Lütfen çok acil bakın

aysenurk

Forum Sakini
Paşa iyiydi yine düne kadar ama şimdi dışkısı yine sulu. Dün çok hapşırdı şimdi de böyle ağzında sanki bir sıvı varmış gibi sesler çıkarıyor. Lütfen yardım edin yine neyi var anlamıyorum tam atlatmışken dışkısı ve videosunu ekliyorum alta

Çözüm
Tabiki büyük bir sorun değil konu açmanız ancak kuşun tedavi geçmişini takip etmemiz zorlaşıyor. Mikostatini iki defa kullandıysanız flagy şurup kullanılabilir. Diğer arkadaşlarda yorum yazarlar.. Yem pembe olan.. Mama denedinizmi yiyormu?
Bir tane hazır yumurta maması var, yemiyor. Mamaları pek sevmiyor gibi. Yemindeki ak darıları seçip yiyor, bir de dal darı yiyor sadece. Flagy şurup yerine mikostatin'e devam etsem olmaz mı ki? Tüm param yeme gidecek çünkü... Sıkıntı yaratır mı?
4,5 gün kullandım Enrocure, 2 gün önce bıraktım. Durumunda çok bir değişiklik var mı bilmiyorum. İştahı sorunsuz, neşesi yok pek. Ara ara konuşuyor. Arada bir kabarıyor sadece. İlaca devam etmeli miyim? Dışkısı da şu şekilde...

4,5 gün kullandım Enrocure, 2 gün önce bıraktım. Durumunda çok bir değişiklik var mı bilmiyorum. İştahı sorunsuz, neşesi yok pek. Ara ara konuşuyor. Arada bir kabarıyor sadece. İlaca devam etmeli miyim? Dışkısı da şu şekilde...
Ayrıca kuyruğu az da olsa aşağı yukarı sallanıyor gibi. Onu nasıl mutlu edeceğim? İlaca devam edeyim mi? @Doğanay Y.

Video;

Ekli dosyalar

• IMG_20220527_193436.jpg
    IMG_20220527_193436.jpg
    639 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
kuyruk hareketi bu aşamada kabul edilebilir, dışkısı da fena görünmüyor. Probiyotik ve K vitamini yönünden zengin sebze ve hayvansal gıdalar sununuz. Örneğin brokoli, roka, iyi haşlanmış yumurta gibi.

kuyruk hareketi bu aşamada kabul edilebilir, dışkısı da fena görünmüyor. Probiyotik ve K vitamini yönünden zengin sebze ve hayvansal gıdalar sununuz. Örneğin brokoli, roka, iyi haşlanmış yumurta gibi.
Denedim yedirmeyi ama en ilgili olduğu şeye bile ilgisiz nedense. Kuyruğu hep aşağı yukarı hareket ediyor. İlaca devam etmeli miyim? İyileşmedi galiba...

Edit : doğanay bey paşanın gözünde yaş gibi bir şey gördüm ve ağzının kenarında sıvı bir şey gördüm bir de. Sarımsıydı ikisi de. Gözünde ağzında bir sorun mu var anlamadım. Ne yapmam lazım benim @Doğanay Y. Sürekli kaşıyor gözünü falan bir de kudms hsreketi yapıyor ara ara bir de kuyruğu aşağı yuksrı sallanıyor dikkat çeker şekilde

Son düzenleme:
Denedim yedirmeyi ama en ilgili olduğu şeye bile ilgisiz nedense. Kuyruğu hep aşağı yukarı hareket ediyor. İlaca devam etmeli miyim? İyileşmedi galiba...

Edit : doğanay bey paşanın gözünde yaş gibi bir şey gördüm ve ağzının kenarında sıvı bir şey gördüm bir de. Sarımsıydı ikisi de. Gözünde ağzında bir sorun mu var anlamadım. Ne yapmam lazım benim @Doğanay Y. Sürekli kaşıyor gözünü falan bir de kudms hsreketi yapıyor ara ara bir de kuyruğu aşağı yuksrı sallanıyor dikkat çeker şekilde
kusmuş olabilir. Kuyruk sallamanın bir kaç nedeni var. Genelde solunum yolu problemleriyle ilişkilendirilir. Önce kusma durumumu bir emin olmak lazım. Tekrar denk gelirseniz görsel paylaşın ya da daha iyi gözlem yapın olur mu? O sıvıda koku var mıydı?

