Lütfen çok acil bakın

aysenurk

Forum Sakini
Paşa iyiydi yine düne kadar ama şimdi dışkısı yine sulu. Dün çok hapşırdı şimdi de böyle ağzında sanki bir sıvı varmış gibi sesler çıkarıyor. Lütfen yardım edin yine neyi var anlamıyorum tam atlatmışken dışkısı ve videosunu ekliyorum alta

Çözüm
Tabiki büyük bir sorun değil konu açmanız ancak kuşun tedavi geçmişini takip etmemiz zorlaşıyor. Mikostatini iki defa kullandıysanız flagy şurup kullanılabilir. Diğer arkadaşlarda yorum yazarlar.. Yem pembe olan.. Mama denedinizmi yiyormu?
Bir tane hazır yumurta maması var, yemiyor. Mamaları pek sevmiyor gibi. Yemindeki ak darıları seçip yiyor, bir de dal darı yiyor sadece. Flagy şurup yerine mikostatin'e devam etsem olmaz mı ki? Tüm param yeme gidecek çünkü... Sıkıntı yaratır mı?
15 Nisan 2022 ya netlemiyor ama kusma hareketi başladı yine ve kabarıyor... Ağzındaki sesleri dikkatli dinlerseniz duyabilirsiniz
Bu hareketi bir kaç farklı nedenle yapabiliyorlar fakat sizin durumunuz sindirimle alakalı gibi görünüyor. Şuan kullandığınız ilacın iyi gelmesi gerekir. Süreci mutlaka tamamlayınız. Arkadaşlarda görüşlerini bildirsinler yine de. @neanderthalensis @Malkoçoğlu
Biraz önce ilk kez enrocure içerken gördüm paşa'yı. Süreci 4 güne tamamlamayı düşünüyorum, an itibariyle 3. Gündeyiz. Bu ilaç fayda etmezse ne olacak, nasıl bir yol izleyeceğiz?

Paşa bugün daha fazla şapırdatıyor sanki ağzını. Konuşuyor yine ama şapırdatması, yemek yedikten sonra gagasını bir yerlere sürtmesi beni tedirgin ediyor. Dün 9-10 kere art arda hapşırdı. Bildiğiniz gagasını açıp ağzını şapırdatıyor. İlacın faydası olacak mı merak ediyorum... Hâlâ bir değişim yok. Hâlâ daha hapşırıyor arada bir.

Hem yem yedikten sonra mi yapıyor bunu? Gagasını sürmesi ve bir miktar geviş getirir gibi gıcırdatma kabul edilebilir, normal bir durum

Hem yem yedikten sonra mi yapıyor bunu? Gagasını sürmesi ve bir miktar geviş getirir gibi gıcırdatma kabul edilebilir, normal bir durum
Hayır hayır, en çok yem yedikten sonra yapıyor. Bildiğiniz şapırdatma sesi. Sonra duruyor, aradan zaman geçiyor yine yine yapıyor. Eskiden yapmazdı hiç. İnsan reflü olur da ağzına sıvı gelir ya, sanki aynen öyle oluyor onda da

lütfen beni yanlış anlamayın amacım sizi kırmak değil; aynı hastalikla ilgili sürekli yeni başlık açan, flood yapan, ya da istenen bilgileri ısrarla vermeyenleri engellediğim için konularını da görmüyorum, çünkü gerçekten çok yorucu oluyor. bir çok tecrübeli arkadaş da bu nedenle bıkıp forumlara girmiyor. doğanay bey beni etiketleyince konuyu gördüm

son video ve dışkılar kötü görünüyor. enrofloksasin başlayalı kaç saat oldu (gün değil saat) ? ilaca başladıktan sonra kuşta ve dışkılardaki olumlu/olumsuz değişiklikleri kısaca yazabilirmisiniz?

lütfen beni yanlış anlamayın amacım sizi kırmak değil; aynı hastalikla ilgili sürekli yeni başlık açan, flood yapan, ya da istenen bilgileri ısrarla vermeyenleri engellediğim için konularını da görmüyorum, çünkü gerçekten çok yorucu oluyor. bir çok tecrübeli arkadaş da bu nedenle bıkıp forumlara girmiyor. doğanay bey beni etiketleyince konuyu gördüm

son video ve dışkılar kötü görünüyor. enrofloksasin başlayalı kaç saat oldu (gün değil saat) ? ilaca başladıktan sonra kuşta ve dışkılardaki olumlu/olumsuz değişiklikleri kısaca yazabilirmisiniz?
Şimdi şöyle bir şey var, ben buraya ilk geldiğimde evet çok fazla konu açtım ama sonrasında bunu uyarı aldığımda kestim. Ki bunu da bile isteye yapmadım, sorun olacağını bilsem asla devam etmezdim. Flood yapmak değildi amacım, tamamen güncel bilgileri verdim her defasında. Başlarda da bir çarem olsaydı eğer inatla gelip gidip buradaki insanlara yük olmak istemezdim.

