Lütfen yardım kuşum delirdi

LeananSidhe

iyikus.com Üyesi
ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin 4 yıldır beslediğim şu ana kadar bir kere agresif davranış sergilememiş kuşum resmen terör estiriyor dişisine saldırıyor benim elimi kanatacak derecede ısırdı çok agresif ve daha da kötüsü dengesini tutamıyor kafası dönüyor sanki tüneğinden düşüp duruyor ne yapmam gerekiyor lütfeen lütfeeen yardım sanki acı çekiyormuş gibi de bağırıyor sanki sakinleşiyor tekrar başlıyor hiç böyle görmemiştim

çok geçmiş olsun, ülkemizde kanatlılardan anlayan çok veteriner yok maalesef. eğer yaşadığınız yeri söyleyebilirseniz, birkaç klinik önerebilirler belki arkadaşlar.

izmir buca akıncılardayım ne yapmam gerek veterinere gidersem iyileşir mi sizce hemen kafesi ayırıp ümidi mi kesmeliyim ya da
Ümidini kesersen sonra keşke veterinere götürseydim dersin, en azından ben öyle derdim. Murat'ın dediği gibi kafesi ayırdıktan sonra gözlemle her iki kuşu da; sorunun devamlılığı söz konusuysa veterinere götürmeyi deneyebilirsin. Muayene ile daha iyi anlaşılabilir. Sen iyi düşün iyi olsun. Umarım tedavisi vardır veya kafesteki aksesuarlarla ilgili birşeydir :/

Oyla 0
Ümidini kesersen sonra keşke veterinere götürseydim dersin, en azından ben öyle derdim. Murat'ın dediği gibi kafesi ayırdıktan sonra gözlemle her iki kuşu da; sorunun devamlılığı söz konusuysa veterinere götürmeyi deneyebilirsin. Muayene ile daha iyi anlaşılabilir. Sen iyi düşün iyi olsun. Umarım tedavisi vardır veya kafesteki aksesuarlarla ilgili birşeydir :/
teşekkür ederim umarım gözlemleyebileceğim süre kadar yaşayabilir

Oyla 0
Geçmiş olsun :( İlk defa böyle bir durum görüyorum. Sinir krizi veya yaşadığı bir şoku atlatamaması yüzünden yapıyor olabilir. Allah korusun, inşallah iyileşir. Son zamanlarda kuşunuz bir şok yaşadı mı? Bu arada en iyisi veterinere gitmek olacaktır. Kendiliğinden çözülecek bir durum gibi gözükmüyor. İlaçlarla düzelebilir.

Oyla 0
Zaferin bahsettiği öz-vet dışında, başka bir arkadaşımızın önerdiği "petlife veteriner kliniği" de mevcut;

Mansuroğlu, 259. Sk. no 41/ 1, 35510 Bayraklı/İzmir
İletişim :
05056269551

Gitmeden evvel arayıp önbilgi edinin lütfen

Oyla 0
Geçmiş olsun :( İlk defa böyle bir durum görüyorum. Sinir krizi veya yaşadığı bir şoku atlatamaması yüzünden yapıyor olabilir. Allah korusun, inşallah iyileşir. Son zamanlarda kuşunuz bir şok yaşadı mı? Bu arada en iyisi veterinere gitmek olacaktır. Kendiliğinden çözülecek bir durum gibi gözükmüyor. İlaçlarla düzelebilir.
hayır hiçbir sıkıntısı yoktu bildiğim kadarıyla bugün çok sinirle öttüğünü duydum üşüdüğünde ya da geceleri ışık açık olduğunda hep böyle bağırırdı ama hiçbir sıkıntı yoktu bu sefer yemi bir değiştireyim dedim çok saldırgandı elimi kanatana kadar ısırdı sonra anladım durumu zaten dengede duramıyor düşüyor dişisini hem öpüyor hem de saldırıyor gibi

Oyla 0
Zaferin bahsettiği öz-vet dışında, başka bir arkadaşımızın önerdiği "petlife veteriner kliniği" de mevcut;

