Lütfen çok acil bakın

aysenurk

Forum Sakini
Paşa iyiydi yine düne kadar ama şimdi dışkısı yine sulu. Dün çok hapşırdı şimdi de böyle ağzında sanki bir sıvı varmış gibi sesler çıkarıyor. Lütfen yardım edin yine neyi var anlamıyorum tam atlatmışken dışkısı ve videosunu ekliyorum alta

Çözüm
Tabiki büyük bir sorun değil konu açmanız ancak kuşun tedavi geçmişini takip etmemiz zorlaşıyor. Mikostatini iki defa kullandıysanız flagy şurup kullanılabilir. Diğer arkadaşlarda yorum yazarlar.. Yem pembe olan.. Mama denedinizmi yiyormu?
Bir tane hazır yumurta maması var, yemiyor. Mamaları pek sevmiyor gibi. Yemindeki ak darıları seçip yiyor, bir de dal darı yiyor sadece. Flagy şurup yerine mikostatin'e devam etsem olmaz mı ki? Tüm param yeme gidecek çünkü... Sıkıntı yaratır mı?
Merhaba, maşallah oldukça iyi gidiyor durumu. İlaç sonrası probiyotik ve protein destekli takviyeler sunmanızı öneririm.
Sizlerin sayesinde Doğanay Bey, iyi ki bu forum var. Teşekkür ederim her şey için. Ayrıca, akyolkardeslere yem konusunda güvenebilir miyim? Versele laga yemi buradan alacaktım ama güvenemedim

Sizlerin sayesinde Doğanay Bey, iyi ki bu forum var. Teşekkür ederim her şey için. Ayrıca, akyolkardeslere yem konusunda güvenebilir miyim? Versele laga yemi buradan alacaktım ama güvenemedim
Akyol güvenilir ancak bazen açık ürünlerde sorun olabiliyor. Kapalı paket ürünler almanızı onereyim ya da petmarketburada ziyaret edilebilir

Ben de geçenlerde denemek için 1 kilogram versele laga almıştım. Alırken Gr petten çuvaldan bölme olarak aldım ve çok uyguna geldi. 1 kilogram kapalı paketi 55 TL’yken gr petten 25 TL’ye geldi. Şuan ki fiyatını bilmiyorum ama güvenilir bir site ordan da alabilirsiniz. Yemi patlamaması için iki poşete koyup göndermişlerdi.
CA244947-DBA9-41AF-BF8D-1A744BEBDCE0.jpeg
Yemi poşetten çıkarıp toz varsa diye elekten geçirdikten sonraki görüntüsü. Gayet tazeydi
33FAF6F9-33A4-4D87-8066-91900342430B.jpeg
Ayrıca kuşunuzun iyileşmesine çok sevindim ?? İnşallah kısa bir zamanda tamamen toparlar kendini:m16:

Güncel durumu paylaşayım. Şapırdatma sesimiz düzelmiyor,
Ben de geçenlerde denemek için 1 kilogram versele laga almıştım. Alırken Gr petten çuvaldan bölme olarak aldım ve çok uyguna geldi. 1 kilogram kapalı paketi 55 TL’yken gr petten 25 TL’ye geldi. Şuan ki fiyatını bilmiyorum ama güvenilir bir site ordan da alabilirsiniz. Yemi patlamaması için iki poşete koyup göndermişlerdi.
Ekli dosyayı görüntüle 23619
Yemi poşetten çıkarıp toz varsa diye elekten geçirdikten sonraki görüntüsü. Gayet tazeydi
Ekli dosyayı görüntüle 23620
Ayrıca kuşunuzun iyileşmesine çok sevindim ?? İnşallah kısa bir zamanda tamamen toparlar kendini:m16:
Teşekkür ederimmm yemi aldım gelmesini bekliyorum

kaç gün kullandınız?
6 gün olmuş tam. Bir de bugün gagasının üzerinde beyaz kirecimsi şeyler fark ettim. Ayrıca çok az da olsa kabarıyor yine. Bize arkası dönük dururdu hastayken her zaman. Şimdi yine onu yapıyor. Konuşuyor ama düne kıyasla daha hâlsiz. Poposuna az da olsa dışkı yapışmış. Onu temizleyeceğim şimdi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220420_163119_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_20220420_163119_com.google.android.apps.photos.jpg
    814.9 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20220420_163123_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_20220420_163123_com.google.android.apps.photos.jpg
    407.1 KB · Görüntüleme: 12
Röhnfried entrobac bölünmüş olarak alınabilir. Fiyat olarak ortalamadır.
Eğer hiç yemediğinden eminseniz elle besleme yapabilirsiniz. Yetişkin kuş için günde 1 kez yapsanız yeterli olacaktır. Tabi tohum tüketiyorsa 1 kez.

Merhabalar, dediklerinizi uyguluyorum ancak Paşa'nın keyfi yerinde de olsa iştahı sıkıntılı. Çok sık yemiyor, yemeyince mecbur elle öyle böyle besliyorum. Kursaktan değil, şırıngayla. Az az veriyorum ağzına, hoşnut olmasa da yutuyor mecburen. Havucu seviyor, sık yiyor. Yumurta maması verdim azıcık tiftikledi. Onun dışında iştah sıkıntı, iştaha bağlı dışkı da öyle. Probiyotiği alamadım parayı denkleştirip de, ancak haftaiçi temin edebilirim gibi. Versele laga yemimiz de sürat kargo sağ olsun bir gelemedi. Keyfi yerinde gibi ama. Koşturuyor, vikliyor, konuşuyor. Sadece hapşırıp tıksırması çok dikkat çekiyor. Günde 5-6 kez hapşırıyor değişik değişik. Ayrıca gagadaki değişik şapırdatma sesi de gitmedi. Ve kusma hareketi tekrar başladı sanki... @neanderthalensis yine rahatsız ediyorum ama yardıma ihtiyacım var. Kusma hareketi başladı yeniden.

Son düzenleme:
est rahatsızlık ne demek kardeşim . güncel dışkı fotosu ve kuşun videosunu paylaşırmısınız?
uykulu biraz geç oldu mâlum dışkıyı da atıyorum hemen

Dışkı da bu şekilde iştahsızdı bugün aspur yedi azıcık da diğer tohumlardan

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220423_221810_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_20220423_221810_com.google.android.apps.photos.jpg
    620.1 KB · Görüntüleme: 7
Eğer uygulamadıysanız iç parazit ilacı kullanınız. Tek gün kullanımlıklar genelde. Bulabilirseniz sitraks yoksa nilverm. Kullanım sonrası ilaç gerektirmiyor bence durumu.