Kuşumun sağlık durumu nedir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dalin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dalin

Yarışma Kazananı
Merhaba kuşum tüy döneminde geçen hafta çok tüy dökmüştü
Şuanda da o kadar olmasada tüy döküyor. Gün içinde uyukluyor, kabarıkta durduğu oluyor. Dışkısı ilk başta kötüydü şuan normal. İştahı yerinde. Sizce uyuklamasi ve dışkısının arada kötü olması tüy doneminde olmasindanmi. Birde dün çok az kustu yem tanesi çıkardı. Kusması sulu değildi. Başka bir hastalığı olabilirmi. İlk kez böyle ağır geçiriyor.
Uyuklarkenki halinin videosunu çektim ama atmayı beceremedim

Ekli dosyalar

• FotoGrid_20230508_165402194.jpg
    FotoGrid_20230508_165402194.jpg
    393.6 KB · Görüntüleme: 9
  • FotoGrid_20230508_165755690.jpg
    FotoGrid_20230508_165755690.jpg
    357.9 KB · Görüntüleme: 9
  • FotoGrid_20230508_165816400.jpg
    FotoGrid_20230508_165816400.jpg
    390.3 KB · Görüntüleme: 9
  • FotoGrid_20230508_165850895.jpg
    FotoGrid_20230508_165850895.jpg
    370.7 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba kuşum tüy döneminde geçen hafta çok tüy dökmüştü
Şuanda da o kadar olmasada tüy döküyor. Gün içinde uyukluyor, kabarıkta durduğu oluyor. Dışkısı ilk başta kötüydü şuan normal. İştahı yerinde. Sizce uyuklamasi ve dışkısının arada kötü olması tüy doneminde olmasindanmi. Birde dün çok az kustu yem tanesi çıkardı. Kusması sulu değildi. Başka bir hastalığı olabilirmi. İlk kez böyle ağır geçiriyor.
Uyuklarkenki halinin videosunu çektim ama atmayı beceremedim
Merhaba kabarması ve halsizlik normal tüy döneminde ama kusmasi konusunda bişey diyemem

Merhaba tüy döneminde bazen kuşların dışkıları ve kabarık durmaları normal sayılabilir kusma ise kur kusması olabilir ağızda koku varmı ?

Son düzenleme:
Merhaba tüy döneminde bazen kuşların dışkıları ve kabarık durmaları normal sayılabilir kusma ise kur kusması olabilir ağızda koku varmı ?
Kur kusması mı bilemedim hocam sanki rahatlamak için kustu gibi. 3 gün öncede çok yemişti yine az kusmuştu. Koku yok

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yulaf tüketiyor mu? Fazla Yulaf tüketimi de kusmaya sebep olur
Bir obje ye mi kusuyor yoksa öğürme gibi hareket yaparak mi?
Yok hocam öğürme şeklinde kustu. Evet yulaf veriyordum hafta bir kez bir yemek kaşığı kadar. Oda hep kafesinde duruyordu. Haftada 1 yeniliyordum. Birde haftada 1 kez kızıl darı veriyordum. Darıyı kaç aydır hep veriyorum haftada 1 kez. Tüh ondanmi oldu. Birde giritli kuş kumu var. Onuda tüketiyor

Yok hocam öğürme şeklinde kustu. Evet yulaf veriyordum hafta bir kez bir yemek kaşığı kadar. Oda hep kafesinde duruyordu. Haftada 1 yeniliyordum. Birde haftada 1 kez kızıl darı veriyordum. Darıyı kaç aydır hep veriyorum haftada 1 kez. Tüh ondanmi oldu. Birde giritli kuş kumu var. Onuda tüketiyor
Şimdilik yulafı kesin bir yemek kaşığı fazla bana göre ben yemin içerisine Eser miktarda koyuyorum

Merhaba, florasını toparlayana kadar bir miktar boyayabilir. İç parazit uygulaması yapılabilir 1-2 günlük, bunun haricinde sürece bırakmak iyi olacaktır.

Merhaba, florasını toparlayana kadar bir miktar boyayabilir. İç parazit uygulaması yapılabilir 1-2 günlük, bunun haricinde sürece bırakmak iyi olacaktır.
Hocam bende sadece sulp. Var ilaç olarak onu kullansam olurmu. Dışkısı çok kötü değil ama tüy döküyor birde uyku hali var biraz.
Hocam bende sulp. Var 2 gün vereyim mi, eğer verin derseniz de kaç damla vereyim. Birde kuşum neşesiz ,uyku hali var genel olarak. Bu durum kaç gün devam ederse tehlike arz eder

3 gün kullanın hocam. Duruma bir bakalım tekrardan. Kursakla alakalı bir ilaç gerektirecek gibi görünen bir dışkı. Yine de 3 gün sulpha. kullanımı sorun teşkil etmez. Ara ara keyifsiz olması kabul edilebilir.