Lütfen çok acil bakın

aysenurk

Forum Sakini
Paşa iyiydi yine düne kadar ama şimdi dışkısı yine sulu. Dün çok hapşırdı şimdi de böyle ağzında sanki bir sıvı varmış gibi sesler çıkarıyor. Lütfen yardım edin yine neyi var anlamıyorum tam atlatmışken dışkısı ve videosunu ekliyorum alta

Çözüm
Tabiki büyük bir sorun değil konu açmanız ancak kuşun tedavi geçmişini takip etmemiz zorlaşıyor. Mikostatini iki defa kullandıysanız flagy şurup kullanılabilir. Diğer arkadaşlarda yorum yazarlar.. Yem pembe olan.. Mama denedinizmi yiyormu?
Bir tane hazır yumurta maması var, yemiyor. Mamaları pek sevmiyor gibi. Yemindeki ak darıları seçip yiyor, bir de dal darı yiyor sadece. Flagy şurup yerine mikostatin'e devam etsem olmaz mı ki? Tüm param yeme gidecek çünkü... Sıkıntı yaratır mı?
Merhaba, dış parazit için iki ürün gerekiyor ancak öncelikli vilmectin almalısınız.
iç parazit için alternatifler
Vilmectin'i aldım ancak ne sitraks ne de nilverm alabildim... Dışkısı da çok bozmuş kendini. İlacı alana dek evde paraziti varsa durdurmak için ne yapabilirim? Vilmectin'i nasıl uygulayacağım ayrı olarak?

Doğanay Hoca iç parazit ıcın gereken ilaci vermis, eger eminseniz Dışarda gözlem yapıp yakaladı ısenız ki zaten o zaman en basta kafes temizliğine gidilmesi gerekir özelikle tünekler den bulasma riski var.

Kuş a göre değişebilir kimi huysuz olur, kimi rahatsızlıgını bagarma ile belli eder, kimi durgunlasır kımı mamadan kesilir, ceşitlidir dikkat ister, Ben farkli yontemle kurtardım size tavsiye ederım ama hayvan ölür olmaz o yüzden Hocamızın verdiği ile devam edin ve kafes temizliği akabınde dişki yerler bu tur zamanlarda Anus kısmı Dıskı dolu olabılıyor bunlara dıkkat edınız..

Kafes yıkarken kesınlıkle soguk su kullanmayın Sicak su ve bir miktar sirke ile dökünüz, soguk Havayı diş parazit sever,su soguk oldumu etkilenme olmaz direk sıcak su aklinizda olsun..
Şimdi kaynar suyla kafesi temizleyeceğim nilverm bulabilsem direkt alırım ama yok. Yarın birkaç yere daha gidip soracağım... Dış paraziti aldım ama sorayım dedim kullanmadan önce. Siz nasıl kurtardınız? Beni bilgilendirin lütfen yine de. Bitkisel bir yolu var mı en azından paraziti yavaşlatmanın?

konuyu inceler misiniz?
Dış parazitler türlü türlü bu nedenle ne olduğunun tespiti önemli. Gezinen ya da öbek oluşturan yapılanmalar gördünüz mü?

konuyu inceler misiniz?
Dış parazitler türlü türlü bu nedenle ne olduğunun tespiti önemli. Gezinen ya da öbek oluşturan yapılanmalar gördünüz mü?
Hayır görmedim ve bugün yine aynı o gün olduğu gibi sanki felçmiş gibi oldu. Dışkısını yere inip poposunu yere sürterek yaptı. Videoyu ekliyorum. Zaten dışkısı berbat, onu da ekliyorum.

konuyu inceler misiniz?

