Kuşumun dışkısında değişim

kriptocuk

iyikus.com Üyesi
Merhabalar bugün dışkı değişikliği için üretici bir dostumuzun hazırladığı küre başlayalı 4. gün ilk 2 gün fazla su tüketmediği için ve ağızdan da veremediğimiz için ne kadar faydasını gördü bilmiyorum. Bana dışkısında pek bir değişiklik yok gibi geldi. Sonraki 2 gün ağızdan mamaya karıştırıp verebildiğim kadar verdim ve birkaç kez su da içti. Bu sırada bir süre yemek yemeyip ya da sadece gagalayıp akşamları 2 dal darıyı bitirdi ve yem de yedi biraz. Uyku hali devam ediyor halsizliği de öyle ama tünekte duruyor ve sanki ilk günlerdeki kadar kabarık durmuyor. Sormak istediğim şey bu kürde ne var bilmediğimden eğer işe yaramazsa 5 günün sonunda biraz daha devam etmeli mi yoksa 3 gün probiyotik arkası vitamine mi dönmeliyiz. Ya da güncel atacağım dışkıya göre bir ilaç tavsiyeniz (eczaneden temin edebileceğim birşey olursa çok iyi olur) var mıdır? Tüm bu bahsettiklerim dışında kusma dışkıda koku ağızda koku vs yok onu da belirtmek isterim. Bugün elle beslemeye başladım kedisi de darı ve yem yedi. Kuruluktan şüphelenip göğüs kemiğini de çektim tüyleri üfledim ama ancak bu kadar açıldı ve çekebildim. Başka bir forumda salmonella olabileceği söylendi çok endişelendim yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20230130_193655.jpg
    IMG_20230130_193655.jpg
    429.3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230130_121529.jpg
    IMG_20230130_121529.jpg
    245.5 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230130_114724.jpg
    IMG_20230130_114724.jpg
    78.8 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230130_113935.jpg
    IMG_20230130_113935.jpg
    413.8 KB · Görüntüleme: 13
Maalesef kuşumuzu kaybettik çok zorlu bir hastalık süreciydi kursağı yırtılana kadar evde tavsiyeler üzerine düzeltmeye çalıştık sonra kanatlı uzmanı tarafından kursağı dikildi tam o sorunu çözdük derken aynı zamanda kursakta belki de 1ay önceye dayanan enfeksiyonu tedavi etmeye çalıştık. İlaç tedavisi yoğun bakım vs derken daha fazla dayanamadı maalesef.

Ankara'da olan arkadaşlar için Öveçlerde Kavaklıdere veteriner kliniğini tavsiye edebilirim. Ümit bey kanatlılar konusunda uzman bir veteriner. Çok çabaladı kuşumuz için. Alakası, bilgisi, tecrübesi övgüyü hakediyor. Aklınızda bulunsun ilgili başlığa da bilgilerini eklerim. Siz benim gibi geç kalmadan mutlaka ilk önce kanatlı uzmanına danışın ben bu konuda biraz hatalı davrandım maalesef.
Hepinize ilginizden alakanızdan ve güzel dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Maalesef kuşumuzu kaybettik çok zorlu bir hastalık süreciydi kursağı yırtılana kadar evde tavsiyeler üzerine düzeltmeye çalıştık sonra kanatlı uzmanı tarafından kursağı dikildi tam o sorunu çözdük derken aynı zamanda kursakta belki de 1ay önceye dayanan enfeksiyonu tedavi etmeye çalıştık. İlaç tedavisi yoğun bakım vs derken daha fazla dayanamadı maalesef.

Ankara'da olan arkadaşlar için Öveçlerde Kavaklıdere veteriner kliniğini tavsiye edebilirim. Ümit bey kanatlılar konusunda uzman bir veteriner. Çok çabaladı kuşumuz için. Alakası, bilgisi, tecrübesi övgüyü hakediyor. Aklınızda bulunsun ilgili başlığa da bilgilerini eklerim. Siz benim gibi geç kalmadan mutlaka ilk önce kanatlı uzmanına danışın ben bu konuda biraz hatalı davrandım maalesef.
Hepinize ilginizden alakanızdan ve güzel dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.
Çok geçmiş olsun. Ne yazık ki kursak delinmelerinin çoğu benzer durumla sonuçlanıyor. Yine de siz olun için elinizden geleni yaptınız. Bunun için özellikle teşekkür ederim. Başınız sağ olsun.

Veteriner önerisini kategoriye acarsanizda ayrıca memnun olurum. Bana semt yakın bir veteriner, listede olmasi hoş olur

Çok geçmiş olsun. Ne yazık ki kursak delinmelerinin çoğu benzer durumla sonuçlanıyor. Yine de siz olun için elinizden geleni yaptınız. Bunun için özellikle teşekkür ederim. Başınız sağ olsun.

Veteriner önerisini kategoriye acarsanizda ayrıca memnun olurum. Bana semt yakın bir veteriner, listede olmasi hoş olur
Çok teşekkürler Doğanay bey size de özellikle teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Tabii ekliyorum bilgileri ilgili başlığa