Kuşumun cinsiyetini öğrenmek istiyorum ve yaşını

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, net bir cere fotoğrafı lazım. Önden flashsız çekilmiş. Bu şekilde bir tahminim oldu ama emin olmak istiyorum. Albino kuşunuz ve dişi cinsiyeti gibi görünüyor. Tekrar fotoğraf atarsanız netleştireyim. Birde ayağından yola çıkarak yaş tahmininde bulunmam gerekiyor. Yakın bir genel fotoğraf atabilirseniz onuda değerlendireyim. Duruş olarak yavru gibi dursa da ilk attığınız fotoğrafta olgun bir dişi gibi geldi

Oyla 0

Ömer Enes

iyikus.com Üyesi
Netlik bu kadar valla kuşum şuan uykulu .d kafesten çıkaramadım. Kafes içindende anca bu kadar olabiliyor .d

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Uykuludan ziyade biraz rahatsız gibi geldi bana niyeyse. Uygun bir saatte net bir fotoğrafınızı bekliyorum hocam. Birde ahşap tünek kullanmanızı öneririm.

Oyla 0

Ömer Enes

iyikus.com Üyesi
Yeterli mi bu fotoğraflar hocam istersen dahasınıda atabilirim

Ekli dosyalar

• 20190419_075055.jpg
    20190419_075055.jpg
    530.7 KB · Görüntüleme: 11
  • 20190419_075217.jpg
    20190419_075217.jpg
    764 KB · Görüntüleme: 15
Oyla 0

Ömer Enes

iyikus.com Üyesi
Bu arada kuşla ilgilide bisürü sorum var valla onlara da cevap bulabilirsem çok minnetkar kalırım. Mesela kuşum akşam saatleri kafesinden çok çıkmıyor dünde dediğim gibi uykudan kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ama sabahta aynı şekildeydi uykulu gözüküyordu ve kafesten çıkmaya çalışıyordu kendini sıkıltırmış falan tellere bunu son günlerdede yapıyor bence kendince oyun oynuyor tek çünkü ve geleli 5 gün oldu ama yinede içimde bi endişe var acaba intihar girişimleri mi falan diyorum. Birde bikaç gündür kaşınması arttı kabarıyor silkeleniyor sürekli insanın içine kurt düşüyor valla. Elime geliyor elimde uzun süre duruyor hatta ben bırakmazsam bisüre duruyor elimle beslemeye çalışıyorum ki bayada yiyor elimden suyunu günlük değiştiriyorum kafesi günlük temizleniyor yemi aynı şekilde çok fazla ötmüyor yeni olmasındandır belki. Ayağını genelde sağ ayağını vücuduna çekiyor tek ayak duruyor falan. Aldığım yerden 1.5 aylık yavru diye aldım çok bilgim yok kuşlarla ama kuşumu seviyorum birşey olmasından korkuyorum yardımcı olursanız çok minnetkar kalırım.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşunuz dişi yaşı da tam emin olamasam da 1,5 aylıktan biraz daha büyük gibi geldi bana yinede gözlem yapmak gerekiyor. Bebek gibi bir duruşu da yok değil. Ele alışma, uçma durumlarından daha rahat gözlem yapabilirsiniz. Yeni gelen kuşlar ortam hazırlığında böyle durabilirler ama kuşun bence başka bir sıkıntısı var gibi :( Yem yediğini kontrol edebilir misiniz gerek kursak gerek yemliklerden? Kaşınma durumu içinde yeni gelen kuşlar eve girer girmez parazit ilaçları kullanmak gerekiyor. Bunun içinde vilmectin öneririm. Spreyler kuşlarda kursak mantarı, solunum yolu enfeksiyonlarına kadar çeşitli sorunlara neden oluyor ve etkili de değiller. Vilmectin 1-2 damla enseye uygulayarak yapabilirsiniz.

Eğer günlük duruşu böyle ise aldığınız yere götürüp değiştirmenizi ya da veterinere danışmanızı tavsiye ederim.

