Kuşumun tum vücudunu kabuklu yara sarmış

Limon1560

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kusumun durumu çok kötü.. Bir çeşit deri hastaligi mantar mi bilemedim tüm vucudunu sarmis durumda..
Ilk hastalık başladığında ayağı birden sismisti ve kaniyordu orayı tedavi ettim. Ama daha sonra tüm vücudunda kabuklu yaralar çıkmaya başladı vazelinle müdahale ettim daha da arttı lutfen yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• 20220228_161104.jpg
    20220228_161104.jpg
    834.1 KB · Görüntüleme: 17
  • 20220228_161101.jpg
    20220228_161101.jpg
    853.3 KB · Görüntüleme: 17
  • 20220228_161038.jpg
    20220228_161038.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 17
Merhaba, öncelikle eldiven kullanmanızda yarar var. Bulaşıcı olmaz genelde ancak tedbirli olunuz.
Kuşun durumu iyi görünmüyor. Bir deri kremi almak gerekir öncelikle teramycin gibi. Eğer çözüm sağlamazsa mutlaka bir veteriner görmesi gerekir. Bu tip cilt sorunlarının iyi teşhis edilmesi lazım. Kuştan kuşa farklı gelişebiliyor :(

Merhaba, öncelikle eldiven kullanmanızda yarar var. Bulaşıcı olmaz genelde ancak tedbirli olunuz.
Kuşun durumu iyi görünmüyor. Bir deri kremi almak gerekir öncelikle teramycin gibi. Eğer çözüm sağlamazsa mutlaka bir veteriner görmesi gerekir. Bu tip cilt sorunlarının iyi teşhis edilmesi lazım. Kuştan kuşa farklı gelişebiliyor :(
Veteriner mantar damlası verdi bir işe yaramadı..
Vazelin kullandım daha da arttı
Buğu oksijenli su ile trosyd krem aldim onu uygulamaya basladim.
Maleesef buradaki veterinerler kuşlardan anlamıyor

iç parazit sorununu da çözmek gerekiyor. Sitraks, nilverm gibi ürünlerden birini alıp kullanmak lazım. Elinizde vilmectin varsa vilmectinli bir su ile yıkanması da iyi olur. 1 damla yeterli gelir. Fazlası zararlı olur

Hocam Crystalin diye bir sprey var dezenfektan, canlıya zararsız. Ben de veteriner tavsiyesiyle kullanmaya başladım. Gözleri hariç tüm vücuduna uygulayabilirsiniz rahatlıkla. Mutlaka faydası olacaktır.

Crystalin çok yetersiz kalıyor maalesef akar sorunlarında. Daha çok yaralı yüzeyler ve deri sorunları için işlevsel bir ürün