Metpamid ilacı hakkında Uyarı! (Kusan kuşunuza bu ilacı vermeyin!)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Umit.

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşımızın kuşuna veteriner bu ilacı vermişti ve kuş ilaçtan sonra kısmi felç geçirmişti. İlaç ağır gelmişti yani. Bizde ilacı bırakmasını tavsiye etmiştik. Ama kuş çok kötü olmuştu diye hatırlıyorum hatta kuşun sahipleri ölümünü bekliyorlardı. İlacı bırakınca toparlamıştı.

Neyse şimdi bir mesaj aldım, bir arkadaşımıza daha bu ilacı vermiş veteriner ve kuşu ilaçtan hemen sonra kötüleşmiş. Bu ilaç kusma için kullanılan bir ilaç fakat kesinlikle ve kesinlikle bu ilacı kuşlarınıza vermeyin. Veterineriniz size bu ilacı verse bile kullanmayın! Bu ilaç kuşlara ağır geliyor. Faydası olmadığı gibi zararı oluyor.

Bilginize....

Edit (doğanay): metpamid , 9ml suda 1ml metpamid ile birlikte kuşa sadece bir damla olarak verilirse hiç bir yan etkisi yoktur.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşımızın kuşuna veteriner bu ilacı vermişti ve kuş ilaçtan sonra kısmi felç geçirmişti. İlaç ağır gelmişti yani. Bizde ilacı bırakmasını tavsiye etmiştik. Ama kuş çok kötü olmuştu diye hatırlıyorum hatta kuşun sahipleri ölümünü bekliyorlardı. İlacı bırakınca toparlamıştı.

Neyse şimdi bir mesaj aldım, bir arkadaşımıza daha bu ilacı vermiş veteriner ve kuşu ilaçtan hemen sonra kötüleşmiş. Bu ilaç kusma için kullanılan bir ilaç fakat kesinlikle ve kesinlikle bu ilacı kuşlarınıza vermeyin. Veterineriniz size bu ilacı verse bile kullanmayın! Bu ilaç kuşlara ağır geliyor. Faydası olmadığı gibi zararı oluyor.

Bilginize....
Bu ilaç beni bile çok kötü yaptı en son içtiğimde,herkese etkisi değişir elbet ama ağır gelebildiği kesinlikle doğru.

Yoğun seyreltmeyle kullanılabilir belki. Kullanmadığım bir ürün olduğundan bir görüşüm yok şuan için.

Yoğun seyreltmeyle kullanılabilir belki. Kullanmadığım bir ürün olduğundan bir görüşüm yok şuan için.

Ben bu konuda çok netim. Öyle olmasam konuyu açmazdım. Kusma için veriyorlar bu ilacı ama kuşların kusmasının sebepleriyle bizlerinki farklı olduğu için. Bu ilaç kuşların kusmasını geçirmiyor. Aksine daha kötü yapıyor.

Muhabbet kuşlarının kusmasının belli başlı sebepleri vardır. Bunlar mantar, koksidiyoz, nadirde olsa bakteriyel enfeksiyonlar. Peki bu ilaç bu nedenlerden hangisine iyi geliyor sizce? Ben söyliyim hiçbirine!

Daha önce bu ilacın verildiği kuşun konusunu merak edenler alttaki linkten bakabilir;

Eğer bir tek bu kuşa verilmiş olsaydı bu konuyu açmazdım. Ama baktımki veterinerler başka kuşlarada veriyorlar, o yüzden uyarma ihtiyacı hissettim....

Metpamit ilacı dün biz veteriner hastanesinde 5 yaşındaki muhabbet kusumuza verdi biz 1 damla verir vermez 5 dakika icinde miniğim kanat çırpıp kasılmalar başladı ve 4 saat aralıksız sürdü ve inanılmaz şiddetliydi daha sonra kasilmasi ve acı çektiği için bir ilaç daha verdi ve 1 saat içinde miniğim öldü 😔😔sakın kimse bu lanet ilacı kuşa vermesin doktor hiç umursamdan veriyor ve hayvan acılar içinde kaldı veren pişmanlıktan mahvoldum😔 5 yıldır canımın bir parçası olmuştu ve yanlış ilaç yüzünden miniğimi kaybettim.
Oysaki halsizlik kusuyodu ishali ve sadece uyuyodu en azından acı çekmiyodu ama ilaçtan sonra katılmalarını şiddetli acısını çekmek zorunda kaldı ve biz çaresiz kaldık

Böyle yan etkileri var gerçekten insan vücudunda da nsıl kontrolsüz verildi minicik cana, inanılmaz! Başınız sağolsun😞

Bizim hatamız internetten hiç araştırmadık ve doktora güvendik özel vet olsa ticarethane mantığıyla umursamadan verir diye arastirirdım vet fakültesi olunca akademisyen daha bilgili diye güvendim ve hata ettim. Oysaki telaşla davranmayın araştırsaydım ümit beyin metpamit başlığını görür ve asla vermezdim

4 saat boyunca kasılmalarla acı çekmezdi. O kadar uzuluyorum ki resmen vicdan azabı çekiyorum neden vet güvendim neden biraz beklemedim neden araştırmada diye

Veteriner hekimleri odasına şikayetinizi iletin. Belki bu ilacı uygularken bin defa düşünürler artık. Kusmanın sebebini bulup tedavi etmek gerekirken kusma önleyici bi ilaç vermek tıbba aykırı zaten. Başka ailelerin canı yanmasın.

Hemen şikayet ediyorum umarım bir işe yarar ve başka savunmasız canlarımız bunu yaşamaz😔

4 saat boyunca kasılmalarla acı çekmezdi. O kadar uzuluyorum ki resmen vicdan azabı çekiyorum neden vet güvendim neden biraz beklemedim neden araştırmada diye
Hata sizde değil veterinerlerde. Malesef kuşlardan anlayan veteriner çok az. Kendilerini geliştirip uzmanlaşmıyorlar. Şikayet etsenizde değişen bişey olucağını düşünmüyorum. Sizde kendinizi fazla üzmeyin. Sonuçta hiç bir canlı ölümsüz değil..

Hata sizde değil veterinerlerde. Malesef kuşlardan anlayan veteriner çok az. Kendilerini geliştirip uzmanlaşmıyorlar. Şikayet etsenizde değişen bişey olucağını düşünmüyorum. Sizde kendinizi fazla üzmeyin. Sonuçta hiç bir canlı ölümsüz değil..
Beni üzen o minicik bedeniyle 4-5 saat acılar içinde kıvranması yoksa ömürlerinin kısa olduğunu öleceğini biliyorsun ama...😔
Bu arada size çok teşekkür ediyorum deneyimlerinizi paylaşıp açtığınız başlıkla bilgi veriyorsunuz🙏