merhabalar

Kral'ın ismini Limon yaptık...malum kız ismi Kral olmaz 🤣😀bir tane de Güneş'imiz oldu...hangisi ile daha iyi anlaşırsa, diğerini şimdilik tek koyarız ona da bir arkadaş buluncaya kadar
Yeni kuş mu aldınız hayırlı olsun ☺️
Yedek kafesiniz varmı yeni aldığınız kuşu en az bir hafta başka bir kafeste karantinaya almanız gerekmektedir
Hastalık vs. Varsa kuşlarınızi hasta edebilir bu arada kafesin boyutu nedir
3 kuş için yeterli mi ?

var yedek kafesi..ama bir arkadaştan aldık, o zaten karantinada tuttu onu...3 hafta ondaydı, son 10 gün dişinin yanına koymuştu ama dişi çok hırpalıyormuş dövüyormuş..bir türlü anlaşamamışlar diye verdi bize..o yüzden tekrar ayırmadım onu şu an

var yedek kafesi..ama bir arkadaştan aldık, o zaten karantinada tuttu onu...3 hafta ondaydı, son 10 gün dişinin yanına koymuştu ama dişi çok hırpalıyormuş dövüyormuş..bir türlü anlaşamamışlar diye verdi bize..o yüzden tekrar ayırmadım onu şu an
Anladım sorun Yok o zaman hayırlısı olsun ☺️ tekrardan

teşekkür ederim hepinizie...dün akşam yeni gelen oğlumuzu ayırdık, sabah biz yanlarında yokken kavga çıkmasın fazla diye...sabah önce sarı kızımızı yanına koyduk ama oğlumuz ondan tırstı kaçtı, o da peşinden gidip vurdu...şimdi sarı kızımız eski kafese koyup mavi kızımızı yanına aldık..yaş olarak da daha yakınlar birbirini sanki ve sarı kızımız sanki biraz fazla baskın geldi...bakalım artık...ne olacağını merakla bekliyoruz :)

Sarışın kuşlarımız arttı :)
evet...bir kızımız sapsarı..zaten kızlarım onu görür görmez beğendiler zamanında, hemen onu seçtik...oğlumuz da sarı yeşil karışımı...kafası tam sarı, göbeği daha çok yeşil...ilginç bir renk karışımı, ilk gördüğümde kuş kirlenmiş diye düşünmüştüm :ROFLMAO:

evet...bir kızımız sapsarı..zaten kızlarım onu görür görmez beğendiler zamanında, hemen onu seçtik...oğlumuz da sarı yeşil karışımı...kafası tam sarı, göbeği daha çok yeşil...ilginç bir renk karışımı, ilk gördüğümde kuş kirlenmiş diye düşünmüştüm :ROFLMAO:
Maşallah hepsine bir kızınız spangle sarışın kızınız ise duble çift faktör
Erkek te spangle 🤩 yanlış görmüyorsam

cinsleri hiç bilmiyorum..ama oğlumuz ile mavi kız muhtemelen aynı çünkü çizgiler vs olarak aynılar, sadece kız mavi beyaz, oğlan yeşil sarı...şu an için kızımız bazen görmemezlikten geliyor oğluyu, daha çok diğer kızın yanına gitmek için demirleri ile vs uğraşıyor, bazen yanyana duruyorlar birşey yapmadan, bazen da dövüyor kızıyor ona :ROFLMAO: daha çözemedim bu işin sonunu...büyük aşklar kavga başlar derler ya...bunlarınkisi inşallah böyle olur

Öncelikle yapmanız gereken şeyi söyleyeyim
Eğer eş olsun istiyorsanız Erkek üretim olacak kafeste kalmalı ortamı tanıyıp kafese hakim olmalı sonrasında ise dişi yanına atılmalı ki hakimiyet erkekte olsun ve baskınlık kurabilirsin bu şekilde daha çok didisirler 🙂

Eğer eş olsun istiyorsanız Erkek üretim olacak kafeste kalmalı ortamı tanıyıp kafese hakim olmalı sonrasında ise dişi yanına atılmalı ki hakimiyet erkekte olsun ve baskınlık kurabilirsin bu şekilde daha çok didisirler 🙂
anladım...ne kadar süre en azından ayrı kalmaları gerekir erkeğin iyice alışması için?