Mevsim değişimi

3882jdja

iyikus.com Üyesi
Herkese merhaba. 4 yaşında erkek kuşum var. Bildiğiniz üzere mevsim değişimleri çok ani ve sert bir şekilde yaşanıyor. Kuşum bu durumda biraz durgun gözüküyor. Bu durumlarda kendi kuşlarınızda uyguladığınız önlemler nelerdir. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.

Herkese merhaba. 4 yaşında erkek kuşum var. Bildiğiniz üzere mevsim değişimleri çok ani ve sert bir şekilde yaşanıyor. Kuşum bu durumda biraz durgun gözüküyor. Bu durumlarda kendi kuşlarınızda uyguladığınız önlemler nelerdir. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.
Merhaba.Ben haftada 1 vitamin 1 gün de probiyotik veriyorum.Onun dışında mevsim meyvelerinden ona uygun olanları vermeye çalışıyorum; havuç,elma gibi.(mesela portakal,mandalina vermemelisiniz) Biraz da ilgi ve sevgiye özen gösterince cin gibi oluyor kuşlar 😄🦜

Merhaba.Ben haftada 1 vitamin 1 gün de probiyotik veriyorum.Onun dışında mevsim meyvelerinden ona uygun olanları vermeye çalışıyorum; havuç,elma gibi.(mesela portakal,mandalina vermemelisiniz) Biraz da ilgi ve sevgiye özen gösterince cin gibi oluyor kuşlar 😄🦜
Bir de haşlanmış yumurtayı eklemek istiyorum,mesela kendiniz için haşladığınız yumurtanın minik bir parçasını (tuzsuz,bibersiz sade olarak) kuşunuza ikram ederseniz çok mutlu olacaktır 🤗

Ben ek bir uygulama yapmıyorum desem yeridir. Biraz kuşu alıştırmak lazım sürece. Örneğin yazın, bahar ayları olabildiği kadar cama yakın ama keskin cereyana kalmadan alıştırıyorum. Kışa geçerken de (ankara için) sert düşüşlerin olduğu tarihler hemen hemen net oluyor. Bu evreye gelmeden takviyelerini biraz sıklaştırıyorum. Örneğin multivit, k + k proteinler, b kompleksler + mama içeriği. Bu besinler artınca da yeni tüy değişimine başlıyorlar ve o geçiş sert gelmeden bir tık daha tüy sürecini kısaltmış oluyorsunuz. Soğuk çok etkili olsa bile biraz daha yavaş etkiliyor. Bir de kafesin bir kısmını örtü ile kapatarak ısı dengesini azda olsa sağlamaya çalışıyorum.