Lütfen çok acil bakın

aysenurk

Forum Sakini
Paşa iyiydi yine düne kadar ama şimdi dışkısı yine sulu. Dün çok hapşırdı şimdi de böyle ağzında sanki bir sıvı varmış gibi sesler çıkarıyor. Lütfen yardım edin yine neyi var anlamıyorum tam atlatmışken dışkısı ve videosunu ekliyorum alta

Çözüm
Tabiki büyük bir sorun değil konu açmanız ancak kuşun tedavi geçmişini takip etmemiz zorlaşıyor. Mikostatini iki defa kullandıysanız flagy şurup kullanılabilir. Diğer arkadaşlarda yorum yazarlar.. Yem pembe olan.. Mama denedinizmi yiyormu?
Bir tane hazır yumurta maması var, yemiyor. Mamaları pek sevmiyor gibi. Yemindeki ak darıları seçip yiyor, bir de dal darı yiyor sadece. Flagy şurup yerine mikostatin'e devam etsem olmaz mı ki? Tüm param yeme gidecek çünkü... Sıkıntı yaratır mı?
Ak darı seçiyorsa yeminizi değiştirmelisiniz. Gardenmix ak darı yönünden fakir bir yem. King, Natural ya da Versele laga jo mannes paketini tercih ediniz. Bu kadar süre mikostatin kullanıldı ise ben başka bir soruna odaklanırdım sanırım. Bir çok şeye iyi geldiğinden sulphamazethine ya da baytril %2,5 gibi ürünlere yönelirdim. Bu tarz ürünler ilk günden bile farkını gösterdiğinden 3-4 günlük kısa bir kullanımda farkını gösterecektir. Flagy şurup bu aşamada yeterli gelir mi emin olamadım doğrusu
Doğanay bey şeyi soracaktım. Akdarı bakımından zengin yemler mi önerdiniz? Paşa'nın sadece akdarılarla beslenmesi yeterli mi? Ayrıca bahsettiğiniz markaları trendyolda bulamadım. Yanlış mı arattım acaba? Görsel ekleyebilir misiniz?

Ayşenur Hanım eğer merkezdeyseniz çoğu ilacı bulabileceğiniz bir klinik biliyorum.Ayrıca elimde Baytril muadili Enrocure %10 mevcut.Aralık ayında arkadaşıma vermiştim iki enjektör.Açılalı 4 ay oldu,bozulmamıştır diye düşünüyorum.Gene de arkadaşlar fikir versin.Sorun olmayacağından emin olursak size verebilirim.Ayrıca fazladan 1 kg Doğanay’ın önerdiği King yem de var.Bulut ağırlıklı pelete döndüğü için elimdekiler skt ne kadar fazlasıyla yetecek gibi duruyor.

Hazal enrocure olur buluşup ilacı verirsen iyi olur..

Doğanay bey şeyi soracaktım. Akdarı bakımından zengin yemler mi önerdiniz? Paşa'nın sadece akdarılarla beslenmesi yeterli mi? Ayrıca bahsettiğiniz markaları trendyolda bulamadım. Yanlış mı arattım acaba? Görsel ekleyebilir misiniz?
Sadece ak darı değil, gerekli nitelikte bir karışım var ve ak darı oranı da yüksek. Petmarketburada, akyolkardesler gibi sitelerden temin edebilirsiniz.

Doğanay bey, akyol kardeşlerden almaya karar verdim. Bundan alıyorum, tamam mıdır? Takviye olarak bir şey almama gerek var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220412_160914_com.android.chrome~2.jpg
    Screenshot_20220412_160914_com.android.chrome~2.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 10
Nasıl ulaşacağız birbirimize? Ayrıca gerçekten çok teşekkür ederim size...
Rica ederim;ben özelden size yazacağım şimdi.Ayrıca sorduğunuz Versele yem sarı darı ağırlıklı.Ben de ak darısı yoğun olan King yem fazladan mevcut.Denemek isterseniz onu da verebilirim.Doğanay’ın bahsettiği yem diğer çeşidi sanırım.

@Doğanay Y. , @Malkoçoğlu paşa'nın gagasının kenarındaki ufak çıkıntı gittikçe büyüyor gibi. Ağzının derisi demiştiniz ama bu eskiden yoktu ve epey de büyük. Gagasının diğer kenarında da vardı bundan ama o düştü. Nedir bu? Elimde şu an trosyd, terramycin kremleri var. İkisinden birini uygulasam geçer mi acaba?

