Kuşumun dışkısı hep böyle

GülşahM.

Forum Sakini
Sanki bakteriyel veya mantar hastalığına mi benziyor dışkısı nasil düzelir kuşumun

Ekli dosyalar

• 1000012238_480x640.jpg
    1000012238_480x640.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 16
Dışkılarını daha yakından çekip eklermisin tekrar kontrol edelim. Ben daha önce yorum yapmıştım sanırım bu kuşa. Hatırladığım kadarıyla ciddi bir problem yoktu. Biraz safralı dışkılıyordu karaciğer sorunu olabilir demiştim. Deve dikeni takviyesi kullanmaya başlanızmı?

Dışkılarını daha yakından çekip eklermisin tekrar kontrol edelim. Ben daha önce yorum yapmıştım sanırım bu kuşa. Hatırladığım kadarıyla ciddi bir problem yoktu. Biraz safralı dışkılıyordu karaciğer sorunu olabilir demiştim. Deve dikeni takviyesi kullanmaya başlanızmı?
Yok hocam bulamadım attığınız linkte ürün tükendi yazıyor aktarlarda var mıdır

Bu gece ki dışkıları daha toplu ama bi bozukluk var sanki yine

Ekli dosyalar

• 1000012325_640x480.jpg
    1000012325_640x480.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 6
Hocam şimdi baktım karadenizpette varmış aldım şu
Bunu yiyormuş kuşlar sanırım nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum zararı var mıdir

hayır zararı olmaz, ayrı bir kapta bir çay kaşığı kadar vermeniz yeterli olur haftada 1 kez. .Mamaya ilave edilebilir ek olarak

Yok hocam bulamadım attığınız linkte ürün tükendi yazıyor aktarlarda var mıdır

Bu gece ki dışkıları daha toplu ama bi bozukluk var sanki yine

Evet dışkılar biraz sıkıntılıymış. Çok kötü diyemem ama sindirim sorunu var. Beslenme düzeniniz nasıl? Probiyotik kullanıyormusunuz?

Sebze meyve yemiyor hocam kullandığım yem garden mix verdiğim takviyeler sedochol, entrobac, gerwit w

Anladım dışkılardan yola çıkarak hastalık var diyemem. Dışkılar biraz sorunlu olsada bence ilaç kullanılıcak bir durum yok. Kuşu ilaçlarla yormaya gerek yok..

Sebze yeşillik yemiyorsa pelet yeme alıştırmaya çalışın. Yemine ilave %30-40 pelet ekleyip verin. Birde versela laganın probiyotiklerini öneririm deneyebilirsiniz. Entrobak yeterli bir ürün değil malesef...

Anladım dışkılardan yola çıkarak hastalık var diyemem. Dışkılar biraz sorunlu olsada bence ilaç kullanılıcak bir durum yok. Kuşu ilaçlarla yormaya gerek yok..

Sebze yeşillik yemiyorsa pelet yeme alıştırmaya çalışın. Yemine ilave %30-40 pelet ekleyip verin. Birde versela laganın probiyotiklerini öneririm deneyebilirsiniz. Entrobak yeterli bir ürün değil malesef...

Entrobac nasıl iyi değil hocam veterinere sormuştum verebilirsin iyi demişti. Versele iyiyse avichol alsaydım keşke o zaman şuan sedochol kullanıyorum ikisi aynı işlevi görüyor dediler bende almadım avicholu

Entrobac nasıl iyi değil hocam veterinere sormuştum verebilirsin iyi demişti. Versele iyiyse avichol alsaydım keşke o zaman şuan sedochol kullanıyorum ikisi aynı işlevi görüyor dediler bende almadım avicholu

İyi değil demedim içerik olarak zayıf dedim. Versele laganın içeriği daha iyi. Ayrıca sedecol ile avicol arasında bir fark yok içeriği aynı. Onunla ilgili birşey demedimki :)

Deve dikeni ile ilgili daha önce yazmıştım..
Deve dikeni havalı ismiyle milk thistle :) kuşlarınız yerse tohum olarak direk yemine ekleyebilirsiniz. %5 gibi ekleseniz bence yeterli olur.. Yada kuşunuz mama yiyorsa öğütülmüş toz formunu alıp mamaya ekleyebilirsiniz. Bir silme çay kaşı kadar ekleseniz yeterli olur.. Veya bir bardak sıcak suya yine bir silme çay kaşığı deve dikeni ekleyip demleyebilirsiniz. Soğuduktan sonra kuşun suluğuna koyabilirsiniz.. Birde yağ formları var onlarda yine mamada yada sulukta kullanılabilir bir iki damla şeklinde.. Deve dikenini haftada bir veya iki kere kullansanız yeterli. Ek olarak faydasını görmek için uzun vadeli ve düzenli uygulamak gerekiyor..

Birde şöyle bir video ekliyeyim..

Geri