Kuşumun göğsünün rengi

muhabbetkusuduman

iyikus.com Üyesi
Bugün kuşumun göğsünün rengi dikkatimi çekti. Mor gibi siyah gibi bir rengi var elime alıp baktım ama çok hareketli olduğu için resmini çekemedim. Jilet göğüs olarak anlatılan kadar bir keskinlik yok sanırım ama yine de var biraz yardımcı olur musunuz çok endişelendim

Ekli dosyalar

• 04D23FC2-E053-4F00-A258-5C97A4EB19A3.jpeg
    04D23FC2-E053-4F00-A258-5C97A4EB19A3.jpeg
    695.8 KB · Görüntüleme: 23
  • 20F0546B-F48A-4E39-84FD-9659CE9B231E.jpeg
    20F0546B-F48A-4E39-84FD-9659CE9B231E.jpeg
    631 KB · Görüntüleme: 23
Bazı kuşların deri rengi mor oluyor. Bakın zamanında bir fotoğraf çekmiştim buraya da ekleyeyim. Bu şekilde tutup göğsüne kuvvetlice üfleyin tüyler ayrılır. Göğüs kemiği çıkık mı anlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• IMG-20210620-WA0008.jpg
    IMG-20210620-WA0008.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 29
Oyla 0
Göğüs kemiği çıkmış mı bakın. Ya da direkt ölçün hassas terazi ile. Normalse deri rengidir diye düşünüyorum.
hassas terazi yok ama hemen internetten söyleyeceğim inşallah deri rengidir deri rengiyse eğer kanatlarının olduğu kısımlar ya da sırtı da mı bu renk olur? acaba kursak mantarı olsa dışkısı nasıl olur. açık yeşil yapıyor bazen bir de dışkı biriktiriyor kafesin içinde çok büyük dışkılıyor dolayısıyla. kursak mantarında böyle bir şey gözlemlenir mi? çok soru sordum ama kusura bakmayın

Oyla 0
hassas terazi yok ama hemen internetten söyleyeceğim inşallah deri rengidir deri rengiyse eğer kanatlarının olduğu kısımlar ya da sırtı da mı bu renk olur? acaba kursak mantarı olsa dışkısı nasıl olur. açık yeşil yapıyor bazen bir de dışkı biriktiriyor kafesin içinde çok büyük dışkılıyor dolayısıyla. kursak mantarında böyle bir şey gözlemlenir mi? çok soru sordum ama kusura bakmayın
Mesela benim resimde attığım kuşun kanat altları daha pembemsi. Değişebilir. Kursak mantarında kusma olur. Siz dışkı resmi atın bilenler inceler. Kuşunuz dişi mi?

Oyla 0
Mesela benim resimde attığım kuşun kanat altları daha pembemsi. Değişebilir. Kursak mantarında kusma olur. Siz dışkı resmi atın bilenler inceler. Kuşunuz dişi mi?
evet dişi. bu dışkı biriktirme sorunu 2 aydır neredeyse var kızgınlık yumurtası yapacak olmasından şüphelenmiştim. son zamanlarda daha azaldı. kafesini yeni temizlemiştim atacağım daha sonra dışkısını :(

Oyla 0
Mor renk çok belirleyici değil arkadaşlar bir sağlık durumu ya da kuruma dedikleri durum için. Bu nedenle deri renginden çok genel durumlarına bakmak lazım.
Megabakteri yakalanan ve hiç bir tedaviye sonuç vermeyen kuşumu kaybettiğimde çekmiştim.
WhatsApp Image 2021-06-27 at 20.11.52.jpeg

Oyla 0
Oyla 0
Mor renk çok belirleyici değil arkadaşlar bir sağlık durumu ya da kuruma dedikleri durum için. Bu nedenle deri renginden çok genel durumlarına bakmak lazım.
Megabakteri yakalanan ve hiç bir tedaviye sonuç vermeyen kuşumu kaybettiğimde çekmiştim.
Ekli dosyayı görüntüle 18317
Maalesef elime alıp tutmakta zorlandığımdan bu bıçak gibi olan göğüsün olup olmadığından emin olamıyorum. Ama dışkı fotoğrafını ekliyorum bu sabah çektiğim (kenardaki beyazlar kalamar kemiği parçaları) bir de benim gördüğüm renk daha çok siyah

Ekli dosyalar

• CAB38DC2-97EC-4D2E-A9FC-80E9B799F9BA.jpeg
    CAB38DC2-97EC-4D2E-A9FC-80E9B799F9BA.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
Oyla 0
Önceden biraz durgunlaşmıştı genelde aynı yerde duruyordu sessiz sakin ama son zamanlarda yine eskisi gibi neşeli ve canlı eklediğim videolar bugünden

Bir de bayadır oyuncağına kusuyordu sanırım kusmuk bunlar ama başka bi şeye kusmuyor oyuncağı bilerek durduğu yerden uzaklaştırdım yapmasın diye

Oyla 0
Kuşunuz gayet sağlıklı görünüyor.Yemesinde içmesinde de sorun olacağını düşünmüyorum.
Tavsiye;
Kafesten tüm oyuncakları,gaga taşı vs hepsini 2-3 günlüğüne çıkarın,çıkardıktan sonra gözlemleyin.

Oyla 0
Kuşunuz gayet sağlıklı görünüyor.Yemesinde içmesinde de sorun olacağını düşünmüyorum.
Tavsiye;
Kafesten tüm oyuncakları,gaga taşı vs hepsini 2-3 günlüğüne çıkarın,çıkardıktan sonra gözlemleyin.
evet yem yemesi gayet iyi yememezlik yapmıyor. tavsiyeniz için teşekkürler

Oyla 0
Tavsiye;
bir de sormak istediğim bir şey de şu. kusması normal mi dişi olduğu için garip geldi bana. erkekler normalde dişileri ağızdan besledikleri için kusarlar diye biliyorum ama kuşum dişi ve oyuncağına karşı yapıyor bunu. bir de ağzında kustuğunu beklettiği oluyordu, çiğner gibi. son günlerde gözlemlemedim

Oyla 0