Kuşun kuyruk kanadı kırıldı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kubilay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kubilay

iyikus.com Üyesi
Papaginima biraz hor davrandim ve bı kuyruk tüyünü kırdım hatta en uzun olanını kırdım.Daha önceden bı şekilde kırılmış olan sağ ve soldaki kısa arka kuyruk tüylerinden biri olan bı tüyü vardi.Ben bu kısa olanı çektim ve başarılı oldum.Ama uzun olanı çekmeye çalıştığımda çekemedim.Çok bağırdı korktum.Sonra birine sordum bekle elleme o kendi halletsin dedi.Kuş bu arada tüy dökümünde heralde kanat tüyleri kesinti onları yavaş yavaş döküp çıkartıyor.Bende bu dönemde ya belki Onuda düşürüp çıkartır diye düşündüm ve ellemedim.Tüyü tutup sag sol yapınca kizmiyo bende alıp cikartsin diye ona sürekli gösteriyorum.Bişeyler yapıyo ama olmuyo.Acaba ne yapmalıyım bu tütün çok önemli bir tüy olduğunu biliyorum.

Merhaba, kuşlar tüylerini kendileri gerekli gördüğünde atacaklardır. Bu süreç uzun sürebilir ya da bir sabah düşmüş olarak bile görebilirsiniz. büyük tüyler iyi tutunurlar ve çekmesi zor olacaktır. Kök kırılma durumları yaşanabileceğinden eğer başarılı olamadıysanız ellememek en sağlıklısı olacaktır.

Oyla 0
Hor davrandım derken sizin gibiler neden kuş besler. Anlamış değilim!
Ben kuşunu severek besliyorum ve gayet de memnunum.Şöyle söyliyim benim kuşum dişi ve kuşlar birini çok severlerse bağlanırlar başkasına gitmezler ve benim kuşum da öyle yani anlayacağın o beni gayet seviyo bende onu ondan uzak kaldığımda onu almam için gün içinde sürekli bağırıyor.Biraz korkak kendisi bende tutmaya çalışınca bişi oldu kırıldı.Bu olabilecek şeyler kaza geliyorum demez.Ve bende sizin gibi önyargılı bilmeden konuşan insanlar neden sürekli insanları eleştiriyor bilmiyorum.Bu bir hata olabilir illaki.

Oyla 0