Mavişin durumu çok fena lütfen yardımcı olun

oykumavis

iyikus.com Üyesi
Merhaba muhabbet kuşum 11 yaşında komşumuz veteriner hekim ona götürmüştüm kalp atışı ve nefesinin düzgün olduğunu ama sinir sistemiyle alakalı bir sorun olduğu için başını tutamadığını bu yüzden ters döndüğünü söyledi. Ve öleceğini söyledi. Kafesine koyma şuan çarpınır daha da üzülürsün dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Rica etsem siz de bir bakabilir misiniz videoya göre?

Ekli dosyalar

umarım şuanki çıkmıştır. ne yapacağımı bilmiyorum. Çok endişeliyim
Fotoğrafta belli olacak şekilde atın isterseniz, videolar görünmüyor. Eğer benim telefonum kaynaklı değilse)
Fotoğrafla anlaşılacak bir şey değil çırpınıyor dönüyor olduğu yerde ama kafası yan kanatları açık
Çok geçmiş olsun benim bilgim yok maalesef görünmediğini söylemek için cevap yazdım ama inşallah çaresi vardır iyileşir kusunuz

Oyla 0
Merhaba muhabbet kuşum 11 yaşında komşumuz veteriner hekim ona götürmüştüm kalp atışı ve nefesinin düzgün olduğunu ama sinir sistemiyle alakalı bir sorun olduğu için başını tutamadığını bu yüzden ters döndüğünü söyledi. Ve öleceğini söyledi. Kafesine koyma şuan çarpınır daha da üzülürsün dedi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Rica etsem siz de bir bakabilir misiniz videoya göre?
Ayrıca kafesine koymayip ne yapabilirsiniz ki. Yemek ve suyunu bir şekilde vermeye çalışın kendisi yiyemiyorsa. Çok üzüldüm kusunuza ama kafasını ters döndurmesiyle ilgili bir hastalık duymuştum kuşlarda. @Doğanay Y. İnşallah daha iyi haberler verir tedavisiyle ilgili

Oyla 0
Ayrıca kafesine koymayip ne yapabilirsiniz ki. Yemek ve suyunu bir şekilde vermeye çalışın kendisi yiyemiyorsa. Çok üzüldüm kusunuza ama kafasını ters döndurmesiyle ilgili bir hastalık duymuştum kuşlarda. @Doğanay Y. İnşallah daha iyi haberler verir tedavisiyle ilgili
böyle bir şey buldum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir bakın

Oyla 0
Suyunu şırınga ile vermeye çalışıyorum biraz biraz bugün saat 8’den beri böyle oldu. Hiç yem yediremedim ağzına dal darı tanesi soktum ama geri çıkardı

Oyla 0
Suyunu şırınga ile vermeye çalışıyorum biraz biraz bugün saat 8’den beri böyle oldu. Hiç yem yediremedim ağzına dal darı tanesi soktum ama geri çıkardı
Çok üzüldüm inşallah iyileşir hemen. Bu videodaki anlattığı gibi geldi bana. Umarım sadece vitamin takviyesi ile geçecek bir şeydir anlattığı gibi. Çok geçmiş olsun

Oyla 0
böyle bir şey buldum. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir bakın
Benim de hiçbir fikrim yok denemekten zarar gelmez. Başka bir vetenir hekime sorduğumda şuan can çekişiyor ötenazi yapılması lazım dedi. Çünkü yem bile yiyebilecek durumda değil. Çok teşekkür ederim size de. Deneyeceğim söylediğiniz ilacı. Çok sağolun

Oyla 0
Çoğu zaman ikinci videodaki gibi duruyor ama arada ilkindeki gibi dönüyoe

Çok üzücü görünüyor gerçekten :(
Sallabaştan ziyade sinir sistemi ile ilgili bir sorunu olduğu açık. Felç gibi bir durum olabilir. Başka bir veterinere daha göstermeyi deneyin. Eğer o da çözüm olmazsa üzülerek söylüyorum uyutmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu şekilde kuş acı çekiyor gibi duruyor :(