Doğanay bey, akyol kardeşlerden almaya karar verdim. Bundan alıyorum, tamam mıdır? Takviye olarak bir şey almama gerek var mı?
Bu yem sari darisi fazla olan paket. Versele laga jo mannes muhabbet kuşu yemi diye aratır misiniz? Pahalı gelirde eğer bu yem de olur ancak aspur ve ak darısı az. Takviye olarak elinizde ki ürünleri bilmek lazım

Bu yem sari darisi fazla olan paket. Versele laga jo mannes muhabbet kuşu yemi diye aratır misiniz? Pahalı gelirde eğer bu yem de olur ancak aspur ve ak darısı az. Takviye olarak elinizde ki ürünleri bilmek lazım
Evet biraz fazla pahalı ve paşa artık yem seçmiyor, konuşuyor da üstelik. O yüzden Versele'nin bu yemini de kullanabilirim sanırım?Bugün Hazal hanımla görüştük, sağ olsun Enrocure adlı ilacı bana verdi kendisi. Şimdi, ben bu ilacı kullanmalı mıyım sizce? Kullanacaksam nasıl kullanmalıyım? Sonuçta toparlıyor kendini. Ayrıca doğanay bey, bir fotoğraf ekledim paşa'nın gagası var. Ona da bir bakabilir misiniz?

Bana göre ilaç kullanılmalı düzenli olarak. En azından kür gibi düşünüp 3-4 gün arası uygulanmalı. Yem olarak gönül rahatlığıyla Versele laga seçebilirsiniz. Gaga çevresinde mantar türevi bir oluşum var ya da bir batık söz konusu olabilir. Elinizde ki kremleri yemeyeceği şekilde o bölgeye uygularsanız 4-5 güne inmiş olması gerekir.

Bana göre ilaç kullanılmalı düzenli olarak. En azından kür gibi düşünüp 3-4 gün arası uygulanmalı. Yem olarak gönül rahatlığıyla Versele laga seçebilirsiniz. Gaga çevresinde mantar türevi bir oluşum var ya da bir batık söz konusu olabilir. Elinizde ki kremleri yemeyeceği şekilde o bölgeye uygularsanız 4-5 güne inmiş olması gerekir.
O hâlde ilacı kullanacağım. Peki nasıl kullanmalıyım? Enrocure %10 yazıyor üzerinde. Sanırım çok etkili bir ilaç seyreltilmesi gerekiyormuş. Baytril'in 2.5'ten yüksek olanına muadilmiş diye okudum. Paşa 1 yaşında 4 aylık, ne kadar kullanması gerekiyor?

Paşa'nın güncel durumunu paylaşmaya geldim...
Sizlerin tavsiyesiyle başladığım mikostatin'i 3 gün kullandım, düzelince bir hata ederek 2 gün ara verdim ve sonra 5 gün daha kullandım. Günde 1 defa ağzına.

5 gün kullandığım süreçte Paşa'nın iştahı tamamen kesildi, asla yemek yemedi. Daldarıya dahi bakmaz hâle geldi. Elle besleme yapmam söylendi. Nutribird miydi hatırlamıyorum, üzerinde A21 yazan bir mamadan aldık. 3-4 gün boyunca günde 1 kez bile olsa o mamayla besledim. 4 gün önce de aniden iştahı açıldı, kendi yemini ayırt etmeden yemeye başladı. 2 gün önce aniden ufak ufak homurtuları başladı, sonra konuşmaya... Bu sabah da her yana kur yapıyor kendi kendine. Kafasını asla sevdirmezdi, sevdirir olmuştu. İyileşiyor olacak ki yine başladı ısırmalara. Daha sonra Hazal hanımla görüştük, Enrocure adındaki ilacı verdi bana. Doğanay bey'in talimatıyla 6 damla koydum suluğuna. 4 gün kadar uygulayıp bırakacağım. Lütfen paşa için iyi dileklerde bulunun, o elinden geleni yapıyor. ? Güncel videosu ve dışkı resmini paylaşıyorum

Çok emin değilim ama bazı dışkıları biraz açık renkli sanki. Ayrıca, tedavisi bittikten hemen sonra vitamin mi vermeliyim? Aminosol adlı vitamin var evimizde ama bence Paşa'ya çok da yeterli gelmiyor. Önerebileceğiniz uygun fiyatlı ve yeterli bir vitamin var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20220414_163848~2.jpg
    IMG_20220414_163848~2.jpg
    622.4 KB · Görüntüleme: 6
Renk değişimi ilaç kaynaklı + beslenme kaynaklı gibi. Temiz görünüyorlar neredeyse. Epey yorulmuş kuşunuz, gün içinde uyuklaması çok normal. Kabarmasının azalması iyiye işaret. Çok geçmiş olsun

Merhaba, güncelleme yapmaya geldim. Enrocure veriyorum paşa'ya, suluğuna 6 damla. Bu sabaha dek iyiydi ama niyeyse bazen ağzı çok az da olsa aralık duruyor, birkaç kere hapşırdı. Bir de o gagasından arada bir gelen sıvı sesi devam ediyor. Bir de agresifleşti. Elimi uzatınca direkt ısırıyor. Yine de konuşmaya devam ediyor. Ayrıca suyundan hiç içtiğini görmedim. 2. Gündeyiz bugün. Bu gagadan gelen sesin sebebi ne olabilir? Değişik bir su sesi, paylaşmıştım. Geviş getiriyor gibi sanki.