Mansuroğlu, 259. Sk. no 41/ 1, 35510 Bayraklı/İzmir
İletişim :
05056269551

Gitmeden evvel arayıp önbilgi edinin lütfen
teşekkür ederim çok bu veterinerler bana biraz uzak ama halletmeye çalışacağım

Oyla 0
kanatlıya bakan size en yakın veteriner kliniği "yücelen hayvan hastanesi" , heykelin orada, 7/24 açık. gitmeden arayın kanatlıya bakan veteriner oradaysa gidin. sokağa çıkma yasağında gidebilirsiniz

Oyla 0
Ayrıca bir umut, bulunduğunuz, ulaşımda sizi sıkıntıya sokmayacak veterinerleri googledan bulup arayabilirsiniz, durumu bildirip kanatlılar konusunda yetkin olup olmadıklarını sorabilirsiniz...

Oyla 0
ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin 4 yıldır beslediğim şu ana kadar bir kere agresif davranış sergilememiş kuşum resmen terör estiriyor dişisine saldırıyor benim elimi kanatacak derecede ısırdı çok agresif ve daha da kötüsü dengesini tutamıyor kafası dönüyor sanki tüneğinden düşüp duruyor ne yapmam gerekiyor lütfeen lütfeeen yardım sanki acı çekiyormuş gibi de bağırıyor sanki sakinleşiyor tekrar başlıyor hiç böyle görmemiştim

Yani kuş bu hale gelene kadar nasıl farketmezsiniz anlamıyorum. Daha öncesinden bu durumun sinyallerini veriyorlar. Sinir sistemi pert olmuş SALMONELLA. Vitamin ve antibiyotik başlanması gerekiyor. Kuş kendi yemini yiyemiyecek durumdaysa şırıngayla elle besleme yapılması gerekiyor. Ve kuşun durumu acil bu akşam ilaca başlamanız lazım.... Veterinerler yasaktan muaf diye biliyorum. En yakın veterinere götürün kuşu multivitamin ve antibiyotik versinler....

Oyla 0
Yani kuş bu hale gelene kadar nasıl farketmezsiniz anlamıyorum. Daha öncesinden bu durumun sinyallerini veriyorlar. Sinir sistemi pert olmuş SALMONELLA. Vitamin ve antibiyotik başlanması gerekiyor. Kuş kendi yemini yiyemiyecek durumdaysa şırıngayla elle besleme yapılması gerekiyor. Ve kuşun durumu acil bu akşam ilaca başlamanız lazım.... Veterinerler yasaktan muaf diye biliyorum. En yakın veterinere götürün kuşu multivitamin ve antibiyotik versinler....
kızmakta haklısınız ama elimden bir şey gelmiyor bana ne gibi bir şey önerebilirsiniz şu anda lütfenn

Oyla 0
size en yakın ve uygun fiyatlı veterineri yazdım , götüreceksiniz muhtemelen enrofloksasin içerikli antibiyotik verecek, düşük de olsa iyileşme ihtimali var, başka yapabileceğiniz birşey yok. antibiyotiği iki kuş da kullanacak

internet ortamında okuduğunuz tüy çekme, ense kanatma vb şeyleri ciddiye almayın. kuş ölüyor

Son düzenleme:
Oyla 0
hocam siz hala evdemisiniz?

size en yakın ve uygun fiyatlı veterineri yazdım , götüreceksiniz muhtemelen enrofloksasin içerikli antibiyotik verecek, düşük de olsa iyileşme ihtimali var, başka yapabileceğiniz birşey yok. antibiyotiği iki kuş da kullanacak

internet ortamında okuduğunuz tüy çekme, ense kanatma vb şeyleri ciddiye almayın
şu an mecburi olarak evdeyim yarından erken dışarıya çıkmam ne yazık ki
Beyinsel bir sorun olabilir. İlk defa gördüm boyle birseyi. Veterinerden başka çare yok.
evet haklısınız öyle gözüküyor

Oyla 0