, zamanla sizin bir tehdit olmadığınızı anlayacaktır. Ani hareketler kuşları ürkütür, elinize yem koyun yavaş yavaş yaklaştırın alışacaktır.

Oyla 0

ernsarac7

iyikus.com Üyesi
Dişi kuşunuz bu net, kafesin içine elinizi soktuğunda çığlık atan genelde dişidir erkek pek yapmaz. Kafese elinizi aniden sokmayın ve ısırdığı zaman elinizi çekmeyin, zamanla sizin bir tehdit olmadığınızı anlayacaktır. Ani hareketler kuşları ürkütür, elinize yem koyun yavaş yavaş yaklaştırın alışacaktır.

Onu alistirmasini anladimda ben nasıl alışacam anı hareketlerinden ben korkuyorum :(

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşunuz çok tatlı bir dişi maşallah. Tahminen 4 aylık civarı. Isırma durumları stres, korku vb durumuyla artıyor. Bunu azaltarak ya da bir müddet katlanarak bu ısırmaya parmak eğitimine devam etmeniz gerekli. Ani hareketlerini kuşun engelleyemezsiniz ne yazık ki. Bir anda korkma, elinizi çekmek onu hem ürkütecektir hem de ani bir durumda zarar görmesine bile sebep olabilirsiniz.

Eğer ilginiz az ise yanına bir arkadaş almanızı öneririm.

Oyla 0

ernsarac7

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuşunuz çok tatlı bir dişi maşallah. Tahminen 4 aylık civarı. Isırma durumları stres, korku vb durumuyla artıyor. Bunu azaltarak ya da bir müddet katlanarak bu ısırmaya parmak eğitimine devam etmeniz gerekli. Ani hareketlerini kuşun engelleyemezsiniz ne yazık ki. Bir anda korkma, elinizi çekmek onu hem ürkütecektir hem de ani bir durumda zarar görmesine bile sebep olabilirsiniz.

Eğer ilginiz az ise yanına bir arkadaş almanızı öneririm.

Es olarak mi arkadaştan bahsediyorsunuz yoksa bir dışı daha gibi mi bundan sonra alırsam sarı veya beyaz renkli erkek alacağım alırsam bu kafese koymamda sakınca olur mu yada yanına bir kafes daha koyarsam sakınca olur mu kafesten kafese kavga falan xd

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eş olarak bir erkek kuş öneririm. Dişiler birbiriyle çok kavga ediyorlar bu nedenle dişi arkadaş pek tercih edilmez. Yeni kuş geldiğinde bir süre ayrı kalmaları daha sağlıklı olur. Ortam florasına alışması ve varsa rahatsızlığı kuşunuza bulaştırmaması için. Aynı odada 2 ayrı kafeste olabilirler. Daha sonra birleştirebilirsiniz

Oyla 0