Her neyse, enrocure başlayalı 46 saat civarı bir şey olmuş. İlk ilacı 14 Nisan saat 15.20'de vermişim, sonra da hiç kesmeden devam ettim ama sadece bir kez içerken gördüm. Dışkısı düzeliyordu leke bırakmıyordu artık, konuşuyordu sürekli. Çok da hareketliydi. Şimdi yine çok hâlsiz sayılmaz ama düne göre az konuşuyor. Kusma hareketini bırakmıştı şimdi yine yapıyor. Arada bir nedenini anlamadığım şekilde hapşırıp duruyor. İlacı içtikten sonra ise dışkısı bozuldu biraz bu şekilde. Ağzını şapırdatıyor genelde özellikle yemek yedikten sonra çok yapıyor. Ama dediğim gibi bir aydır ciklemeyen kuş 2-3 gündür konuşuyor, her yere kur yapıyor.

mutlaka su iciyordur. endişeniz varsa ilaçlı sudan insülin enjektörüyle çekip biraz içirebilirsiniz

önerilen ilaç bence doğru, ayrıca başlayalı 3 değil 2 gün olmuş. kuşu takip ederek duruma göre 5-7 gün kullanabilirsiniz. dışkıyı bozduysa dozu 5 damlaya kadar düşürebilirsiniz. ilaçlı suyu 12 saatte 1 tazeleyiniz. tedavi suresince çeşme suyu kullanmayınız, kafesteki kalsiyum kaynaklarını (kalamar, kum, gaga taşı vb) çıkarınız

bilgi amaçlı yaziyorum; bu tedavi işe yaramazsa aşağıdaki ilaç ya da bunun tablet formu denenebilir. sindirim sistemindeki protozoalar ve bazı anaerob bakterilere çok etkilidir. eczanede doktor reçetesiyle satılır. ağlayıp sızlarsanız bazı eczacılar reçetesiz de verebilir

Screenshot_20220416-123235_Gallery.jpg

mutlaka su iciyordur. endişeniz varsa ilaçlı sudan insülin enjektörüyle çekip biraz içirebilirsiniz

önerilen ilaç bence doğru, ayrıca başlayalı 3 değil 2 gün olmuş. kuşu takip ederek duruma göre 5-7 gün kullanabilirsiniz. dışkıyı bozduysa dozu 5 damlaya kadar düşürebilirsiniz. ilaçlı suyu 12 saatte 1 tazeleyiniz. tedavi suresince çeşme suyu kullanmayınız, kafesteki kalsiyum kaynaklarını (kalamar, kum, gaga taşı vb) çıkarınız

bilgi amaçlı yaziyorum; bu tedavi işe yaramazsa aşağıdaki ilaç ya da bunun tablet formu denenebilir. sindirim sistemindeki protozoalar ve bazı anaerob bakterilere çok etkilidir. eczanede doktor reçetesiyle satılır. ağlayıp sızlarsanız bazı eczacılar reçetesiz de verebilir

Ekli dosyayı görüntüle 23563
Şu an tatlı tatlı konuşuyor, dışkısı da açık renkli ama sulu değil. Değişti. Duruma göre dozu 5 damlaya düşüreyim o hâlde. İştahı kesilecek olursa elle besleme yapabilir miyim? Nutribird A21 elle besleme maması var elimde. Onu yedirdiğim süreçte toparladı sanki kendini biraz da.

Şu an tatlı tatlı konuşuyor, dışkısı da açık renkli ama sulu değil. Değişti. Duruma göre dozu 5 damlaya düşüreyim o hâlde. İştahı kesilecek olursa elle besleme yapabilir miyim? Nutribird A21 elle besleme maması var elimde. Onu yedirdiğim süreçte toparladı sanki kendini biraz da.

a21 neredeyse eksiksiz ve çok iyi bir üründür tabi ki kullanılabilir. ancak sulu olursa kuş ayrıca ilaçlı suyu içmeyebilir

Merhabalaar ? Paşacığın durumu iyiye gidiyor gibi ama hâlâ gagasındaki şapırdatma sesi düzelmiyor. Yarın son günümüz, 5 güne tamamlıyoruz artık. 7'ye uzatmalı mıyım? Ayrıca, Akyolkardesler sitesine güvenebilir miyim? Bölünmüş versele laga yem için. Oradan alacağım ona göre

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220418_184149_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220418_184149_com.android.gallery3d.jpg
    972.1 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_20220418_184143_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220418_184143_com.android.gallery3d.jpg
    927.9 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_20220418_184138_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220418_184138_com.android.gallery3d.jpg
    501.2 KB · Görüntüleme: 6
Dışkısı düzgündü ama şimdi böyle oldu. Bazıları yine düzgün ama aralarında böyleler de var şu an. Hâlsizliği yok ama. Sulu sadece...

Ekli dosyalar

• IMG_20220418_193642.jpg
    IMG_20220418_193642.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba, maşallah oldukça iyi gidiyor durumu. İlaç sonrası probiyotik ve protein destekli takviyeler sunmanızı öneririm.