Oyla 0
Benim de hiçbir fikrim yok denemekten zarar gelmez. Başka bir vetenir hekime sorduğumda şuan can çekişiyor ötenazi yapılması lazım dedi. Çünkü yem bile yiyebilecek durumda değil. Çok teşekkür ederim size de. Deneyeceğim söylediğiniz ilacı. Çok sağolun
Ne demek. Bilgili kişiler daha doğru bilgiler verecektir. Rica ederim

Oyla 0
Çok üzücü görünüyor gerçekten :(
Sallabaştan ziyade sinir sistemi ile ilgili bir sorunu olduğu açık. Felç gibi bir durum olabilir. Başka bir veterinere daha göstermeyi deneyin. Eğer o da çözüm olmazsa üzülerek söylüyorum uyutmayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu şekilde kuş acı çekiyor gibi duruyor :(
Veterinere gösterdim bir tanesi sinir sisteminden kaynaklı dedi diğeri de uyutmayı önerdi zaten. Ben belki başka bir çaresi vardır diye son olarak buraya yazmak istedim

Oyla 0
Videoyu izledim de sanki benim kuşum sallabaştan çok felç gibi geldi bana :( onun hakkında önerebileceğiniz bir şey var mı
Maalesef hiç bilmiyorum ben. Umarım iyileşir. Sallabas olan kuş fotograflarinda başını yana çevirmis şekilde durdugu için bunu da öyle düşünmüştüm. Yoksa videolarını çok görmedim bilmiyorum açıkçası. Bekleyin bakalım bilgili birisi yarın cevap yazar İnşallah iyileşir ??

Oyla 0
Veterinere gösterdim bir tanesi sinir sisteminden kaynaklı dedi diğeri de uyutmayı önerdi zaten. Ben belki başka bir çaresi vardır diye son olarak buraya yazmak istedim
Çok zor bir durum gerçekten. Sabaha kadar nasıl geçecek kim bilir :(
Sizin durumunuzu da düşünemiyorum çok üzücü.

Oyla 0
Maalesef hiç bilmiyorum ben. Umarım iyileşir. Sallabas olan kuş fotograflarinda başını yana çevirmis şekilde durdugu için bunu da öyle düşünmüştüm. Yoksa videolarını çok görmedim bilmiyorum açıkçası. Bekleyin bakalım bilgili birisi yarın cevap yazar İnşallah iyileşir ??
Ama dediğiniz gibi ayaklarını da hareket ettiremiyor. Felç gibi. Neden felç olmuş olabilir ki bir yere mi çarptı.

Oyla 0
Ama dediğiniz gibi ayaklarını da hareket ettiremiyor. Felç gibi. Neden felç olmuş olabilir ki bir yere mi çarptı.
Hayır hiçbir yere çarpmadı gün boyu kafesindeydi son zamanlarda halsiz olduğu için pek dışarı çıkarmıyorum. Çünkü zaten uçamıyordu. Ben yaşlılık kaynaklı olduğunu düşünüp çok üzerine gitmedim. Ama son zamanlarda ayna ve tünekte bile duramamaya ve sürekli yerde durmaya başlamıştı. ama bugün saat 20.00 gibi yerde ters bir şekilde görünce başta öldü sandım sonra karnının oynadığını görünce oh çektim. Ama sonra ayaklarını kafasını ve kanatlarını kontrol edemediğini farkedince veteriner komşumuza götürdüm işte o da tamamen yaşlılık kaynaklı olduğunu söyledi kafeste bir yerlere çarpabilir diye de dışarıda bir kutuya koydurdu. Şırıngayla ağzına vitaminli su veriyorum ara sıra ama dal darı tanelerini koparıp birer birer ağzına soktum yiyemedi geri düştü ağzından. Sabahı gerçekten zor ediyorum ki zaten sabah olunca da ne yapacağımı bilmiyorum bu sadece onun ölüşünü izlemek gibi resmen önümde can çekişiyor. Ve elimden hiçbir şey gelmiyor. Ya hastalıktan ya da açlıktan kaybedeceğim galiba

Oyla 0