Bakın paşa aynı bu şekilde ayaklarını tutamıyor şu an dışkısı zaten berbat durumda. Parazit bunlara sebebiyet veriyor mu? Dışkıyı da ekliyorum

Bakın paşa aynı bu şekilde ayaklarını tutamıyor şu an dışkısı zaten berbat durumda. Parazit bunlara sebebiyet veriyor mu? Dışkıyı da ekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20220515_153800~2.jpg
    IMG_20220515_153800~2.jpg
    239.1 KB · Görüntüleme: 4
Hmm. Durum düşündüğünüzden daha ciddi olabilir. Kısmi, tutulma ve geçici felçlerin bir çok nedeni olabilir :( İmkan varsa tam teşekküllü bir veteriner ya da fakülte hastanesine götürülmesi gerekiyor.
Genelde salmonella / e-coli sorunlarının belirgin belirtilerinden bir tanesi de budur. Bu yönde tedavi düşünülebilir ilk etapta eğer götürülemezse. Nifromisin, parastop alınabilir.

Son düzenleme:

evet parazit (solucan, kurt, helmint) buna neden olabilir

öncelikle levamizol etken maddeli bir ilaç bulmak ZORUNDASINIZ maalesef. arkadaşlar daha önce yazmış zaten

bunu temin etmeden herhangi bir yardim ve yorum talebinin anlamı yok maalesef

Hmm. Durum düşündüğünüzden daha ciddi olabilir. Kısmi, tutulma ve geçici felçlerin bir çok nedeni olabilir :( İmkan varsa tam teşekküllü bir veteriner ya da fakülte hastanesine götürülmesi gerekiyor.
Genelde salmonella / e-coli sorunlarının belirgin belirtilerinden bir tanesi de budur. Bu yönde tedavi düşünülebilir ilk etapta eğer götürülemezse. Nifromisin, parastop alınabilir.
Tamamdır, ben bugün olursa önce Nilverm arayışına çıkacağım. Düzelmezse bir yolunu bulup fakülteye götürmem şart oldu sanırım. Koskoca Bursa'da kanatlılardan anlayan bir veteriner yok resmen. Varsa da bana çok uzak. Bu felç bir anda geliyor ayrıca. Şimdiye dek 2 ya da 3 kez oldu. Bakıyorum ne yapıyor diye, kabartıyor kendini bazen birden. Sonra tutuluyor, kanadı garipleşiyor. Temizliğine çok dikkat ediyorum şimdilerde.

Düzenleme: @Doğanay Y. Bey tekrar merhaba, sonunda Nilverm buldum bir klinikte. 38 lira civarı bir fiyatı varmış. Birazdan gideceğim almaya. Uygulaması nasıl olacak biraz bilgilendirir misiniz beni? Probiyotiğimiz yok maalesef fırsat bulup da alamadım henüz. Probiyotiksiz kullanılabilir mi?

Son düzenleme:
Tamamdır, ben bugün olursa önce Nilverm arayışına çıkacağım. Düzelmezse bir yolunu bulup fakülteye götürmem şart oldu sanırım. Koskoca Bursa'da kanatlılardan anlayan bir veteriner yok resmen. Varsa da bana çok uzak. Bu felç bir anda geliyor ayrıca. Şimdiye dek 2 ya da 3 kez oldu. Bakıyorum ne yapıyor diye, kabartıyor kendini bazen birden. Sonra tutuluyor, kanadı garipleşiyor. Temizliğine çok dikkat ediyorum şimdilerde.

Düzenleme: @Doğanay Y. Bey tekrar merhaba, sonunda Nilverm buldum bir klinikte. 38 lira civarı bir fiyatı varmış. Birazdan gideceğim almaya. Uygulaması nasıl olacak biraz bilgilendirir misiniz beni? Probiyotiğimiz yok maalesef fırsat bulup da alamadım henüz. Probiyotiksiz kullanılabilir mi?
Probiyotiksiz kullanılabilir. Nilverm için farklı öneriler var ancak iki gün peş peşe kullanmanızı öneririm.

Hayır almadım. Almalı mıyım? Alacaksam ne alayım?

Doğanay bey elimde enrocure mevcut. İlk kez elimde bir ilaç mevcut Hazal hanım sağ olsun. E coli gibi duruyor. Ne yapmalıyım? Kafesini hemen temizliyorum şimdi yeniden, enrocure nasıl kullanayım?