Merhaba yardımcı olabilirseniz sevinirim

Resül merc

iyikus.com Üyesi
Eskiden yeşil olsun mavi olsun çok besledim alıştırdım yaklaşık 7 yıl kadar oldu beslemedim şimdi bunları bir niyet ile aldım okadar kuşun içerisinde aynı dalda duruyorlardı ve diğer kuşları kovuyorlardı birbirleri ile çok ilgili davranıyorlardı 4 ay kadar oluyor şimdi ise kafeste kavga ediyorlar acaba ben 2 erkek yada 2 dişi mi aldım bilgi için teşekkürler şimdiden

Ekli dosyalar

• IMG_20211218_234646.jpg
    IMG_20211218_234646.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20211218_234632.jpg
    IMG_20211218_234632.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20211218_234623.jpg
    IMG_20211218_234623.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20211218_234545.jpg
    IMG_20211218_234545.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20211218_234530.jpg
    IMG_20211218_234530.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20211218_234528.jpg
    IMG_20211218_234528.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 13
Koyu Sarı Olan Kuşunuz Erkek Diğeri ise Dişi Olarak Görünüyor. Tabi Ustaların Görüşünü de Almak Gerek.
Alakanız için teşekkür ederim bende aslında aynı düşünce ile aldım ilk günden beri öyle düşünüyordum ama bugün beyaz sürekli sarının peşinde idi akşam yem yer tüyünden yakaladı oda karşılık verinde daldan düştüler ayrıldılar hiç yapmazlardı birlikte tünerlerdi

Oyla 0
Merhaba, üstte arkadaşımızın söylediği gibi cinsiyetleri ancak erkek kuş henüz hazır değil, kondisyon yönünden zayıf gibi. Dişi oldukça hazır eşleşmek için. Kavgalar kızışmalardan kaynaklı olabilir.

Oyla 0
Merhaba, üstte arkadaşımızın söylediği gibi cinsiyetleri ancak erkek kuş henüz hazır değil, kondisyon yönünden zayıf gibi. Dişi oldukça hazır eşleşmek için. Kavgalar kızışmalardan kaynaklı olabilir.
Çok teşekkür ederim galiba haklısınız zaten son zamanlarda aşırı ilgililerdi birbirleri ile bende çiftleşme görmedim henüz ama perşembe günü yuvalık aldım taktım cuma günü akşamdan beri beyaz sarının peşinden koşup duruyor aynı dalda bile durmuyorlardı dün akşam yuvalığı aldım kafesten şuan normale döndüler

Oyla 0
Peki şuan bu ikili ile ilgili ne önerirsiniz aslında o dişiyi de erkek gibi genç kuş sanarak almıştım

Oyla 0
Peki şuan bu ikili ile ilgili ne önerirsiniz aslında o dişiyi de erkek gibi genç kuş sanarak almıştım
Yumurta maması takviyesi yapın haftada en az 2 kez. İçine havuçta ekleyebilirsiniz. Aslında erkek kuşların durumu biraz farklı. Bizimkide kızışmıştı ama dişiyi ikna edebilecek durumda değildi. Dişi çok kızıştığı için de şu şekilde durumlar yaşıyorduk ; Çıtır - Pıtır (tıklayınız)
En fazla 1 aya erkekte istediğiniz olgunluğa gelir ☺️

Oyla 0
Erkek biraz daha küçük dişiye göre ancak sorun olmaz. 1-2 ay içerisinde ikisi de tam hazır olacaktır. Besin takviyeleriyle süreç daha verimli hale getirilebilir. Kuşların beslenmesi kategorisini + kuşların üretimi kategorilerini incelemenizi öneririm forumda.

Oyla 0
Yumurta maması takviyesi yapın haftada en az 2 kez. İçine havuçta ekleyebilirsiniz. Aslında erkek kuşların durumu biraz farklı. Bizimkide kızışmıştı ama dişiyi ikna edebilecek durumda değildi. Dişi çok kızıştığı için de şu şekilde durumlar yaşıyorduk ; Çıtır - Pıtır (tıklayınız)
Teşekkürler sabah msj attığımdan beri olaylar terse döndü ben yuvalığı aldım akşam biraz dinmişti ama şimdi erkek dişiye baskınlık yapıyor dişi ne yeme çıkabiliyor ne üst dala çıkabiliyor tepesinde dolanıp duruyor

Oyla 0
Erkek biraz daha küçük dişiye göre ancak sorun olmaz. 1-2 ay içerisinde ikisi de tam hazır olacaktır. Besin takviyeleriyle süreç daha verimli hale getirilebilir. Kuşların beslenmesi kategorisini + kuşların üretimi kategorilerini incelemenizi öneririm forumda.
Size yazdığımdan beri erkek dişiyi rahat bırakmıyor üst dala yemliğe çıkamıyor erkek hemen saldırıyor yuvalığı da almış bulundum kafesten işleri ben mi bu hale getirdim bilemedim

Oyla 0
Şiddetli ise kavgalar her şeyden yedek bulundurun. Örneğin iki suluk, iki yemlik gibi. Gerekirse dişiyi ayrı bir kafese alın.
Yuvalık tekrar takılabilir. Eğer hazırlarsa kurlaşmalar ve bir miktar didişme olacaktır.

Oyla 0
Şiddetli ise kavgalar her şeyden yedek bulundurun. Örneğin iki suluk, iki yemlik gibi. Gerekirse dişiyi ayrı bir kafese alın.
Yuvalık tekrar takılabilir. Eğer hazırlarsa kurlaşmalar ve bir miktar didişme olacaktır.
Şiddetli değil şu anda dişi sadece bağırıyor erkek ona hamle yapınca bağırarak kaçıyor bende kapıyı açtım şuan ikisi birlikte tünüyorlar

Ekli dosyalar

• 1639907347236.jpg
    1639907347236.jpg
    846.9 KB · Görüntüleme: 3
Oyla 0
Sizce yuvalığı ne yapayım takayım mı alayım mı erkek yem falan yedirmiyordu dişiye bağırışıp duruyorlar dı saldım dışarıda çok sakin birlikte tünekliyorlar ufacık kavanozun üzerinde

Oyla 0
Aslında çıkarmadan önce 4-5 gün daha dursaydı iyi olurdu. Yuvalığı takın 1 hafta gözlemleyin bakalım içine girecek mi, kemirmeye çalışacak mı vs. Ama doğanay beyin dediği gibi erkek kuşunuz biraz daha küçük zamana ihtiyacı var gibi. Havuçlu Yumurta maması verin ☺️

Oyla 0
Aslında çıkarmadan önce 4-5 gün daha dursaydı iyi olurdu. Yuvalığı takın 1 hafta gözlemleyin bakalım içine girecek mi, kemirmeye çalışacak mı vs. Ama doğanay beyin dediği gibi erkek kuşunuz biraz daha küçük zamana ihtiyacı var gibi. Havuçlu Yumurta maması verin ☺️
Teşekkürler mamayıda vererek deneyeceğim yuvayı taktım şimdi şuan ortalık sakin birbirlerini kaşıyorlar erkek biraz inceledi yuvayı epeydir kapı önünde duruyor umarım gerilmeyiz tekrar

Oyla 0