Kuşumun kanadı kanıyor

sonerrmuratt

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Daha önceden bu siteye, kuşumun kaşındığını ve dersinde yanık izlerine benzer şeylerin olduğu ile ilgili bir konu açmıştım. O olayın ardından kuşu veterinere götürdüm. Sagolusun veteriner hekim, kuşu adam akıllı muayene bile etmeden benim dediklerimden yola çıkarak kuşta dış parazit olabileceğini söyledi. Ardından kuşun ensesine adını bilmediğim bir damla ilaç damlattı ve bir hafta sonra tekrar gelmemi istedi. Bu bir iki dakikalık işleme bile 180 TL para vermek zorunda kaldım (öğrenci olduğum için bu parayı bulmak benim için gercekten çok zor oldu). Bir hafta geçtiğinde ise benden tekrar para alacağını bildiğim için ve paramın da olmamasından dolayi kliniğe gitmedim. Kuşun kaşıntısı devam etti ve bugün kaşığı yerin kanadigini görünce çok korktum. Elime alıp incelediğimde bir kanadının üstünü ve altını derisini kanatana kadar kaşındığını fark ettim. Dersinin parcalanmasina ve kanamasına rağmen kuşum hâlâ kanayan yeri kasimaya devam ediyordu. Hemen tentürdiyot alıp parçaladığı deriye sürdüm ardından orayı tekrar kaşımaması için bir bez yardımıyla orayı sardım. Ancak bezi durmadan çıkardı ben de geri baglamadim. Yarın gidip Vilmectin ve Bitason alıp kuşa uygulamayı düşünüyorum. Kuşun kanaması ve kaşıntısı için bana yardım eder misiniz ?

kuşunuza yardım edebilmeniz için bakmak zorundasınız maalesef bunun başka yolu yok. eldiven giyebilirsiniz

doğanay hocanın yazdığı gibi bir durum olabilir

Anlaşılır olacağını düşünüyorum. Dış parazit sorunu da olabilir. Stres kaynaklı da kendisine zarar verebilir