Mantar ilacı sonrası probiyotik ve vitamin takviyesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

iyikus.com Üyesi
merhabalar, ben geçen gün muhabbet kuşumun halsizliği ve vikleme sesiyle alakalı bir soru sormuştum. mantar olabilir denilmişti ve triflucan’a başlamıştım. tedavide bugün tam üçüncü gün bitti. akabinde ben kuşumun solunumunun rahatlaması için birkaç şey de yapmıştım ilaç ile değil tamamen doğal ürünlerle. belki yaptığım yanlış gelebilir ama bu üç gün ayrıca kuşumun burnuna tuzlu damlattım. kekik kaynatıp buharını solumasını vs. sağladım neyse ki çok şükür ne vikvikleme kaldı ne de kuyrukta oynama. kuyrukta oynamadan biraz şüpheliyim, normalde nefes alırken de mi çok çok hafif oynaması lazım onu bilemiyorum bilgilendirirseniz de çok mutlu olurum. kuşumun şu an keyfi yerinde. halsizliği kalmadı eski haline döndü. dışkısı da tamamen suluydu ama artık normale dönmeye başladı. neyse ben asıl soracağım konuya geleyim. mantar ilacı sonrası probiyotik için önerebileceğiniz bir marka var mı? bu sitede evde yapılan probiyotik tarifine denk geldim, kuru maya ile yapılıyordu o sağlık mı? ya da direkt kuşlar için olan bir probiyotik mi almalıyım? vitamin için de önereceğiniz marka olursa çok mutlu olurum. şimdiden ilgilenip cevap verenlere çok teşekkür ediyorum🙏🏻