A
kusmuş olabilir. Kuyruk sallamanın bir kaç nedeni var. Genelde solunum yolu problemleriyle ilişkilendirilir. Önce kusma durumumu bir emin olmak lazım. Tekrar denk gelirseniz görsel paylaşın ya da daha iyi gözlem yapın olur mu? O sıvıda koku var mıydı?
Ya ağzı kokuyor gibi nedense bana da kusmuş gibi geldi ama üstünde hiçbir iz yok kustuğuna dair sadece hafif sarımsı bir damla vardı. Ağzı da hafif nemliydi. Sürekli gagasını tüneğe ve gaga taşına sürtüyor hâlsiz konuşmuyor kuyruğu da hep aşağı yukarı bariz belli şekilde ama ciddi solunum problemi olan kuşlarınki gibi değil. Dışkı da bozuk. Ama hani sşırı şekilde solunum problemi vsr gibi de değil @neanderthalensis siz de bakar mısınız acaba

Anladım, koku varsa öncelikle kursak sorunlarını elemeyi düşünmek uygun olur. Eczaneden flagy temin ediniz, bulamazsanız triflucan ya da mikostatin olabilir.

ağızdan 1 damla ya da suluğuna 8 damla civarı
Doğanay bey merhaba yeniden. İlacı kullanmakta biraz geciktik. Paşa'nın durumu bir garipleşti. Çok aşırı kaşınıyor sürekli gaga çevresini sürtüyor her yere. Bir gözünde de hafif tüy dökülmesi olmuş gibi duruyor ama emin değilim. Dışkısı berbat ve yem seçiyor yine. Sadece akdarıları ve aspurları yiyor. Ne yapmalıyım?

Doğanay bey merhaba yeniden. İlacı kullanmakta biraz geciktik. Paşa'nın durumu bir garipleşti. Çok aşırı kaşınıyor sürekli gaga çevresini sürtüyor her yere. Bir gözünde de hafif tüy dökülmesi olmuş gibi duruyor ama emin değilim. Dışkısı berbat ve yem seçiyor yine. Sadece akdarıları ve aspurları yiyor. Ne yapmalıyım?
Tüy de olabilir mi acaba? Aşırı kaşınma ve göz etrafında boşluklar Bulutta da var şu sıralar.Çok yoğun geçiriyor bu tüy dökümünü.

Yemesi yeterli olan tohumlari seçiyor. Bu aslinda güzel bir durum. Kısa bir video görmek lazım
Ama o tohumlardan çok az olduğu için de kilo veriyor. Bugün ayrı olarak aspur alsam iyi olur gibi... Yetersiz besleniyor paşacık. Videoyu da ekliyorum hemen. Tüyleri çok sağlıksız duruyor gün içinde çoğu zaman uyukluyor ve böyle kabarıyor. Islak olmasının sebebi 1-2 fıs spreyle su sıkmış olmam. Kaşıntısını azaltması adına. 6 Haziran 2022

Kesinlikle aspur ve ak darı oranı arttırılmalı. King üretici yemi alınabilir doğrudan. Petmarketburada birer kg olarak satıyor.
Tüylerin parlaklığı vs kötü gelmedi gözüme ancak biraz kabarması var. Üşütme durumu değilse bir den fazla durumdan kaynaklanıyor olabilir. Dışkısı ne alemde

Kesinlikle aspur ve ak darı oranı arttırılmalı. King üretici yemi alınabilir doğrudan. Petmarketburada birer kg olarak satıyor.
Tüylerin parlaklığı vs kötü gelmedi gözüme ancak biraz kabarması var. Üşütme durumu değilse bir den fazla durumdan kaynaklanıyor olabilir. Dışkısı ne alemde
Dışkısı da kötü durumda sayılır. Etrafında yeşilimsi renk var falan... Eskisi kadar fazla olmasa da var. Ne yapsam bilmiyorum artık. Sürekli elime alıp sıkıştırmak da iyi gelmiyor. Huzursuz oluyor bence. Bir süre tüylerini düzeltmesine, kendini iyileştirmesine mi izin versem diye düşünüyorum. Başka ne durumu olabilir peki? Mikostatin kullanıyorum, 2 gün daha kullanıp bırakayım diyorum... Ondan sonra düzelmezse ne yapmalıyım?

Mikostatin bittikten sonra bir süre ilaç kullanmayınız. Multi vit haftada 2, b kompleks 1, probiyotik mamayla 2 gün sununuz. Multi vitte mamayla sunulabilir. Bu düzeni 2 hafta devam ettiriniz.

Mikostatin bittikten sonra bir süre ilaç kullanmayınız. Multi vit haftada 2, b kompleks 1, probiyotik mamayla 2 gün sununuz. Multi vitte mamayla sunulabilir. Bu düzeni 2 hafta devam ettiriniz.
Merhaba doğanay bey... Ben mezuniyet hazırl8klarından dolayı paşayla bu hafta düzgün ilgilenemedim ve mikostatini çok ama çok düzensiz kullandık. O yüzden bırakmak daha mantıklı olur diye düşündüm... Bir süre dediğiniz şekilde vitamin takviyesi yapayım diyorum. İlaçlar yordu belki de bebeğimi. Ayrıca paşa deli gibi kuş kumu yiyor nedense. Çekmek zorunda kaldım artık zararlı olmaması için. Neden böyle bilginiz var mı?

Mineral eksiklikleri ya da sindirim sorunlarında aşırı yükleniyorlar kuma. Öncelikle iyot eksikliğini göz önünde bulundurunuz. Himalaya tuz kayası alınız kafes içine.
Bu ürün olabilir. Gelene kadar elektrolit sunulabilir 1-2 gün