Kuşumun cinsiyetini ne zaman öğrenebilirim.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dilek
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dilek

Yeni Üye
Merhaba
Yaklaşık 35 günlük yavru bir muhabbet kuşum var. Forumda okuduklarımdan yorumladığım kadarıyla Sarı Lubino Jumbo Muhabbet kuşu.
"Büyük ihtimalle erkek" dendi alırken.
Size fotoğrafını atıp cinsiyetini sormak istiyorum ancak sanırım şu an çok küçük olduğu için net cevap vermeniz mümkün değil.
Kaç günlük olduğunda fotoğraf atarsam sizden tam yanıt alabilirim?

Ek olarak,
Kaç aylık olana dek "yavru muhabbet kuşu" yemlerinden vermeliyim, normal yeme ne zaman geçebilirim?

Çok teşekkür ederim.

Siz yine de bir fotoğraf atın tahmin edelim.
Daldarı, aspur ve normal yem karısık olacak sekilde yemesine yardımcı olun kıramıyor olsada en azından denesin gün gün pratik yaptırtın gözlemleyerek 35 - 40 gün arasında kıracaktır elbet.

Oyla 0
Merhaba,
fotoğrafları ekte ilettiğim gibi.
Yavrumuzun gözleri de kırmızı.
Cinsi Jumbo+Lubino ve cinsiyeti erkek mi acaba?
35 günlük civarında mıdır?

Yem için de: Yem kırabiliyor şu anda. Kabuklu yemlerin yavru kuşlar için olanlarından veriyorum. Normal kabuklu yeme ne zaman geçebiliriz?
Çok teşekkür ederim tekrar.
39863987

Oyla 0
Merhaba maşallah çok tatlı bir lutino dişi. Jumbo değil bence. Sanki iri çek ayarında bir kuş. Net bir fotoğraf atabilirseniz cere kısmından netleştirelim durumunu.

Yem kırmayı öğrendikten yaklaşık 2 hafta içinde diğer yemleri deniyor. Bu nedenle aspur oranı yüksek bir yem karışımı verebilirsiniz. Örneğin %75 aspur gerisi diğer sert tohumlar. (ak darı, sarı darı, kızıl darı gibi gibi)

Oyla 0
Merhabalar tekrar,
Kuşumun daha detaylı cere resimlerini çekmeye çalıştım.
Tekrar bakabilir misiniz rica etsem.
Lutino ve dişi mi yoksa erkek midir?

Not. Jumbo diye verdi bana satıcı ama, Jumbo olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Jumbo değilse bile bize kolay alışır mı?Jumbo türü insana daha yakın oluyor dendi bana çünkü.

Çok teşekkür ederim.
398939903991399239933994

Oyla 0
Maşallah. Teşekkür ederim fotoğraf attığınız için tekrardan. Kuşunuz dişi lutinodur.

Oyla 0