Oyla 0

Ömer Enes

iyikus.com Üyesi
Aldığım yerden geliyorum şimdi muayenede etti yem yemiyormuş bizim tatlı şey valla sizdende Allah razı olsun ilginizden dolayı teşekkür ederim .d bilgiler için sağolun demekki yakın zamanda erkek alacağız .d

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Rica ederim. Bir can'ın sağlığı söz konusu. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kuşu geri mi verdiniz?

Oyla 0

Demogorgon

Yeni Üye
Alalı 14 gün oldu. 1buçuk 2 aylık erkek dendi.Jumbo kırması dediler.Irkı neye benziyor acaba?
Ele çıkmaya yeni alıştı.Ürkek ama .Kolumdan omzuma çıkıp sacımı kemiriyor. Başındaki tüyleri mıncırarak okşuyorlar ya öyle olsun istiyorum.Ele alıp seveyim dedim 1 kere acıtmasada ısırmaya calışıyor.severek sakinleştiremedim.Hiç rahatlamadı bıraktım ): Böyle kendini salsın okşatsın istiyorum.Adıda Bıdık.

Ekli dosyalar

• 1____20190413_141630 (1).jpg
    1____20190413_141630 (1).jpg
    592.4 KB · Görüntüleme: 13
  • 2______20190413_141621 (1).jpg
    2______20190413_141621 (1).jpg
    586.3 KB · Görüntüleme: 10
  • 3_____20190413_141610 (1).jpg
    3_____20190413_141610 (1).jpg
    560.2 KB · Görüntüleme: 10
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, cinsiyeti erkek. Jumbo kırması mıdır bilemem ama iri çek gibi geldi bana. Çekinik bir mutasyon olan çekinik parçalı, tatlı bir yavru kuş maşallah. Bıdık alışabilmesi için zaman gerekiyor. Her kuş aynı hızla öğrenemediği için anlayışlı ve bol ilgi göstererek eğitime devam etmeniz gerekir. Bir süre sonra isteklerinizi, öğrettiklerinizi yapmaya başlayacaktır :)

Oyla 0

Demogorgon

Yeni Üye
Merhaba, cinsiyeti erkek. Jumbo kırması mıdır bilemem ama iri çek gibi geldi bana. Çekinik bir mutasyon olan çekinik parçalı, tatlı bir yavru kuş maşallah. Bıdık alışabilmesi için zaman gerekiyor. Her kuş aynı hızla öğrenemediği için anlayışlı ve bol ilgi göstererek eğitime devam etmeniz gerekir. Bir süre sonra isteklerinizi, öğrettiklerinizi yapmaya başlayacaktır :)
Uzun kuyruklu biraz iri ve atletik gorunuyor oğlum :) Elimde tuttugumda hep kaçmaya calıştı ve sakinleşmedi.Devamlıda hem ısırmaya calışıyor hemde gagasıyla bi tıkırtı sesi çıkarıyordu.Bırakana kadar tıkırdadı.Rahatsız oldugunda mı yapıyorlar?Bu günde başka odada çıkarayım dedim.Kesinlikle çıkmadı.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Stres altında korktuğunda ve bazen yorgun olduğunda tıkırdatıyor.

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Ayrıca Gözden kaçırmış olabilirsiniz yeni alınan kuşlarda alışma süreci ve korku vardır haliyle stresde yapıyorlar Fakat bu tıkırtı yem sindiremeyen kuşlardada oluyor bu nedenle ihtimal olarak yazıyorum Kuş kumu varmı dicem mutlaka yoktur almanızı r,ca ediyorum.

Oyla 0

Demogorgon

Yeni Üye
Ayrıca Gözden kaçırmış olabilirsiniz yeni alınan kuşlarda alışma süreci ve korku vardır haliyle stresde yapıyorlar Fakat bu tıkırtı yem sindiremeyen kuşlardada oluyor bu nedenle ihtimal olarak yazıyorum Kuş kumu varmı dicem mutlaka yoktur almanızı r,ca ediyorum.
Kuş kumu var.Dün yemlikten yemeye basladı.Tabakta kafes zemininde yiyordu.Stres yaptı heralde

Oyla 0