Lutino sultanlarının cinsiyetleri nedir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yuşaj
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yuşaj

Yeni Üye
çift sultan papağanı aldım önceden yabrulanmış denildi sonra hep yuvaya girip çıkıyokar erkek bildiğim kur ötüşü yapıp kanat açıp sağa sola gidiyor sonra dün de erkek kur yaparken dişi yanına gitti ve oda aynı hareketleri yaptı bi anda melodik öttü bianda kanat açıp erkeğin üstüne ayak atmaya başladı aldığım kişi de bildiği kişilere sordu dişi erkek demişler bende sordum dişi erkek dediler bazıları ama hala emin olamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

Merhaba, bazen aşırı kızışan dişi kuşlar erkek gibi davranabiliyor. Yine de görsel eklerseniz biz de bakabiliriz.

Merhaba, bazen aşırı kızışan dişi kuşlar erkek gibi davranabiliyor. Yine de görsel eklerseniz biz de bakabiliriz.
Sağdaki net erkek soldaki dişi olup olmadığından emin değilim sağdaki çok güzel melodik kur ötüşler yapıyor kanatlarını kalp gibi yapıp kafa sallıyor soldaki de ara ara yapıyor bunu ama genelde düz ötüyor

Bu mutasyon için video ile tahmin bir miktar zor ama dediğiniz gibi sağda ki erkek kuş. Dişi kuşun kuyruk tüylerinde alacalı, çizgili lekeler gözlemliyor musunuz?
Nadiren genç erkeklerde de olabilir tabi ama genelde yetişkin erkeklerde gözlemlenmez.

Bu mutasyon için video ile tahmin bir miktar zor ama dediğiniz gibi sağda ki erkek kuş. Dişi kuşun kuyruk tüylerinde alacalı, çizgili lekeler gözlemliyor musunuz?
Nadiren genç erkeklerde de olabilir tabi ama genelde yetişkin erkeklerde gözlemlenmez.
O çizgiler olması mı lazım olmaması mı lazım dişi de

O çizgilerin olması beklenir. Yine de ses ve davranış şekli daha sağlıklı yorum yapmanıza olanak verir.

Yüzü dişi gibi görünüyor ama bu şekilde de sağlıklı yorum olmaz
hen.jpg
Kanat altı kontrolünü yapmış mıydınız?