Kuşumun solunum sıkıntısı geçmiyor

yazmayayım dedim ama, kuşun rahatsizlığı ilerlemiş

5 günün üstüne işe yaramamasına rağmen 6 gün daha doksisiklin veren veterinerin kanatlılardan anlamaması muhtemeldir. fırsatınız varsa başka bir veterinere gidin

bu kuşun baytril, bactrim gibi antibiyotiklerden kullanması gerekiyor

dışkıda da bozulma başlamış

veteriner bu kez muhtemelen baytril verecektir. vereceği ilacın adını mutlaka öğreniniz
Tamamdır çok teşekkür ederim ama veteriner çok ilgili değil adamakıllı bakmıyor kuşa hocam.Çevrede başka kuşla ilgilenen veteriner yok.Direkt gidip baytril alayım mı?

yazmayayım dedim ama, kuşun rahatsizlığı ilerlemiş

5 günün üstüne işe yaramamasına rağmen 6 gün daha doksisiklin veren veterinerin kanatlılardan anlamaması muhtemeldir. fırsatınız varsa başka bir veterinere gidin

bu kuşun baytril, bactrim gibi antibiyotiklerden kullanması gerekiyor
5 gün doksisiklin kullanımı üzerine başka bir ilaç verdi.Arkadaşım sormamış ilacın ismini.Ama genel olarak ilgilenmedi dedi.Başka bir veterinere gitmeye çalışalım hocam.Olmazsa direkt baytril ya da bactrim alayım.

5 gün doksisiklin kullanımı üzerine başka bir ilaç verdi.Arkadaşım sormamış ilacın ismini.Ama genel olarak ilgilenmedi dedi.Başka bir veterinere gitmeye çalışalım hocam.Olmazsa direkt baytril ya da bactrim alayım.
Önce veteriner ziyaretinizi gerçekleştiriniz. Zaten veteriner ilaçları olduğundan illa ki gidilecek. Bizimle paylaştığınız durumları ve dışkıları da gösteriniz.

Önce veteriner ziyaretinizi gerçekleştiriniz. Zaten veteriner ilaçları olduğundan illa ki gidilecek. Bizimle paylaştığınız durumları ve dışkıları da gösteriniz.
Hocam başka veterinere gittim.Anlattım kullandığımız ilaçları.Dışkısının fotoğrafını falan gösterdim.Geniş spektrumlu doksisiklin ve a,b,k vitaminleriyle karışım hazırladı.Suluğun 4'te birine pirinç tanesi kadar koy dedi.

Ekli dosyalar

• IMG-20230429-WA0019.jpg
    IMG-20230429-WA0019.jpg
    62.2 KB · Görüntüleme: 3
siz zaten doksisiklin kullandıniz ve ise yaramadı
Bu geniş spektrumlusu,antibiyotik veremem ciğerlerine zararlı dedi hocam.Hata mı etmişim sizce alarak?Veterinerlere kuş konusunda güvenemiyorum hocam çoğu kuş konusunda uzman değil gibi geliyor.Her verdiklerini buraya sorarak kullanıyorum ama başka seçeneğim kalmadı.

Son düzenleme:
Baytril veterinerler, bactrim reçeteli ilaçtır eczanelerden alabilirsiniz. Hangisini alırsanız ona göre kullanım yorumu yapalım. Bactrim daha iyi olacaktır.